کفش کوهنوردی : راهنمای خرید و نگهداری کفش کوهنوردی و بهترین برند های آن

تقریبا تمامی کمپانی های مختلف و معتبر تولید کفش از این برند در ساخت کفش هایشان استفاده می کنند. این نوع زیره که معمولا با عنوان زیره پلاستیکی شناخته شده است. اگربه دنبال کفشی هستید که متناسب سایز پا شما باشد باید حتما ساق کفش کوهنوردی را بررسی کنید. همچنین این کفش ها دارای تاریخ انقضای ۲ تا ۵ سال هستند، بنابراین هنگام خرید حتما به تاریخ تولید دقت کنید. باید از تجربه افراد و کارشناسان این رشته استفاده کرد و لوازم مناسب، نه صرفاً گرانقیمت، تهیه کرد. باید دقت کرد که برنامه های طبیعت گردی و کوهپیمایی متفاوت نیاز به کفش های متفاوتی هم دارند.

اما اگر بدون توجه به نکات ایمنی فقط برای یک طبیعتگردی، پا در کوهستان بگذاریم نباید انتظار داشته باشیم طبیعت با ما مهربان باشد. اگر همه چیز آماده باشد خاطرهای خاص از یک کوهنوردی عالی بر جای خواهد ماند. باید برای همه اتفاقات طبیعی آماده بود. در این ورزش باید جوانب زیادی در نظر گرفته شود تا صعودی خوب و موفقیتآمیز حاصل شود. شامل کفش های که وزن سبکی است، دارای ساقبلند (14 تا 19 سانتیمتر) است، تا مچ پا را محکم نگه داشته و خوب محافظت کند. کفش کوهنوردی ربوآر که به مدل ۲۰۱۴ معروف است، یکی از بهترین کفش کوه های ایرانی است که دارای ویژگیهای منحصربهفردی می باشد.کفش کوه ربوآر مدل ۲۰۱۴، دارای مقاومت و انعطافپذیری بسیار عالی است که این موضوع باعث شده است این محصول از طول عمر بالا و کیفیت بینظیری برخوردار باشد و همچنین زمانی که از آن استفاده میکنید، برای پای شما احساس راحتی بسیار زیادی فراهم کند.برند ربوآر برای تولید این مدل کفش کوهنوردی، از تکنولوژی خاصی استفاده کرده است و برای همین بدون شک استفاده از این محصول در هنگام کوهنوردی، تجربهای منحصر به فرد برای شما به ارمغان می آورد.کفش کوهنوردی مدل ۲۰۱۴ ربوآر دارای طراحی بینظیر است و این طراحی به گونهای صورت گرفته تا خانمها و آقایان، هر دو بتوانند به راحتی از این کفش در عبور از مسیرهای نیمهپست و هموار، دامنه کوهها و…

پس بهترین کار استفاده از تجربیات افراد ماهر و متخصص و خرید لوازم وتجهیزات مناسب برای کوهنوردی است. لاوان هماکنون تولیدکننده مدرن کفشهای کوهنوردی و سنگنوردی در ایران است که مراحل ساخت و تولید کفشها درجهت ارتقای کیفیت محصولات به کمک دستگاههای پیشرفته و تهیه مواد اولیه از بهترین شرکتهای صاحبنام جهان و همگام با دانش روز انجام میگیرد. یکی از لذت بخش ترین ورزش ها، کوهنوردی می باشد که اکثر مردم دنیا از آن لذت می برند. سلام دوستان عزیز کفش های کوهنوردی معمولا یکی از مهم ترین و گران ترین تجهیزات کوهنوردی هستند که در سلامت کوهنورد بسیار دخیل اند و به همین دلیل موقع خرید و انتخاب آن ها باید دقت زیادی کرد. به گزارش گلونی کوهنوردی یکی از ورزشهایی است که مهارت و آمادگی بدنی زیادی لازم دارد.

نگهداری از کفش معمولا به نوع و جنس کفشتان بستگی دارد. هنگام خرید علاوه بر دقت به موارد بالا، باید کفشی مناسب برنامه مورد نظرتان انتخاب کنید. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی بنا به نوع برنامه را براساس قابلیت و کارایی تقسیم بندی می شوند. کفشهای کوهنوردی از نظر ساختار به بخشهای مختلف تقسیم میشود که با توجه به نوع کارایی و برنامه جنسهای متنوعی دارد، اما بطور کلی جنس لایه بیرونی کفشها از پلاستیک، فایبر گلاس و کربن است.کفشهای کوهنوردی از نظر کاربرد بصورت تخصصی به کفشهای صعودهای هیمالیایی، کفشهای کوهنوردی سنگین، کفشهای کوهنوردی کوهپیمایی و کفشهای کوهنوردی راهپیمایی تقسیم میشود.