ویژگیهای کفش کوهنوردی • هر آنچه درباره آن نیاز است بدانید • وبلاگ واسط کالا

طراحی استاندارد اجزای بند کفش کوهنوردی نقش پررنگی در راحتی آن و رضایت شما از تجربه کوهپیمایی دارد. کفشهای کوهنوردی دارای بند کفش، آستر و کش هستند که میتواند در عملکرد آنها نیز تأثیر بگذارد. همچنین می تواند حس رضایت، آرامش و لذت بردن از آن ورزش را نیز برای وی به همراه داشته باشد. همچنین پای شما باید داخل کفش احساس ثبات کافی کند. چکمههای کوهنوردی بهگونهای ساختهشدهاند که بتوان از آنها برای پیادهروی در مسافتهای قابلتوجهی از زمینهای ناهموار استفاده کرد و درعینحال با پوشیدن آنها در درازمدت احساس ناراحتی نکرد. چرم دانهدار کامل بسیار بادوام و مناسب برای کوهنوردان دقیقی است که به دنبال عبور از زمینهای ناپایدار هستند.

رویه این مدل کفش کوهنوردی از ترکیب چرم مصنوعی موسوم به هورس و پارچه برزنتی بسیار مقاوم ساخته و این کفش به شیوه دور دوخت تهیه شده تا علاوه بر قابل شستشو بودن برای استفاده فعالیت های پر چالشی مانند کوهنوردی نیز مناسب باشد. طراحی زیبا، منحصر به فرد و جنس مقاوم این کفش ها باعث شده تا این کفش ها جزو پرفروش ترین کفش های موجود در بازار باشد.هامتو شرکتی است که کفش های شکار , ماهیگیری و کوهنوردی تولید می کند . به جرات می توان گفت ” مقاوم بودن ” مهم ترین مشخصه کفش های تولید شده این شرکت می باشد.

این کفش مخصوص صعود های حرفه ای به قلل مرتفع دنیا از جمله هیمالیا ، کی تو ، لهتسه و یا کانگچنجونکا می باشد . بندی که بسته میشود در برخی به شکلی است که به رویه کفش بسته میشود که دارای یک لایه پارچه مخصوص جداست و در نوع دیگر از فلز استفاده شده است که در رویه کفش پانچ شده است. برخی از کفشهای فوق سبک حتی ممکن است بهعنوان کفشهای مخصوص رانندگی در سفرهای طولانی انتخاب شوند. کفش های کوهنوردی به این دلیل که پا با پیاده روی طولانی ورم میکند بهتر است یک سایز بزرگتر انتخاب شوند و طراحی آنها طوری باشد که ضمن قرارگیری راحت پا با امکان تکان دادن انگشتان درون کفش، به راحتی پای شما در ان چفت شده و احساس لقی نداشته باشید.

هنگامیکه نوبت به خرید چکمههای کوهنوردی میرسد، کیفیت و جنس آن اهمیت بالایی پیدا میکند. بنابراین خطر سرخوردن شما کاهش پیدا میکند. بنابراین رعایت نکات پیشرو باعث افزایش بازدهی کفش و عمر آن می شود. همانطورکه شنیدهاید پا قلب دوم انسان است و در تفریحات و ورزشهایی مثل کوهنوردی مهمترین عضو از بدن به شمار میروند و بار سنگینی را به دوش میکشند، بنابراین مهم است که به محافظت کامل از آنها توجه و بهترین پوشش را برایشان انتخاب کنیم. چکمههای کوهنوردی مانند کفشهای کتانی برای انواع خاصی از رشته کوهنوردی ساخته شدهاند و از ضروریترین تجهیزات طبیعتگردی به شمار میروند.