چطور کفش کوهنوردی مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب درست و استفاده بجا از آن می تواند بسیار بر سلامتی پاهای شما تاثیر بگذارد. نوآوری های تکنولوژیکی در کیفیت کفش کوهنوردی بسیار تاثیر گذار بوده ، امروزه می توانید کفش هایی با کارایی بالا و وزن کمتری پیدا کنید تا به راحتی در هر قدمی که در طی مسیر برمی دارید به راحتی پای خود را بلند کنید! در حال حاضر شما میتوانید این کفش با کیفیت را از فروشگاه بولگانو Bolgano بهصورت تخفیف خورده با قیمتی بسیار مناسب خریداری کرده و مورداستفاده خود قرار دهید. در ضمن راهنمای خرید و مراقبت از کفشهایتان را هم توضیح دادیم.

در این شرایط می توان خرید از سایت ایبی را پیشنهاد نمود. همان طور که گفته شد کفش «D290027A» هومتو در سایز های 45 تا 48 در رنگ های خاکی و خاکستری راهی بازار شده است اما از کجا توان این کفش ها را خرید؟ خرید کفش و بوت مناسب کوهنوردی یکی از مهمترین نکات برای داشتن کوهنوردی جذاب و بدون دردسر است. کفش های کوهنوردی برای اینکه امکان گرم کردن پا را به خوبی داشته باشند بیشتر از رویه چرم طبیعی و مصنوعی هستند. از صخره های سنگی تا دیواره های یخی یا گذر از شکافهای بزرگ یخچالها و صعود به قله های مرتفع بالای 4000 متر ، هر کدام شرایط متفاوتی را برای کوهنورد ایجاد می کنند . در ادامه بهتر است بدانید که کفش کوهنوردی در انواع مختلفی تولید می شود برای مثال کفش های چرمی کوهنوردی که در حال حاضر یکی از پر مصرف ترین کفش ها در میان کوهنوردان است از چرم مصنوعی یا طبیعی ساخته می شود، نمونه دوم کفش های کوهنوردی پارچه ای است که در دو مدل گورتکس و سیمپاتکس تولید می شوند که عایق رطوبت و باد هستند در ثانی محفظه هایی بر روی آنها تعبیه شده است که باعث می شود هوا در داخل کفش به چرخش در بیاید و شما در تابستان احساس گرما نکنید چون همانطور که میدانید گرما و سرما از طریق پا وارد بدن می شود.

همچنین جنس زیره کفش در قسمت میانی کف باید به گونه ای باشد که باعث سفت شدن کفش شود. برای اکثر کوهنوردان حرفه ای ، وزن کفش هنگام انتخاب کفش کوهنوردی مهم است. این نوع کفشهای برای کسانی که هایکینگ میکنند و کیف و کولههای سنگین را حمل میکنند مناسب است. حتی میتوانید کوله پشتیهای بزرگ و سنگین را همراه خود ببرید زیرا وزن آنها تا حد زیادی به بوت منتقل میشود. شامل کفشی سه پوش، سنگین و بسیار قوی کوهنوردی است، زیره این کفش انعطافپذیری ندارد، پوش اول آن یک گتر بلند است که بر روی کفش قرار میگیرد و به دور کفش دوخته شده و تمام رویه و اطراف کفش را در بر میگیرد. اگر ساق کفش سفت باشد باید انتظار آن را داشته باشید که ممکن است در قسمت بالای پاشنه پا آسیب ببینید زیرا بعد از راه رفتن طولانی باعث ایجاد زخم در پاهای شما میشود، فراموش نکنید که آستر نرم یک کفش اصطکاک را کاهش می دهد.

معمولا در قسمت پاشنه این کفشها شوکگیر استفاده میشود. در هر محیطی که فعالیت کنید لازم است از کفش مناسب استفاده کنید. به طور کلی ، هرچه سطح بیشتری در تماس با زمین باشد ، کفش بیشتر از پا حمایت می کند. این نوع کفشها بیشتر روی قابلیت تنفس، دوام و مقاومت در برابر آب تمرکز دارند و به شکلی ساخته شدهاند تا در برابر محیطهایی با شرایط سخت مقاوم باشند. آنها همچنین در برابر پیچ خوردن مقاوم هستند ، در حالی که کفش های انعطاف پذیر به راحتی می پیچند. بنابراین شما به کفش های چند منظوره نیاز دارید که در یخچال های طبیعی با تنگناها و همچنین در صخره ها یا در امتداد مسیرها ی برفی و یخی به خوبی عمل کند. عایق: در این کفشهای به منظور گرم نگه داشتن در شرایط سرد مانند پیاده روی در برف و یخچالهای طبیعی از نوعی عایق مصنوعی استفاده میشود.