2- با پارچه آنرا خشک کرد

و پاهای شما ممکن است در معرض فشار و ضربه های متنوعی قرار بگیرد. جنس لایه میانی کفش، تاثیر مستقیم بر میزان فشار و خستگی بر روی پا، کمر و گردن شما در طول مسیر دارد. ایمنی و امنیت : یک کفش کوهنوردی در درجه اول باید ایمنی پای شخص را تامین کند. به این منظور باید به این ویژگی توجه بسیاری داشت تا در حین کوهنوردی، آبی به درون کفش نفوذ نکند که در نهایت باعث سرما و آسیب رساندن به پای افراد شود. بسیار مهم است و شما نباید به خاطر پرداخت هزینه کمتر و استفاده از وسایل غیر استاندارد، به بدن خود آسیب بزنید. همچنین، در بسیاری از این پوتین ها یک لایهی بیرونی کفش را احاطه میکند که درواقع یک ضربه گیر از جنس لاستیک است و هنگام عبور از مناطق سنگی مانع آسیب به کفش میشود.

برند پیشنهادی جهت انتخاب کفی کفش کوهنوردی Superfeet میباشد که به طور تخصصی مدلهای متعددی برای کفشهای روزانه، کفشهای اسکی و کوهنوردی عرضه میکند. امیدوارم این لیست در خرید یک کفش خوب به شما کمک کند. در کل دوام این کفش ها نسبتا خوب هست. در ادامه شما را با ویژگیهای یک کفش خوب کوهنوردی و نکاتی که باید هنگام خرید در نظر داشته باشید آشنا خواهیم کرد. 1- پس از انتخاب نوع کفش موردنظر بر اساس نیاز خود، جهت امتحان کفش کوهنوردی در فروشگاه، یک جفت جوراب ضخیم از نوعی که در فعالیتهای خود به پا میکنید همراه داشته باشید.

زیرا هنگام کوهنوردی و در سرما نیاز است از جوراب پشمی استفاده کنید. زیرا تجهیزات با کیفیت کوهنوردی می تواند شما را در رسیدن به باورنکردنی ترین نقاط دنیا کمک کند ولی در مقابل اگر ناکارآمد باشد می تواند به سادگی شما را در معرض خطر قرار دهد . این نکته را در نظر داشته باشید که هر کفش برای یک نوع کوهنوردی مناسب است برای مثال کفش هایی که برای کوهنوردی در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرد به گونه ای طراحی می شوند که سرما به داخل آن نفوذ نکند اما کفش هایی که برای کوهنوردی در فصل تابستان استفاده می شوند کاملاً متفاوت هستند زیرا شرکت سازنده از متریالی در ساخت آن ها استفاده می کند که هوا به راحتی در آن جریان پیدا کند.

قبل از خرید کفش کوهنوردی نکات مهمی وجود دارند که باید به آنها توجه کرد. این کفشها معمولا سنگینتر و حجیمترند، اما گرمای بیشتری هم دارند. نکته ای که نباید از خاطر ببرید این است که در این ورزش، انتخاب مناسب تجهیزات ماننده کفش، عصا، کیسه خواب و… از قدیم یک ضرب المثلی بود که می گفتند هرچقدر پول بدهی همانقدر آش میخورید، توجه داشته باشید که در هنگام خرید کفش کوهنوردی نباید به دنبال ارزانی بود چون اگر شما کفش با کیفیت خریداری نکنید باید سخت ترین شرایط در هنگام کوهنوردی را تجربه کنید. کفش کوهنوردی نباید زیره صافی داشته باشد و با توجه به شرایط و محیطی که می خواهید از آن ها استفاده کنید، باید دارای برآمدگی یا آج باشد. کفی آنها به دلیل مواد نازکتر، سریعتر از گزینههای خنثی نیز ساییده میشوند.