کفش کوهنوردی اصل و استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

حال که این بخش از محتوا را مطالعه می کنید مطمئنا قصد دارید خرید ارزان کفش کوهنوردی را تجربه کنید، لازم به ذکر است بدانید در این بخش انواع کفش کوهنوردی را مورد بررسی قرار داده ایم تا بتوانید به راحتی یک انتخاب درست داشته باشید. نقطه ضعف مشترک بین تمامی انواع کفشهای چرمی، هواخوری ضعیف آنها میباشد. این مدل از کفشهای کوهنوردی ضدآب، کمتر از سایر مدلها با مشکل هواخوری مواجه هستند، البته اندکی نیز گرانتر خواهند بود. کتانی های کوهنوردی به منظور راحتی برای طبیعت گردی یا کوهنوردی بر روی زمین های ناهموار ساخته شده است.این کفش ها برای محافظت از پا و پاشنه ی کوهنورد توصیه میشود زیرا هنگام صعود و فرود احتمال آسیب رسیدن به مچ پا بسیار بالاست. دانستن این نکته مهم است زیرا پاهای گرم بیشتر در معرض تاول قرار دارند. در این متن قصد داریم تا ویژگیهای یک کفش مناسب و همچنین بهترین کفش کوهنوردی در بولگانو را مورد بررسی قرار دهیم.

رویه این کفش از جنس چرم بوده و همچنین زیره این کفش Vibram میباشد که برای جلوگیری از لیز خوردن بسیار مناسب است. در هنگام لیز خوردن ناگهانی، ترمز پاشنه از مچ پای شما در برابر پیچیدن مراقبت میکند. بسیار مقاوم است و در برابر آب و سایش مقاومت میکند. پشم مرینو گرما، کنترل رطوبت و بالشتک سازی را فراهم میکند. ایمن بودن، نقش مهمی در فعالیتهای کوهنوردی ایفا میکند. در هنگام خرید کفش کوهنوردی راحت زمانی که وارد فروشگاه می شود باید نکات بسیار مهمی را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که کفش برای شما مناسب است، برای مثال در ابتدای کار باید یک جوراب ضخیم بپوشید و بعد کفش را تست کنید چون زمانی که شما به کوهنوردی می روید به علت فشار مضاعفی که بر روی بدن بر اثر شرایط جوی وارد می شود پای شما باد می کند به همین دلیل شما به راحتی می توانید تشخیص دهید که در هنگام باد کردن پا این کفش مناسب پای شما است یا خیر، نکته دوم که باید در هنگام تست کردن کفش انجام دهید این است که بعد از پوشیدن کفش پاها را تا جایی که امکان دارد به سمت جلو فشار دهید و پنجه های پایتان را کاملاً در جلوی کفش بگذارید در این صورت بعد از انجام این کار به اندازه قطر یک انگشت در پشت پای شما تا انتها کفش فاصله ایجاد می شود در صورتی که این فاصله ایجاد شد مطمئن باشید که کفش برای شما مناسب است.

برای خشک شدن سریعتر، از فن استفاده کنید. برای آلودگیهای چسبیده به کف کفش، فقط زیره ها را خیس کنید و سپس از شیلنگ آب فشارقوی برای شستشو استفاده کنید. اگر دارای قوس کف پا هستید، ممکن است لازم باشد که برای اجتناب از خستگیهای مکرر و بروز کمردرد در آیندهایی نه چندان دور از کفیهای مناسب و استاندارد استفاده کنید . در ادامه مقاله ویژگیهای کفش کوهنوردی به بررسی دلایل خراب شدن چکمههای کوهنوردی درصورتیکه بعد از هر بار استفاده تمیز نشوند، میپردازیم. در صورتی که اجزای بند کفش به درستی طراحی نشده باشند، بارها در طول مسیر ناچار به تنظیم و بستن مجدد بند کفشتان خواهید شد. از آنجایی که هم TPU و هم EVA از نظر کارایی در صنعت کفش مورد تایید هستند، بهترین مدلهای کفشهای کوهنوردی با ترکیبی از این دو ساخته میشوند.TPU که اندکی گرانتر است، اغلب برای ساخت قسمتهای اصلی و اضافه کردن به میزان دوام و نقش حفاظتی لایه میانی مورد استفاده قرار میگیرد و EVA میزان راحتی کفش را ارتقا میدهد.

آخرین گزینه که قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم اندازه کفش کوهنوردی است، این نکته را در نظر داشته باشید که راحتی کفش کوهنوردی در پا شما تنها با استفاده از آن مشخص خواهد شد در نتیجه شما باید بتوانید به راحتی ساعت ها کفش کوهنوردی را بپوشید و به راه رفتن بپردازید. اما به طور کلی سبک و راحت هستند و انعطاف پذیری ساختارشان به شما این امکان را میدهد تا از آن ها برای فعالیت های جایگزین مانند پیاده روی و حتی فعالیت های روزانه تان استفاده کنید. هنگامیکه چکمه کوهنوردی مردانه یا چکمه کوهنوردی زنانه را میخرید، حتماً کرامپون متناسب با کفش را نیز انتخاب و خریداری کنید.