کفش کوهنوردی اصل و استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

رویه این کفش از جنس چرم بوده و همچنین زیره این کفش Vibram میباشد که برای جلوگیری از لیز خوردن بسیار مناسب است. مورد مستثنی در مورد بهترین کفشهای کوهنوردی ضدآب، مدلهای سری Sawtooth از برند Oboz میباشد که لایه ضدآب آنها از نوع BDry بوده و از نظر کیفیت با Gore-Tex برابری میکند. طراحی زیره کفش کوهنوردی با توجه به نوع کاربرد آن متفاوت خواهد بود. همانطور که گفتیم باید ابتدا بدانید که کفش را برای چه منظوری استفاده خواهید کرد و سپس به زیره آن توجه کنید که مثلا آج دار است، برآمدگی هایش چطور است و توسط چه نوع فناوری تولید شده است.

اما زمانی که برای تولید زیره کفش مورد استفاده قرار می گیرد با افزودن برخی مواد دیگر,نرم تر می شود. تنها به این دلیل که سنگ نوردی رشتهای از کوهنوردی است در این دسته بندی قرار داده شده است. ورق های اکسترود با سختی و رنگ های مختلف می توانند با استفاده از شعله در ضخامت های مطلوب لمینه شده و برش داده می شوند. آنها همچنین میتوانند برای استفاده در سالن ورزشی عالی باشند و برای کوه پیماییهای تمام روز چند مرحلهای مناسب نیستند. بهترین زمان برای امتحان کفش آخر روز یا بعد از انجام یک پیاده روی طولانی است. قیمت مناسب، کیفیت بالا و نیم ساق بودن کفش باعث شده بتوان از این کفش در انواع برنامه ها به خصوص برای استفاده روزمره در روز های بارانی و برفی سال و همچنی در کمپینگ و کوهنوردی سبک استفاده کرد.

شکل آنها بسیار راحت و رو به پایین است و باعث میشود کمترین راحتی را در گروه کفشهای کوهنوردی داشته باشند. همچنین از نگه داشتن کفشهای کوهنوردی در اتومبیلهای گرم خودداری کنید زیرا در اثر گرم شدن لاستیک مممکن است شکل خود را از دست بدهد. در شکل زیر یک نمونه از کرامپون های پاشنه ای ۶ شاخه دیده می شود. به طور کلی پوتین کوهنوردی یک تا یک و نیم سایز گشادتر از سایز شهری در نظر گرفته میشود. اگرچه این سریعترین راه برای جلوگیری از بوی بد به نظر میرسد، اما بسیاری از کفشهای کوهنوردی از چرم ساخته شده و قابل شستشو نیستند. چکمههای سفتوسخت ممکن است چیز خوبی به نظر نرسد، اما برای پیادهروی طولانی در زمینهای سنگلاخ و ناهموار میتواند راحتی و ثبات بیشتری داشته باشد. اما میتواند محافظت کافی را از پای شما را به عمل بیاورد.

این امر همچنین میتواند چسبندگی کفی را که برای کوهنوردی در آینده مناسب است، بازگرداند. کفی کفش باید استحکام بالایی داشته باشد و ضد لغزش و ضربه گیر باشد. دارای کفی مقاوم با ماندگاری بالا . استفاده از رویه فوق العاده مقاوم . کفش های تولید شده توسط این شرکت از چرم مصنوعی و پارچه برزنتی ساخته شده است که باعث می شود در برابر سایش بسیار مقاوم باشند. هرگز چکمهها را درون ماشین لباسشویی قرار ندهید زیرا باعث آسیب دیدن آنها میشود. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار بگیرد، ضدآب بودن آن است.