2- با پارچه آنرا خشک کرد

به همین علت، کفشهای کتانی مخصوص پیادهروی (Trail Running Shoes) علیرغم کیفیت بالا، راحتی و انعطاف بسیار زیاد، نمیتوانند انتخاب مناسبی برای کوهپیمایی باشند. 5- مقاومت مناسبی داشته باشد. از چرم های شورانک و یا مواد مصنوعی ساخته شده اند تا مقاومت قابل قبولی در برابر سایش داشته باشند. این آبشار از روستای خور تقریبا ۲ کیلومتر فاصله دارد. ارتفاع این آبشار یخی حدود ۲۵۵۳ متر است. اگر از تهران به سمت نوا حرکت کنید حدود ۲ ساعت و نیم زمان لازم دارید. شما میتوانید تجهیزاتی مانند کرامپون نیمه اتوماتیک را به آن متصل کرده و در کوهنوردیهای سخت از آن بهره ببرید.

چون این آبشار نیازمند پیادهروی و کمی کوهنوردی است باید تجهیزات مناسب مانند لباس گرم و کفش کوهنوردی داشته باشید تا از قندیلهای زیبای این آبشار لذت ببرید. در گذشته کفش ها از چرم ساخته می شدند ، اما امروزه به دلیل هزینه بالای آن ، الیاف مصنوعی جایگزین چرم شده است. این دسته از کفش ها به دلیل نوع ساختار و مواد به کار رفته در زیره ی کفش و رویه ی آن محافظ و عایق بسیار قوی در برابر سرما بوده در شرایط سخت زمستان سرد وارتفاعات بلند از پای کوهنوردان محافظت می کند.لازم به ذکر است منظور از ۲ پوش و ۳ پوش این است که کفش از ۲ یا ۳ لایه ی مجزا تشکیل شده است که در داخل هم قرار می گیرند..

آبشار یخی خور یکی از آبشارهایی است که میتوانید از آن بازدید کنید. برای دسترسی به این آبشار باید از غرب تهران راهی جاده سولقان و امامزاده داوود شوید تا پس از حدود ۱۰ کیلومتر به روستای سنگان برسید. زیره این کفش از جنس EVA-Rubber و قابل تعویض است. تکنولوژی گورتکس در تولید پوشاک و رویه کفش کوهنوردی مورد استفاده قرار می گیرد. کفش کوهنوردی نباید زیره صافی داشته باشد و با توجه به شرایط و محیطی که می خواهید از آن ها استفاده کنید، باید دارای برآمدگی یا آج باشد. در این بین رسول کشوری از ۱۷ سالگی به علاقه فراوان خود به سنگ نوردی پی برد و سال ها با تمرین و پشتکار در بالاترین سطح سنگ نوردی ورزشی و دیواره نوردی ایران تجربه اندوخت که همراه با قهرمانی و شرکت در دوره های بین المللی بود. • به دليل داشتن دوخت بروي کفش نبايد از با آن ها در مسير هاي سنگ لاخي يا فرود از شن اسکي استفاده کرد.

این کفش از قیمت بالایی برخوردار است. آیا می توان کفش کوهنوردی را هر روز به پا کرد؟ ميتوان شب در داخل چادر و کيسه خواب، کفش بيروني را از پا درآورد و از پوش داخلي به عنوان جوراب و يا کفش داخل چادر استفاده کرد. از این کفش میتوان هم برای کوهنوردی تا ارتفاعات کم و سفرهای یک روزه و هم برای پیادهروی استفاده کرد. این مدلها از مدلهای متوسط تا برش بالا است و برای پیادهرویهای یک روزه یا مسافرتهای کوتاه همراه با کولهپشتی با بارهای سبک در نظر گرفتهشده است. بعد از بستن بند ها روی لبه بیرونی کفش بایستید. این کفش ها نیز در ردیف دوپوش ها قرار می گیرند. برند سالومون که جزء پرطرفدارترین تولیدکنندگان کفش های کوهنوردی است یک شرکت فرانسوی که کفش کوهنوردی و پیاده روی تولید می کند. 7.بعداز پوشیدن کفش و بستن بند های آن با ایستادن روی کناره خارجی پای خود می توانید مطمئین شوید که قوزک پایتان نیز مورد حمایت کفش قرار دارد.