چرا کفشهای کوهنوردی باید متناسب باشند؟

بنابراین توصیه ما به شما در گام اول، تعیین دقیق سطح فعالیت و محل کوهپیمایی و طبیعتگردیتان میباشد. این کفش یکی از پرفروش ترین کفش های کوه از طریق فروش اینترنتی هستش، یعنی به سایز بندی دقیق و صحت جنس رویه و کفیش می شه اعتماد کرد. در خرید اینترنتی سعی کنید از برند های معروف یا کفش هایی خرید کنید که کاربران از آنها رضایت دارند. سعی کنید از بهترین جنس رویه و کف خرید کنید و کمی بیشتر خرج کنید. کفشهای کوهنوردی از نظر ساختار به بخشهای مختلف تقسیم میشود که با توجه به نوع کارایی و برنامه جنسهای متنوعی دارد، اما بطور کلی جنس لایه بیرونی کفشها از پلاستیک، فایبر گلاس و کربن است.کفشهای کوهنوردی از نظر کاربرد بصورت تخصصی به کفشهای صعودهای هیمالیایی، کفشهای کوهنوردی سنگین، کفشهای کوهنوردی کوهپیمایی و کفشهای کوهنوردی راهپیمایی تقسیم میشود. نهایتا از اینها می توان برای صعودهای دو روزه زمستانی بهره برد.

سالمون در این زمینه یک برند مستثنی محسوب میشود که به جای بهرهگیری ازVibram از برند اختصاصی کمپانی خود یعنی ContraGrip برای زیره کفشهای کوهنوردی و پیادهروی بهره میبرد. کفش کوهنوردی کلمبیا مدل Gunnison یکی از تولیدات این برند معروف است. در نهایت اگر بدنبال کفش کوهنوردی برای طبیعت گردی، کوهپیمایی و کوهنوردی در فصول بهار و تابستان و پاییز هستید مدل سهند یک انتخاب هوشمندانه است. برای پیمایش ایمن و سلامتی پا در هنگام پیمایش باید بندهای قسمت بالایی را شلتر نموده تا قوزک پا دامنه حرکتی بیشتری داشته باشد. هنگام انتخاب کفش کوهنوردی، باید بین سبکهای خنثی، متوسط و تهاجمی تصمیم بگیرید. شرکت هومتو فعال در عرضه کفش سازی اقدام به تولید کفش هایی با سایز بزرگ تر می کند محصولات این شرکت چند سالی است که در بازار وحود دارد و مورد توجه عده زیادی قرار گرفته است و خوشبختانه کفش هایی با سایز 46، 47 و سایز 48 هم تولید کرده و در فروشگاه ها عرضه می کند.

مورد مستثنی در مورد بهترین کفشهای کوهنوردی ضدآب، مدلهای سری Sawtooth از برند Oboz میباشد که لایه ضدآب آنها از نوع BDry بوده و از نظر کیفیت با Gore-Tex برابری میکند. در موقع پایین آمدن از شیب بند کفش را محکم کنید تا از فشار بیش از حد در پنجه پا جلوگیری شود. هنگام خرید پنجه ی پا را تا حد امکان به قسمت جلویی کفش بچسبانید. رویه کفش کوه باید ضد آب، دارای قابلیت تعریق، منعطف، محکم، دارای قابلیت ارتجاع، مقاوم به سرما گرما و عوامل محیطی، بندها تا نزدیکی پنجه پا ادامه داشته باشد و روی پا و قوزکها را بپوشاند. ۱. بندها را باز کنيد و لايه داخلي کفش را در بياوريد. کلمبیا یکی از برند های معروف در زمینه تولید کالاهای ورزشی است. مرز میان کفشهای کوهنوردی و بوتها روزبهروز در حال کمرنگتر شدن است.

کفش کوهنوردی قارتال مدل سهند آبی با هدف تولید کفشی مناسب برای سایر فصول سال بغیر از زمستان طراحی شده است و می توان این محصول را برای کوهنوردی در فصول بهار، تابستان و پاییز استفاده نمود. کفش کوهنوردی سنگین (High Mountain): کفشهای سنگین و بسیار قوی این بخش قابلیت نصب کرامپون (یخ شکن) دارد و مناسب صعود بلند زمستانی است. مواد مصنوعی: مواد این دسته اغلب نایلون و پلی استر هستند. رویه کفش با پارچه مش، پلی استر، مواد مصنوعی و جیر ساخته شده است. چرم (یا مواد مصنوعی) استفاده شده در ساختار این کفش ها، در برابر سایش مقاومت میکند. وزن سبک این کفش به دلیل استفاده از پارچه مش در رویه این کفش است. چرم خرد شده از قسمت بیرونی صاف و قسمت داخلی زبر است. گرمای زیاد چسبها را ضعیف میکند و باعث خراب شدن زودتر چرم کفش میشود.