2- با پارچه آنرا خشک کرد

یکی دیگر از ویژگی های مهم کفش خوب کوهنوردی، وزن آن است. دانش و کیفیت ساخت سنتی با ترکیب مداوم پیشرفتهترین فناوریهای روز دنیا همراه با طرحها و مواد تشکیل دهنده مناسب ترکیب شدند تا نتیجه آن چیزی جز کفش کوهنوردی بستارد نباشد! قیمت روز قارتال سهند 700 ه.ت و آسیا مدل 209 یا مشابه فکر کنم حدود 400 ه.ت باشد. اگر بخوام یک توصیه به روز برای خرید کفش داشته باشم، گزینه اول کفش کوه قارتال مدل سهند هست (برای کوهنوردی سه فصل و زمستانه سبک) و برای کوهپیمایی سبک در حد دربند و درکه و یا قله سبک جسته و گریخته کفش کوه آسیا رو پیشنهاد می کنم.

هنگام انتخاب و خرید کفش کوهنوردی از سایت ایبی، به خاطر داشته باشید که تناسب سایز کفش با پا هنگام کوهنوردی بسیار مناسب است. نکته مهم دیگر اینکه در هنگام خرید کفش کوهنوردی اصلا به شماره کفش دقت نکنید. علاوه بر این دوستان نیز با استفاده از کد معرف دیجی کالا میتوانند با تخفیف ویژه اولین خرید خود را ثبت کنند. هر کفشی ارگونومی و قالب خودش را دارد. تجربه چند ساله من برای خودم و دوستان همنوردم این است که کفش کوه ایرانی (حتی برندها و آنها که ظاهر شکیلی دارند)، گذشته از مسائل مهم از جمله دوام، ضدآب بودن، ارگونومی و غیره، ممکن است پایتان را بزند. داشتن یک کفش استاندارد و مناسب باعث می شود تا شما حتی با وجود طی مسیرهای طولانی و سخت احساس خستگی نکنید.

ترجیحا برای خرید کفش کوه ایرانی زیاد هزینه نکنید. اگر بودجه تان به خرید کفش خارجی و برند نمی رسد، برای شروع می توانید سری به فروشگاههای کفش ملی، بلا و امثالهم بزنید و پوتین های چرمی بخرید. اگر یک شماره بزرگتر پوشیده و دیدید که آزادی کمی دارد سراغ مدل دیگر و یا برند دیگر بروید. هر گاه مطمئن شدید که قرار است به کوهنوردی تان ادامه دهید در اولین فرصت کفش کوه خارجی بخرید. با توجه به پیشرفتهایی که در زمینه ساخت کفشهای کوهنوردی بدست آمده و به برخی از آنها در بالا اشاره شد؛ امروزه برای هر نوع برنامه کوهنوردی و برای هر فصل و منطقه کفش خاصی ساخته شده و مورد استفاده قرار میگیرد و دیگر عنوان کفشهای چهار فصل یا همهکاره دور از ذهن میباشد. کفش کوهیار امسال یکی از دوستان خرید که کیفیت خوبی نداشت و زیره از کفش داشت جدا میشد که برد تعمیر.

مدل های جدید کفش ها یا NestFit که دارای سیستم گرمایشی هستند از لحظهی خرید قابل استفاده اند اما بهتر است قبل از شروع یک مسافرت بزرگ، آن ها را در زندگی روزمره خود بپوشید. راهنمای خرید کفش سالومون ( کوه نوردی )۲۶ اسفند , ۱۳۹۹کفش های مناسب کوهنوردی را می توان به جرات بجزو … از طرفی هرچه این کفش را کمتر بپوشید، ضد آب بودن آن بیشتر و بهتر حفظ می شود. برای اینکه تمام اجسام چسبیده به کفش از آن جدا شوند میتوانید کفش را داخل فریزر بگذارید تا اضافهی مواد چسبیده از آن جدا شوند. این نوع چرم یکی از بهترین گونههای چرم است که استفاده از آن برای کفش کوهنوردی ربوآر مدل ۲۰۱۴، باعث شده است این کفش کوه ظاهری بسیار زیبا و فوق لاکچری داشته باشد. برای کوهپیمانی طولانی مدت نیاز به کفش مناسب دارید که در سلامتی شما و کوهپیمانی راحت شما، بسیار نقش مهمی دارد.