کفش کوهنوردی قارتال – کوهنوردی، نشاط زندگی – نیما اسماعیلیکوهنوردی، نشاط زندگی – نیما اسماعیلی

می توانید سایز کفش خود را با سایزهای برند مطابقت داده و کفشی مناسب پای خود انتخاب نمایید. گاهی می توانند ضد آب هم باشند. ۲- ضد آب باشد. ۲- خاصیب ضربه گیری داشته باشد. ۲- مواد کولار که پارچه ی ضربه گیر هستند و برای کوهنوردی در مسیرهای سنگلاخ بیشتر استفاده می شود. این نوع از کفش ها از جنس چرم یا مصنوعی می باشند. این کفش ها برای مسافران چندروزه به طبیعت پیشنهاد فوق العاده ای است. ۶- همیشه کیسه ای مناسب برای حمل کفش سنگ نوردی تهیه شود. در تمام رشته های کوهنوردی اعم از سنگ نوردی ، کوهپیمایی ، جنگل پیمایی و … • به دليل داشتن دوخت بروي کفش نبايد از با آن ها در مسير هاي سنگ لاخي يا فرود از شن اسکي استفاده کرد. هرگز از کفش پیاده روی برای کوهنوردی بهره نگیرید، این نوع کفش ها جهت کوهنوردی ساخته نشده اند.

تکه ی جلویی زیری کفش به اسم PLATE: حتما این تکه را روی کتانی های خود دیده اید. دقیقا مانند کفش های کتانی انعطاف پذیر هستند ولی به دلیل داشتن محافظ مچ پا امکان خم شدن پا به جلو و عقب و طرفین را تا حدی محدود می کنند. کفش های متوسط به دلیل شکل هلالی و رو به پایینی که دارند، پاها را قدرتمندتر کرده و در مسیرهای سخت و چالش برانگیز به کمک کوهنورد می آیند. در گذشته رویه کفش کوهنوردی را از چرم و بسته به نوع کاربرد آن ها را دو و یا چند لایه می ساختند. اما امروزه این کفش ها به دلیل سنگینی و عدم امکان تنفس پا در کفش، چندان متداول نبوده و از موارد زیر برای ساخت رویه استفاده می شود. بیشتر کوهنوردان ماهر به دلیل بهتر شدن قدرت پاهای خود در بالا رفتن صخره­ ها و دیگر مسیرهای صعب العبور از این کفش ها به منظور صعود راحت تر به ارتفاع کوه یا استفاده می کنند.

از وقتی که کفش های کوهنوردی برند خارجی افزایش قیمت داشت و افراد کیفیت و قیمت کفش کوهنوردی ایرانی مشاهده کردند هر روز به محبوبیت آن اضافه می شود. رویه کفش نیز نوبوک بوده و کیفیت قابل قبولی ارائه میدهد. از دیگر ویژگیهای مهم رویه این کفش، ضدآب بودن آن است. ۳- رویه های از جنس تین سولت (Thinsulate) که برای حفظ گرمای پا بسیار مناسب بوده و از این رو برای تولید کفش های زمستانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. کفش های چرمی دارای دئودورانت و مراقبت ساده­تری نسبت به کفش های مصنوعی می باشند. اما کفش های مصنوعی دارای عملکرد بالاتری نسبت به کفش های چرمی می باشند. با این حال بسیاری از کوهنوردان باتجربه نیز از این نوع کفش ها به منظور راحتی بیشتر در طول مسیر استفاده می کنند. به یاد داشته باشید که برای استفاده از این نوع از کفش ها نیازی به جوراب نیست؛ چرا که داخل آنها به گونه­ای طراحی شده که پا لیز نخورد.

این نوع از کفش ها با شکل منحصر به فرد و خمیده­ مانندی که دارند برای بالا رفتن از کوه، صخره نوردی، مسیرهای لیز و ورزشی بسیار مناسب می باشند. تمامی کوهنوردان، صخرهنوردان و علاقه مندان عزیز از همین امروز قادر به سفارش کفش کوهنوردی دلخواه خود به صورت اقساطی و از طریق سایت های ایرانی و خارجی می باشید. برای این کار باید در سایت قسطا ثبت نام کنید. برای خرید درست بهتر است قبل از رفتن به فروشگاه، پیاده روی، دو یا کوهنوردی کنید. در پایان مقاله ویژگیهای کفش کوهنوردی باید بدانید که از روغن میخک یا روغنهای مشابه طراحیشده برای چکمههای صنعتی نباید استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم تا به شما کمک کنیم کفش مناسب این ورزش را از روی ویژگی های آن بشناسید و بتوانید در انتخاب کفش مناسب کوهنوردی و طبیعتگردی با هوشمندی عمل کنید و بهترین گزینه را متناسب با فعالیت خود تهیه کنید.