چطور کفش کوهنوردی مناسب انتخاب کنیم؟

نوع دوپوش از یک کفش کوچک و تنک مثل کفش رشته کشتی که بجای بند دارای چسبک است تشکیل میشود و این کفش درون کفش اصلی که بزرگتر است قرار میگیرد. لازم به ذکر است بدانید بند کفش های کوهنوردی باید تا سر پنجه ادامه پیدا کند تا راحت تر در پا شما کیپ بشود و آسان تر بتوانید کفش را از پا خود در بیاورید. 3- پس از مرحله 1 بند کفش را محکم بسته و با آن راه بروید. اما شرکت ها و برندهای معتبر معمولا برای انتخاب اندازه مناسب کفش برای شما بروشورهایی دارند که در آن با اندازه گیری دقیق ابعاد کف پا، اندازه کفش مناسب شما را به شما پیشنهاد می دهند. این کفش را در مکان هایی که برف وجود ندارد استفاده نکنید، چرا که باعث تاول زدن پاهایتان می شود. خیلی از طبیعت گردان حرفه ای و فوق العاده از همین مدل کفش ها برای طی کردن مسافت های طولانی و هموار استفاده می کنند.

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با انواع و ویژگی های کفش های کوهنوردی و طبیعت گردی آشنا کنیم. تا حد امکان از خرید آنلاین کفش کوهنوردی و طبیعت گردی دوری کنید. انتخاب و خرید بهترین کفش کوهنوردی اهمیت زیادی در رضایت شما از تجربه طبیعتگردی و کوهپیمایی خواهد داشت. چون این کفش ها ساق کوتاه هستند در نتیجه نسبت به مدل هایی که ساق بلندتر دارند کمتر می توانند از مچ پای شما در برابر پیچ خوردن مراقبت کنند. در گذشته جنس کفش ها اکثرا از چرم اصل بود و به مرور و گذشت زمان کفش چرم اصل جای خود را به الیاف های مصنوعی داد و کفش هایی تولید شد که از این نوع الیاف ها ساخته می شود. به همین خاطر در پوتین های مدرن از سایر ترکیبات مصنوعی در کنار چرم استفاده می شود تا کفش سبک تر شود.

اگر مجبورید از کفی های طبی و یا هر چیز اضافه در کفش خود استفاده کنید حتما آن را در هنگام خرید کفش همراه خود داشته باشید. اگر شما هم موردی را در انتخاب کفش کوهنوردی می دانید که ما آن را در این مقاله ذکر نکرده ایم آن را با سایر خوانندگان ایران نگری در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارید. باید تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا از نکات مهم و ضروری برای خرید کفش کوه غافل نشوید. به عنوان مثال اگر یک کوهنوردی سبک نصفه روزه در کوه های کم ارتفاع اطراف شهر خود را در برنامه خود جای داده اید شما به هیچ وجه به کفش های بزرگ و سنگین احتیاجی ندارید.

حتما برایتان پیش آمده است که بعد از طی کردن یک مسیر سر بالایی در یکی از کوه های اطراف شهر به خودتان کلی بد و بیراه گفه باشید که چرا این کفش را پوشیده اید. اگر قصد دارید که از یک کوه یا تپه کوچک بالا بروید کفش کوهنوردی با ساق کوتاه برای انتخاب مناسب هست و علاوه بر سبکتر بودن، معمولاً ارزانتر نیز هستند. آنها همچنین میتوانند برای استفاده در سالن ورزشی عالی باشند و برای کوه پیماییهای تمام روز چند مرحلهای مناسب نیستند. براي خشک کردن از گرما و آتش و نور مستقیم آفتاب استفاده نکنيد. یکی دیگر از معایب کوتاه بودن ساق این کفش ها این است که احتمال برخورد مستقیم پاهایتان به سنگ ها بیشتر می شود و اگر این کفش ها را در جاهایی که شن ریزه وجود دارد بپوشید داخل کفشتان پر از شن و سنگریزه می شود. همواره در ساعات پایانی روز و عصرها، زمانی که پاها به دلیل فعالیت روزانه ورم کرده اند به خرید کفش بروید.