کفش کوهنوردی قارتال

کفش کوهنوردی به طور خاص برای محافظت از پاها و مچ پا در حین فعالیت های کوهنوردی و پیاده روی های طولانی در فضای باز و سطوح ناهموار طراحی شده است. از آنجاییکه ساق بلند این بوتها از مچ پای شما محافظت میکند، احتمال پیچ خوردن پای شما بسیار کاهش مییابد. اگر قصد دارید بهصورت حرفهای کوهنوردی کنید یا در زمینهای بسیار ناهموار قدم میگذارید، بوتهای ساق بلند مناسبتر هستند. همانطور که می دانید در اکثر مواقع کوهنوردان به دنبال کفش کوهنوردی راحت هستند چون در هنگام کوهنوردی باید مسیر طولانی را طی کنند و مطمئناً مسیری که طی میکنند ناهموار است در نتیجه باید کفش کوهنوردی را خریداری کنند که به راحتی بتوانند مسیر طولانی را بدون خستگی پیمایش نمایند زیرا اگر در ساخت کفش شما از متریال با کیفیت و خوب استفاده نشده باشد در هنگام کوهنوردی با چالش مواجه می شوید و نمی توانید با لذت کوهنوردی کنید (یکی از دلایل لذت نبردن از کوهنوردی می تواند خستگی پا های شما باشد) این نکات را در نظر داشته باشید که کفش های کوهنوردی انواع مختلفی دارند در نتیجه باید فاکتورهای ویژه ای را در هنگام خرید کفش کوهنوردی راحت مد نظر قرار دهید برای مثال کفی کفش یا همان تخته کفش یکی از مهمترین فاکتورهایی است که یک کوهنورد در هنگام خرید کفش کوهنوردی باید به آن توجه کند.

کفش اپروچ ، نوعی کفش ورزشی با استحکام بیشتر است که کوهنوردان از آن برای عبور از زمینهای ناهموار به سمت دیواره سنگنوردی استفاده میکنند. برای تمیز کزدن کفش ابتدا بند و کفی را از آن جدا کنید، سپس به کمک یک برس پلاستیکی خاک، گل چسبیده یا هر نوع کثیفی دیگری را از سطح کفش تمیز کنید. برای تمیز کردن سطح کفش از مواد صابونی از یک دستمال خیس کمک بگیرید. کفش کوهنوردی اولین و ضروری ترین وسیله برای فعالیت کوهنوردی است. یکی از وسیله هایی که برای کوه رفتن مهم و ضروری است کفش کوهنوردی است. یکی از بهترین و باکیفیتترین کفشهای کوهنوردی موجود در بازار میباشد که بهخاطر ایمنی بسیار بالا و فناوریهای مختلف بکار رفته در ساختار خود، بسیار بین کوهنوردان حرفهای محبوب میباشد. سیمپا یکی دیگر از تولیدکنندگان کفشهای کوهنوردی ایرانی است که کفشهای متنوعی را با کیفیت بالا و متناسب با شرایط آب و هوایی متنوع ارائه کرده است.

البته نسبت به دو نمونه دیگر از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. رویه کفش پا را در مقابل اشیا خارج، رطوبت و سرما مراقبت کرده و زیره آن نیز ضد ضربه و ضد شوک است. به دلیل اینکه بند کفش میتواند رطوبت زیادی را در هنگام شسته شدن به خود جذب کند توصیه میشود قبل از شستن، بندها را از آن جدا کرده و جداگانه آنها را بشویید. معمولا از موادی ساخته می شود که رطوبت نتواند به درون آن نفوذ کند. کفش کوهنوردی پیاده روی D7mai به دلیل نرمی و انعطاف پذیری که دارد فشاری به سر انگشتان پا وارد نمی کند. در قسمت زیره ی کفش از تکنولوژی Contgrip استفاده شده که سبب چسبندگی و اصطکاک هر چه بهتر زیره کفش با زمین شده و از لیز خوردن جلوگیری می کند و همچنین خاصیت ارتجاعی و دفع ضربه و فشار را دارد. مرحله اول: بند و کفی کفش را از آن جدا کنید.

شامل کفشهایی بدون ساق و بسیار سبک است که در مسیرهای ساده، کفی قابل استفاده بوده و عموما در کفه آن از شوکگیر استفاده شده است. اگر به دنبال خرید کفش هستید که در عین راحتی و بهره گیری از کفی مرغوب مقاومت بالایی برای انواع برنامه های کوهنوردی داشته باشد این برند مناسب شماست این مدل کفش پرای کوهپیمایی و حرکت در دامنه ها و طبیعت گردی طراحی شده است همچنین برای استفاده شهری هم مناسب است. به علت وزن بالای این کفش های سعی کنید در هنگام حرکت روی شیب های کم و مخصوصا سراشیبی ها بند پوش داخلی را باز یا شل ببندید تا راحت تر حرکت کنید. زیره کفش از جنس لاستیک و جابندی ها از آلیاژ فولادی ساچمه دار است. مرحله چهارم: صابون بر جای مانده از سطح کفش را تمیز کنید.