کفش کوهنوردی قارتال – کوهنوردی، نشاط زندگی – نیما اسماعیلیکوهنوردی، نشاط زندگی – نیما اسماعیلی

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای یک کفش کوهنوردی، زیره آن میباشد. مهمترین مسئله در خرید کفش کوهنوردی، اندازه آن است. پوتین های معمولی، مانندDoctor Martens ، با بنددار کردن کفش تا انتها کمی از مچ پا محافظت میکنند اما در کوهنورد یهای طولانی به دلیل نداشتن لایه گذاری مناسب به درد نمیخورند. اگر از ازدحام تنگه واشی گریزانید باید بدانید زمستان خلوتی دارد و چون عمق آب تنگه هم کم میشود با استفاده از چکمههای پلاستیکی مناسب میتوانید از قندیلهای بینهایت جذاب و دیدنی آن لذت ببرید. چون این آبشار نیازمند پیادهروی و کمی کوهنوردی است باید تجهیزات مناسب مانند لباس گرم و کفش کوهنوردی داشته باشید تا از قندیلهای زیبای این آبشار لذت ببرید. برای دسترسی به این آبشار باید از غرب تهران راهی جاده سولقان و امامزاده داوود شوید تا پس از حدود ۱۰ کیلومتر به روستای سنگان برسید. سپس باید مسیر نوا را ادامه بدهید تا به جاده فرعی برسید که به آبشار یخی منتهی میشود.

برای دسترسی به آبشار هملون باید وارد بزرگراه شهید بابایی شوید و از جاده لشکرک به فشم و سپس به میگون بروید. ممکن است تصور عمومی بر این باشد که بهترین کفش کوهنوردی حتما باید ضدآب باشد. پس برای خرید این نوع کفشها حتما به تاریخ تولید کفش دقت کنید. جنس لایههای میانی کفشهای کوهنوردی رایج، غالبا از نوع EVA یا TPU یا ترکیبی از این دو میباشد که در ادامه به تشریح هر کدام از این دو خواهیم پرداخت. از آنجایی که هم TPU و هم EVA از نظر کارایی در صنعت کفش مورد تایید هستند، بهترین مدلهای کفشهای کوهنوردی با ترکیبی از این دو ساخته میشوند.TPU که اندکی گرانتر است، اغلب برای ساخت قسمتهای اصلی و اضافه کردن به میزان دوام و نقش حفاظتی لایه میانی مورد استفاده قرار میگیرد و EVA میزان راحتی کفش را ارتقا میدهد.

• یک توصیه دوستانه از خرید کفش های پلاستیکی (رویه فایبرگلاس) دو پوش خودداری کنید. اگر بخواهیم به زبان ساده تر این نکته را به شما توضیح دهیم باید بگوییم در مقیاس کوچکتر اگر با کفش های معمولی به پیاده روی بپردازید مطمئناً پاهای شما درد خواهد گرفت و این مسئله به دفعات برای تمام افراد اتفاق افتاده است که با کفش های معمولی یک مسیر را پیاده روی کردند و پاهایشان خسته شده است. آبشار یخی دماوند در تمام طول سال یخ زده است و هیچ آبشاری در ایران و در خاورمیانه این ویژگی را ندارد. دیجی کالا محصولات خود را به تمام نقاط ایران ارسال میکند. کم شدن رطوبت چرم باعث کم شدن انعطافپذیری چرم چکمهها شده و روند پیری آنها را تسریع میکند. مدل ساوالان از جنس چرم گاوی اشبالت است که کاملاً ضد آب بوده و برای کوهنوردی در فصل زمستان و شرایطی دمایی پایین بسیار مناسب میباشد.

جنس رویه مدل سهند از چرم گاوی اشبالت، با ضخامت چرمی ۱.۸ میلیمتری میباشد. با وجود اینکه خور مخفف خورشید است، اما برخلاف نامش در زمستان یخ میزند. روستای آبنیک در این منطقه بسیار زیباست؛ اما آبشار یخی آبنیک فشم در زمستان دیدنی است. وزن سنگین این کفشها باعث میشود کوهنورد چابکی کمتری داشته باشد، اما ایمنی بیشتری را در کوهستان فراهم میکند. 1- خیلی گشاد نباشد: ایجاد تاولهای پوستی میکند. شما باید در حدود ۳ کیلومتری قبل از سد کرج وارد مسیر فرعی و آسفالته خوزنکلا شوید. مسیر پیمایش و پیادهرویتان از کنار امامزاده آغاز میشود. فروشگاه اینترنتی دیجی کالا فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است. فروشگاه اینترنتی دیجی کالا علاوه برعرضه محصولات متنوع، با ارائه کدهای تخفیف مختلف به صورت روزانه یا در مناسبتهای گوناگون سعی در تامین رفاه حال مشتریان خود دارد.