چرا کفشهای کوهنوردی باید متناسب باشند؟

این کفشها دارای خصوصیات و ویژگیهایی هستند که باید در هنگام انتخاب به آنها توجه کنید. در ابتدا به نکاتی اشاره میکنیم که باید در هنگام خرید کفش کوهنوردی به آنها توجه کنید و سپس برندهای ایرانی را معرفی کرده و خصوصیات کفشهای کوهنوردی این برندها را بهصورت اختصار شرح میدهیم تا بتوانید بهآسانی از بین آنها یک کفش کوهنوردی ایرانی مناسب با قیمت خوب خریداری کنید. کفش های کوهنوردی انوع مختلفی دارند و شما باید مناسب ترین آن ها را برای خود پیدا کنید. لازم به ذکر است بدانید استفاده از متریال های جدید تاثیر منفی بر روی کفش های کوهنوردی نمی گزارند بلکه باعث می شوند تا راحتی و ایمنی کفش ها بالاتر برود. درو تا دور کفش را لژ لاستیکی به ضخامت ۵.۲ میلیمتری دور کفش را گرفته و باعث میشود ضربه و سایش کفش را تخریب نکند.

این کفش برای صعودهای یک روزه مناسبتر است و با نفوذ هوا به درون آن باعث خنک شدن پا شده و مانع از تعرق آن میشود. میزان نفوذ هوا در کفش: اگر از کفشهای سه فصل استفاده میکنید؛ این کفشها قابلیت نفوذ هوا به درون کفش را در خود جای دادهاند تا در روزهای گرم مانع از تعرق پا شوند. مناسب برای سه فصل پاییز، زمستان و بهار هستند و در فصل تابستان هم پا را بیش از حد گرم نمیکنند. به عنوان یکی از پایین ترین لایههای لباس شما، جورابها باید بتوانند پاهای شما را خشک، گرم، راحت و بدون بو نگه دارند.

شما در طول کوهنوردی از مسیرهای پر پیچ و خم و سختی عبور میکنید؛ بنابراین با انتخاب یک کفش کوهنوردی مناسب، میتوانید این مسیرها را با ریسک کمتر و بدون خستگی عبور کنید و به مقصد برسید. متاسفانه خیلی از افراد علاقهمند به کوهنوردی بدون مشورت با کوهنوردهای حرفهای و باسابقه کفش کوهنوردی میخرند یا با توجه به برخی از ویژگیهای ظاهری اقدام به خرید کفش میکنند. البته همانطور که در بالا توضیح داده شد فعلا چند جلسه اول بندهای بالا رو اصلا نبستم و دیگه اینکه فعلا چون کفش نو هست قطعا ضد آب بودنش خوبه و ضمن اینکه برف هم خیلی شل نبود که بشه خوب تستش کرد. برند کوهسار با همکاری و بهره گیری از دانش فنی متخصصین شرکتهای ایتالیایی، چینی و ترکیهای و با استفاده از مرغوب ترین و استانداردترین مواد اولیه و ساخت مایههای داخلی و خارجی و نیز تولید و استفاده از چرم واترپروف جهت تولید کفشهای مقاوم در برابر آب برای اولین بار در ایران شروع به کار کرده و همچنین به واسطه کنترل دقیق کیفی در هر مرحله از تولید توانسته توان کیفی خود را به سطح مطلوب و قابل رقابت با نمونههای مشابه خارجی برساند.

پست الکترونیک برای عموم قابل مشاهده باشد اخطار! برای خشک شدن بندها از جوش شیرین استفاده کنید. 7. بندها تا نزدیکی پنجه پا ادامه داشته باشد. در ادامه این مطلب، ۳۰ کفش کوهنوردی ارزان، باکیفیت و محبوب را به شما معرفی خواهیم کرد. بر اساس نوع استفاده از این ابزار و با توجه به آنچه که در بین کوهنوردان و کوهپیماها رایج است، این شکل از دسته بندی را می توان ارایه داد. از بین سه دسته ذکر شده در بالا، چکمه های عایق بندی شده عنوان بهترین کفش کوهنوردی را از آن خود میکند. هنگامیکه نوبت به خرید چکمههای کوهنوردی میرسد، کیفیت و جنس آن اهمیت بالایی پیدا میکند. لژ لاستیکی دور تا دور کفش آن را در برابر ضربه و سایش محافظت میکند. اگرچه در گذشته برندهای خارجی کیفیت و تنوع بیشتری داشتند؛ اما امروزه شرکتهای ایرانی نیز وارد این بخشها شده و دست به تولید کفشهای کوهنوردی ایرانی زدهاند؛ قیمت کفش های کوهنوردی ایرانی بهصرفهتر است و کیفیت قابل قبولی را ارائه میدهند.