کفش کوهنوردی سه فصل

گرچه اینها برای عملکرد عالی هستند، اما به اندازه کفشهای تهاجمی تمرکز عملکردی ندارند. این کفشها برای کوه پیمایی آویزان عالی هستند، و منحنی قدرت را روی انگشت پا برای قرار دادن دقیق در محلهای نگهداری کوچک قرار میدهد. در ساخت نمونه سوم کفش های کوهنوردی از متریال پارچه ضربه گیر استفاده می شود که نام اصلی آن نوترکیب است، این نکات را در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید در زمستان کوهنوردی کنید باید از کفش های کوهنوردی تینسولیت استفاده کنید زیرا این نوع از کفش به گونه ای ساخته شده است که گرما پا را داخل کفش حفظ میکند و باعث میشود در هنگام کوهنوردی در سردترین شرایط آب و هوایی پای شما در مقابل سرما مقاوم شود.

با پوشیدن این کفش های کوهنوردی احساس راحتی فوق العاده ای به هنگام کوه پیمایی و راه رفتن بر روی زمین های سنگلاخی دارید. کفش های کوهستانی باید بزرگتر باشند. پیدا کردن این سایز ها بسیار سخت می باشد و همیشه از دغدغه های اصلی افرادی هستند که محبورند حتی چند ماهی را منتظر بمونند تا فروشگاهی که از آن کفش خرید کرده اند دوبازه کفشی با سایز بزرگتر بیاورد. زيره کفش کوهنوردی از لايههای مخصوصی ساخته میشود که معروفترين آن «ويبرام ايتاليا» است که ترکیبی از لاستیک و کربن است و سخت و پراصطکاک میباشد. از آنجا که بوت کوهنوردی انعطاف پذیری ندارد و پوستهای سفت و سخت است که اجازه این حرکات را نمیدهد، به زودی مشکلاتی پیش میآید و بسیاری از مونتاژکاران چکمه ممکن است فکر کنند که فضای خیلی کمی در پوسته برای کف پا وجود دارد، اما دلیل اصلی آن عدم پشتیبانی از کف پا هنگام سقوط یا فشار دادن به دیوارههای داخلی چکمه است.

در گذشته کفش ها از چرم ساخته می شدند ، اما امروزه به دلیل هزینه بالای آن ، الیاف مصنوعی جایگزین چرم شده است. از آنها باید برای صعودهای یک روزه و فصول خشک سال انتظار داشت و به دلیل داشتن دوخت در روی کفش نباید از آنها در مسیرهای سنگلاخی یا فرود از شن اسکی استفاده کرد. بنابراین رعایت نکات پیشرو باعث افزایش بازدهی کفش و عمر آن می شود. بنابراین اگر با خود کوله پشتی کوهنوردی حمل میکنید، وزن کولهپشتی و فشار آن تا مقدار زیادی به کفش منتقل میشود. برای اینکه کفشهای خود را تا حد ممکن نو و تمیز نگه دارید، می توانید قبل از کوه پیمایی، به آرامی یک پودر خوشبو کننده در کفش خود اسپری کنید. با استفاده از این کفش های تهاجمی می توانید بهترین گیرش را بدست آورده و سنگ را احساس کنید.

پوشش داخلی کفش را پس از بالا رفتن با پارچه مرطوب پاک کنید. این کفشهای کاملاً پرکاربرد هستند زیرا از پس زمینهای مختلف برمی آیند. ورق های اکسترود با سختی و رنگ های مختلف می توانند با استفاده از شعله در ضخامت های مطلوب لمینه شده و برش داده می شوند. با این حال برندهای مطرح در طراحی کفشهای کوهنوردی مدرن، به استفاده از مواد فشرده و نازک روی آوردهاند تا بتوانند سختی و حفاظت کافی را با حداقل وزن ممکن تأمین کنند. پودرهایی نیز وجود دارند که میتوانید قبل از هر بار کوه پیمایی، به پاهای خود بپاشید تا تجمع عرق و بو را کاهش دهد. اگر چکمههای چرمی دانه کامل جدید شما باید بهسرعت شکسته و منعطف شوند، میتوانید از تهویه مطبوع نیز استفاده کنید. توزیع فشار را بهبود ببخشید- با استفاده از یک قالب کامل از کف پا، پزشکان میتوانند در تمام طول آن یک شکل کاملاً تعریف آمیزی ایجاد کنند تا بهترین لژ تحمل وزن را داشته باشد.