ویژگیهای کفش کوهنوردی • هر آنچه درباره آن نیاز است بدانید • وبلاگ واسط کالا

درجات نرمتر برای کفشهای کتانی معمولی برای دویدن مناسبتر بوده و برای کفشهای کوهنوردی ترجیح به استفاده از انواع سختتر میباشد. در اولین بخش از این نوشته، در ارائه توضیحات مربوط به انتخاب بهترین کفش کوهنوردی بر اساس نوع فعالیت، عنوان شد که کفشهای کتانی ورزشی معمولی هر چقدر هم کیفیت عالی و طراحی سبک و راحت داشته باشند، به هیچ وجه برای کوهنوردی مناسب نیستند. اگر بخواهیم به زبان ساده تر این نکته را به شما توضیح دهیم باید بگوییم در مقیاس کوچکتر اگر با کفش های معمولی به پیاده روی بپردازید مطمئناً پاهای شما درد خواهد گرفت و این مسئله به دفعات برای تمام افراد اتفاق افتاده است که با کفش های معمولی یک مسیر را پیاده روی کردند و پاهایشان خسته شده است. با پوشیدن این کفش احساس خستگی و کوفتگی در تمام اعضای بدن شما کمتر خواهد شد. در این سایت هم میتوانید با مراجعه به مطلب “چه کفشی خوبه”(کفش مناسب طبیعتگردی، کوهپیمایی و کوهنوردی) اطلاعات جامع و کاملی در مورد این مهم مطالعه کنید.

یکی از مهم ترین وسائل و لوازم پیاده روی در طبیعت و کوهنوردی که می تواند در کیفیت سفر و کوهپیمایی شما موثر باشد، کفش مناسب است. توجه داشته باشید به هنگام پرو کفش حتما باید جوراب مخصوص کوهپیمایی را بهمراه داشته باشید . کوهنوردی یکی از ورزشها و فعالیتهای مورد علاقه بسیاری از زنان است که به دلیل حجم فشاری که به پا نیز در آن وارد میشود باید از کفش مناسب یا به اصطلاح همان کفش کوهنوردی زنانه استفاده کنید. مثلا اگر به برنامههای سنگین کوهنوردی یا یخ نوردی علاقه دارید، بهتر است اولویت را روی گرمبودن و عایق بودن کفش قرار دهید. زیره Shanks دارای ضخامت 3-5 میلیمتر بین زیره اصلی و زیره عقبی قرار دارند تا سختی باربری را به زیره میانی منتقل کنند. در نظر گرفتن لایههای متعدد برای کفشهای اپروچ، محافظت حداکثری از پاها در برابر ضربات خارجی و سنگهای تیز را فراهم میآورد؛ با این حال این حفاظت با وزن سنگین و سختی بیش از حد همراه است.

اگر از آن دسته کوهنوردانی هستید که همیشه هدفتان مشخص است و با توجه به تواناییهایتان تا محدوده خاصی فعالیت میکنید و به ارتفاعات مشخصی میروید، کارتان راحتتر است؛ چون یک مدل کفش برایتان مناسب خواهد بود و بنابراین یکبار هزینه میکنید. آنها سبکتر از چرم هستند، زودتر میشکنند، سریعتر خشک میشوند و معمولاً هزینه کمتری دارند. بسیاری از افراد معمولا کفش سه فصل غیرعایق را انتخاب میکنند که هم قیمتش پایینتر است و هم سبکتر است. از ویژگیهای کفش کوهنوردی با لایه رویی نوبوک این است که بااینوجود زمان زیادی برای منعطف شدن قبل از پیادهروی طولانیمدت نیاز دارد. با ما تاپایان این مطلب همراه باشید. در این مطلب از مجلهی آوینا مارت ۷ تا از بهترین کفشهای کوهنوردی در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی میکنیم. در اینجا می خواهیم کفشی بسیار باکیفیت، ساخت کشور چین را به شما معرفی کنیم که قابلیت ها و ویژگی های خوبی دارد و هنگام پوشیدن آن کاملا احساس راحتی می کنید.

این را بدانید که کفی کفش باید منعطف باشد زیرا اگر خشک باشد مطمئناً زود آسیب می بیند و از بین می رود، از سوی دیگر باعث خستگی شدید پا شما می شود. اگر آسیبدیدگی قدیمی داشتهاید، اولویت با کفشی است که حمایت کافی را از آن قسمت از پاهایتان به عمل آورد (مثلا اگر مچ پایتان آسیب دیده است، حتما کفش ساق بلند بپوشید که مچ پا را محکم نگه دارد). به همین جهت از همنوردانمان خواستیم تجربیاتشان از کفش کوه را با ما به اشتراک بگذارند. در این میان کفش های غیراستاندارد و بی کیفیت نیز وجود دارند که نه تنها برای سلامت پاها مضر هستند و موجب بروز مشکلاتی همچون تاول زدن، کمر درد و پا درد می شوند، بلکه تجربه ناخوشایندی از سفر را در ذهن ما به جای می گذارد. برای کوهپیمانی طولانی مدت نیاز به کفش مناسب دارید که در سلامتی شما و کوهپیمانی راحت شما، بسیار نقش مهمی دارد.