کفش کوهنوردی: راهنمای خرید کفش کوهنوردی (خرید و قیمت)

این کفش کوه نوردی به صورت نیم ساق طراحی شده تا هم فشار کمتری به مچ پا وارد شود و هم برای کسانی که با کفش های ساق بلند راحت نیستند یک انتخاب مناسب باشد. این کفش کوهنوردی پاما دارای طراحی خاص خودش است و جنس رویه آن کاملا از چرم مصنوعی ساخته شده. چرا که پا بیشترین سلول های حسی را در میان سایر اندام های بدن دارد و انتخاب نامناسب کفش می تواند آسیب هایی نظیر تاول زدن، کمر درد، پادرد و باعث بروز بسیاری از بیماری ها در کوتاه مدت و یا در دراز مدت شود. این بوت ها استحکام بسیار بالایی برای محافظت از مچ پا در برابر اجسام خارجی دارند. بعضی چکمههای کوهنوردی یا کفشهای طبیعتگردی از چرم کامل ساخته میشوند. از ویژگیهای کفش کوهنوردی که ترمز پاشنه دارد این است که ترمز پاشنه برای محافظت از مچ پا به هنگام پایین آمدن از سراشیبی در کفشهای کوهنوردی تعبیه میشود.

چرم دانهدار کامل بسیار بادوام و مناسب برای کوهنوردان دقیقی است که به دنبال عبور از زمینهای ناپایدار هستند. هنگام خرید کفش از فروشنده در مورد نوع جوراب، روشهای بستن بند و کفیهایی که مختص به آن کفش هستند سوال بپرسید. از آنجا که بوت کوهنوردی انعطاف پذیری ندارد و پوستهای سفت و سخت است که اجازه این حرکات را نمیدهد، به زودی مشکلاتی پیش میآید و بسیاری از مونتاژکاران چکمه ممکن است فکر کنند که فضای خیلی کمی در پوسته برای کف پا وجود دارد، اما دلیل اصلی آن عدم پشتیبانی از کف پا هنگام سقوط یا فشار دادن به دیوارههای داخلی چکمه است. در کوهستان، شما به چکمه یا کفشی نیاز دارید که در مسافتهای طولانی راحت باشد و از پاهای شما محافظت کند. کفشی از نظر سایز، مناسب پای شماست که نه تنگ باشد و به پا فشار بیاورد و نه بزرگی آن راهرفتن را برایتان مشکل کند یا از پایتان بیرون بیاید.

بهطورکلی، ما به شما توصیه میکنیم سبکترین و راحتترین کفشی را که با پشتیبانی و ثبات بالاست را انتخاب کنید. در اینصورت کوهنوردی برای شما به یک خاطره جذاب تبدیل خواهد شد. شاید بتوان گفت که سایت eBay برای کوهنوردان و علاقه مندان به ورزش بسیار جذاب می باشد. قیمت کفش کوهنوردی ایرانی در مقایسه با برندهای خارجی مقرون به صرفهتر است. برای این کار می توانید به سایت ایبی وارد شده و در دسته بندی کفش های کوهنوردی، برندهای مختلفی را بررسی کرده و کالاهای خود را خرید نمایید. با دانستن این نکات به سراغ معرفی برترین برندهای ایرانی و خارجی درحوزه کفش کوهنوردی میرویم. هنگام انتخاب و خرید کفش کوهنوردی از سایت ایبی، به خاطر داشته باشید که تناسب سایز کفش با پا هنگام کوهنوردی بسیار مناسب است. از طرف دیگر، این ماده قابلیت تنفسپذیری کمی دارد و بسیار سنگین است.

کفش پیادهروی شما مهمترین تجهیزاتی است که برای فعالیتهای کوهنوردی و پیادهروی میخرید. در مطلب ۲۰ دوچرخه کوهستان برتر برای افراد مبتدی تا حرفهای هم می توانید اطلاعات خوبی درباره دوچرخه های کوهستان به دست بیاورید. توصیه میکنم کفشها را داخل خانه به مدت 1-2 ساعت قبل از استفاده در فضای باز بپوشید. همانطور که می دانید در اکثر مواقع کوهنوردان به دنبال کفش کوهنوردی راحت هستند چون در هنگام کوهنوردی باید مسیر طولانی را طی کنند و مطمئناً مسیری که طی میکنند ناهموار است در نتیجه باید کفش کوهنوردی را خریداری کنند که به راحتی بتوانند مسیر طولانی را بدون خستگی پیمایش نمایند زیرا اگر در ساخت کفش شما از متریال با کیفیت و خوب استفاده نشده باشد در هنگام کوهنوردی با چالش مواجه می شوید و نمی توانید با لذت کوهنوردی کنید (یکی از دلایل لذت نبردن از کوهنوردی می تواند خستگی پا های شما باشد) این نکات را در نظر داشته باشید که کفش های کوهنوردی انواع مختلفی دارند در نتیجه باید فاکتورهای ویژه ای را در هنگام خرید کفش کوهنوردی راحت مد نظر قرار دهید برای مثال کفی کفش یا همان تخته کفش یکی از مهمترین فاکتورهایی است که یک کوهنورد در هنگام خرید کفش کوهنوردی باید به آن توجه کند.