ویژگیهای کفش کوهنوردی • هر آنچه درباره آن نیاز است بدانید • وبلاگ واسط کالا

برای مثال مدل سهند و کمچی برای 3 فصل بهار؛ تابستان و پاییز و کوهنوردی در مسیرهای ساده طراحی و تولید شده است. برای مثال ممکن است با کاهش تنفس در غشا باعث عرق کردن پا در تابستان شوند. از پاها در برابر سرما و گرما محافظت کند و از عرق کردن پاها در کفش نیز جلوگیری کند. برای کوهنوردی های بدون برف و داشتن یخ از استفاده این کفش بپرهیزید که باعث صدمه به پای شما می گردد . از گذشته از پا به عنوان قلب دوم تعبیر شده است، پس اگر می خواهیم سلامت قلب دوممان تضمین شود باید از کفش مناسب استفاده کنیم .

برخی از کفشهای فوق سبک حتی ممکن است بهعنوان کفشهای مخصوص رانندگی در سفرهای طولانی انتخاب شوند. سبکتر از کفشهای پلاستکی و مناسب تر برای پیمایش های طولانی. اما محافظت کمتری از مچ پا خواهند داشت. بهعلاوه، بسیار سبک و راحت هستند؛ اما آنچنان که باید از پای شما در برابر مسیرهای سخت و ناهموار محافظت نمیکنند. این مواد اغلب سبک هستند و پس از خیس شدن سریعتر خشک میشوند اما در برابر آب مقاومت کمتری دارند. این نوع کفشها میتوانند وزن سنگین را تحمل کنند، بر روی سختترین زمینها بایستند و از پای شما محافظت کنند. کفشهای کوهنوردی که به فرم نیمبوت هستند میتوانند ثبات نسبی برای مچ پای شما فراهم کنند. اگر کفش کوهنوردی شما دارای ساق بلند باشد به ثبات شما بر روی زمینهای ناهموار کمک بیشتری میکند. بله؛ شما میتوانید کفشهای کوهنوردی را هر روز بپوشید. برخی از کفشهای کوهنوردی مخصوص کوهنوردیهای حرفهای هستند و میتوانید از آنها برای عبور از مناطق سنگلاخ، یخبندان و حتی مسیرهای برفی استفاده کنید.

در ادامه مقاله ویژگیهای کفش کوهنوردی به نحوه خشککردن چکمههای کوهنوردی پس از شستن کفش و نکات مربوط به آن میپردازیم. همچنین همیشه باید کفشهای کوهنوردی را همراه با جوراب بخصوص جورابهای ضخیم بپوشید تا احساس راحتی و تناسب آن را حس کنید. پیش از آن که برای خرید بهترین کفش کوهنوردی اقدام کنید باید بدانید که آیا شما یک کوهنورد معمولی هستید یا یک کوهنورد حرفهای؟ مهم نیست که قصد کوهنوردی حرفهای دارید یا میخواهید به صورت تفریحی به کوه بروید و از طبیعت آن لذت ببرید؛ در هر دو صورت باید یک کفش مناسب کوهنوردی خریداری کنید تا از آسیب دیدن پاهایتان در طول مسیر جلوگیری کنید. از بوتهای ساقدار میتوانید برای پیادهروی و کوهنوردیهای چند روزه استفاده کنید. با خرید بهترین کفش کوهنوردی مناسب میتوانید ساعتها به پیادهروی و کوهنوردی بپردازید بدون آنکه نگران درد یا تاول پا باشید.

خرید کفش کوهنوردی مناسب وانتخاب ابزار خوب برای ورزش کوهنوردی از واجبات است! برند بستارد یک برند خانوادگی بود که به دست پدربزرگ این خانواده از کارگاه کوچکی آغاز شد و به سطح جهانی رسید! امروزه تنوع در انتخاب کفش کوهنوردی زیاد است و دست شما در انتخاب کفش کوهنوردی مناسب باز است. کفش و پوتین از مهمترین وسایل مورد نیاز سفر و کوهنوردی است. پارچهی نامناسب میتواند باعث گرمای بیش از حد، ناراحتی و احساس تنگی در کفی شود. متناسب با نوع طراحی، ضخامت لایه میانی میتواند از بسیار نازک تا بسیار سخت و ضخیم تغییر کند. همیشه از وجود فضای کافی در جلوی پنجه اطمینان حاصل کنید زیرا اگر اندازه کفش دقیقاً با پا مطابقت داشته باشد، نوک انگشت پا و مخصوصاً شست پا هنگام پایین آمدن از کوه آسیب می بیند زیرا تحت فشار و فشرده شدن هستند.