کفش های بوت، پوتین و چکمه چه تفاوت هایی با هم دارند؟

تا خیلی راحت با لباسهای مختلف، ست شود. مانند هر سال، امسال هم صنایع چرم سی سی برای فصل پاییز و زمستان، با در نظر داشتن سلایق مختلف، مجموعه متنوعی از بوت و نیم بوت مردانه و زنانه را ارایه داده است. برای اینکه از فصل سرما به سلامت عبور کنیم نیاز به تجهیزاتی است. یکی از این تجهیزات و وسایل خریدن و پوشیدن یک بوت و نیم بوت با جنس عالی و خوب است تا به سلامت از سرما گذر کنیم. پوتین ها از نظر ارتفاع از چکمه کوتاه تر هستند و در جنس چرم با رنگ های متنوع به بازار عرضه می شوند. اگر به پوشش سوارکاران دقت کرده باشید آنها این بوت را با شلوار جذب و کت کوتاه می پوشند. پاشنه نیم بوت ها در انواع مدل از قبیل پاشنه های کوتاه تا پاشنه های بلند دارای تنوع است. این بوت که با عنوان بوت کویر شناخته شده است برخلاف نام خود برای پوشیدن در فصول بهار و پاییز مناسب می باشد.

این نوع بوت از چرم اسلیم فیت ساخته می شود و رنگ های مشکی و قهوه ای آن از سوی آقایان مورد پسندتر و محبوب تر می باشد. طبق فاکتورهای انتخاب کفش استاندارد یک پاشنه حدودا ۳ سانتی متری نه تنها این مشکلات را از شما دور می کند بلکه پوتین ۸ ترکتان را هم زیبا تر می کند . بهتر است مناسب با اندامتان یک انتخاب مناسب برای پایتان داشته باشید. این مدل از بوت همانطور که از عنوان آن برمی آید برای استفاده در محیط های کاری مناسب است و برای موقعیت های رسمی بهتر است که از پوشیدن آن صرفنظر کنید. مدل هایی مانند بنتلی، شکسپیر و مکس، از جمله پوتین های تمام چرم با کیفیت عالی سی سی هستند و همانطور که انتظار می رفت، سی سی، امسال هم مدل خاص دیگری با نام پوتین مردانه مدل آلپ را به کالکشن پوتین های مردانه خود اضافه کرده است.

مزیت استفاده از بوت چلسی این است که با استایل های رسمی و کلاسیک ست می شود و شما می توانید آن را با شلوارهای جین، کتان و حتی شلوارهای پارچه ای بپوشید. البته نیم بوت چلسی پاشنه دار هم می تواند انتخاب هر فرد خوش سلیقه ای باشد. با اولین نگاه به ویترین فروشگاه کفش های زمستانی می توانید انتظار داشته باشید که مدل بوت بلند تا زانو چشم هر خانم شیک و خوش سلیقه را به خود خیره می سازد. این سه مدل متفاوت از کفش های زمستانی برای آقایان و خانم ها می توانند جزء جذاب ترین کفش ها محسوب شوند. انواع چکمه و بوت در سایزهای مختلف وجود دارد ولی برای خرید یک بوت باید در نظر داشت که از آن برای چه زمانی و چه موقعیتی و چه مدت زمانی میخواهید استفاده نمایید.

از انواع کفش کوهپیمایی ایرانی می توان به کفش دماوند کوهی و رخش نام برد. در ادامه مطلب به انواع بوت مردانه و زنانه و سپس به انواع پوتین و چکمه مردانه و زنانه می پردازیم. مد و طراحیهای بوت و چکمه، این امکان را به افراد داده است تا برای هر موقعیتی یک بوت مناسب با آن شرایط را به پا کنند. بوت بلند تا ران در اکثر مواقع از پاشنه بلند برخوردار است و رنگ های براق آن طرفداران خاص خود را دارد. بوتهای زنانه برای تمامی استایلها از کلاسیک تا مدرن و اسپرت طراحی میشوند. با در نظر گرفتن نکات استاندارد برای انتخاب کفش به سراغ مدلها بروید. ولی قبل از خرید پوت اسپرت باید بدانید که اگر قرار است محیط کار و همچنین ساعات طولانی را با این کفش سر کنید، نباید سراغ نمونه های کاملا تخت و بدون پاشنه بروید. پس از خشک شدن، می توانید با استفاده از واکس های بدون پارافین، آن را واکس بزنید.