کفش کوهنوردی : راهنمای خرید و نگهداری کفش کوهنوردی و بهترین برند های آن

ولی اگر پای شما 43.5 باشد احتمالا با خیلی از کفش های ایرانی به مشکل می خورید. استفاده فرمایند.یکی از ویژگیهای بسیار خوب این محصول، دارا بودن ۱ سال ضمانت از زمان خرید می باشد. این نوع کفش ها که مخصوص سنگ نوردی هستند با شکل و مواد خاصی تولید می شوند و برای صخره نوردی، دیوار نوردی و سنگ نوردی گزینه های بسیار مناسب و کاربردی هستند. از طرفی تراکم بالای دانه های چرم باعث می شود خاصیت فوق العاده ای برای ضد آب بودن ایجاد کنند. اگر آسیبدیدگی قدیمی داشتهاید، اولویت با کفشی است که حمایت کافی را از آن قسمت از پاهایتان به عمل آورد (مثلا اگر مچ پایتان آسیب دیده است، حتما کفش ساق بلند بپوشید که مچ پا را محکم نگه دارد). نکته مهم: قانون سایز کفش کوه این است که باید یک شماره بزرگتر بردارید تا در حین برنامه که پاهایتان کمی متورم می شود نوک انگشهای پا به جلوی کفش برخورد نکند.

رویه این کفش نیز دارای ویژگیهای بسیاری عالی است که مهمترین آن استفاده از چرم نبوک می باشد. کفش کوهسار مدل های قشنگی داره میزنه اما از کیفیتش اطلاعی ندارم. کفش سیمپا هم یک مدل شبیه آسیا 209 داره که از کیفیتش اطلاعی ندارم اما بنظر میرسه که اونم کفش خوبی باشه. یکی از سایت های معتبر و شناخته شده ای که امروزه از بهترین و کامل ترین منابع تامین کالا در تمامی جهان به شمار می آید، سایت ایبی ebay می باشد. اگر بخوام یک توصیه به روز برای خرید کفش داشته باشم، گزینه اول کفش کوه قارتال مدل سهند هست (برای کوهنوردی سه فصل و زمستانه سبک) و برای کوهپیمایی سبک در حد دربند و درکه و یا قله سبک جسته و گریخته کفش کوه آسیا رو پیشنهاد می کنم. کفش بسیار خوبی هست با توجه به قیمت مناسبش. کفش های معرفی شده در این پست چون برای سال 91 هست شاید خیلی هاشون الان دیگه موجود نباشن.

Lowa Tibet سایز 44.5 که الان دارم استفاده می کنم کاملا به پایم سایز و مناسب است (حتی 0.25 آزادتر). مثلا می توان بر روی پا از مقدار کمتری از آن و در اطراف مچ پا مقدار بیش تری از آن را به کار برد. مثل روش فرو بردن انگشت پشت پای شما و یا ایستادن روی سطح شیب دار و … از جمله خود من که دو مدل از این کفش رو خریدم و هردوشون پشت پام رو میزدن. این کفش در دو مدل ساق بلند و ساق کوتاه تولید میشه. کفش های کوهپیمایی با برند چینی هامتو Hummto (کتانی ساقدار یا بدون ساق) هم با قیمت حدود 200 ه.ت برای کوهپیمایی، دویدن و پیاده روی کفش های خوش ساخت و محکمی بوده و برای برنامه های سبک در مسیرهای هموار مناسب هستند.

ساق بلند این کفش از مچ پاها در هنگام فعالیت حفاظت می کند و از پیچ خوردن مچ پا جلوگیری می کند. راهنمای خرید کفش سالومون ( کوه نوردی )۲۶ اسفند , ۱۳۹۹کفش های مناسب کوهنوردی را می توان به جرات بجزو … » راهنمای شما در این خصوص خواهد بود. اگر کفش کوه شما راهنما يا بروشور دارد از آن استفاده کنيد، بعلاوه بايد اطلاعاتي هم در مورد ضد آب نمودن و نگهداري ، در راهنماي کفش کوه يا سايت سازنده وجود داشته باشد. دیجی کالا برای هر کاربر به صورت اختصاصی کدهای تخفیف معرف درنظر گرفته است که میتوانند با ارسال آن به دوستان خود از جوایز و امتیازات مختلف بهرهمند شوند. همواره می توانید از طریق فرم زیر نظراتتون رو برای ما ارسال کنید.