همه نکات برای خرید کفش کوهنوردی – درجه

در ادامه شما را با نکاتی آشنا میکنیم که میتوانید با در نظر گرفتن آنها، انتخاب مناسبتری داشته باشید. کفش کوهنوردی میبایست قادر به محافظت از پای شما در صورت بروز حوادث احتمالی باشد، به همین دلیل پیشنهاد میکنیم به سراغ مدلهایی بروید که بخش جلویی آنها (در قسمت انگشتان پا)، دارای رویه مستحکمتری باشد. • به دلیل زیره غیر انعطافپذیر آن، تنها روی برف و یخ به کار میرود. • هرگز کفشهای کوهنوردی سنگین در مکانهایی که برف وجود ندارد، نپوشید، خیلی زود، پایتان تاول خواهد زد! زیره این کفش انعطافپذیری ندارد، تمام آنها قابلیت نصب گرامپون را دارند و برای حرکت روی برف و یخ طراحی شدهاند. امروزه پوتین های کوهنوردی تمام چرم به ندرت دیده می شوند؛ چون نه تنها بسیار گران هستند، بلکه ماه ها طول می کشد که نرم شوند و پای شما به آن ها عادت کند.

زیره این کفش در برابر سایش مقاوم است و فشار های وارده به کف پا را تا حد امکان کاهش می دهد. این کفشها بیشترین پشتیبانی را از مچ پای شما خواهند داشت و دوام بسیار بالایی دارند. • این کفشها ضدآب بوده و دوخت با نخ ندارند، رویه کفش با چسب یا دوخت ذوبی به زیره میچسبد و دارای تاریخ انقضا است! امیدوارم این لیست در خرید یک کفش خوب به شما کمک کند. مثلا ممکن است یک نوع جوراب در یک مدل کفش راحت نباشد و گرمای زیادی ایجاد کند و باعث تحریک پایتان شود، درحالیکه با جوراب دیگری این حس را نداشته باشید. این ورزش از جمله رشتههای ورزشی پرطرفدار در دنیاست. نتيجه كلي آنكه براي پيشگيری از آسيبهای ورزش كوهنوردی در درجه ی اول ، نخست به سلامت و بهداشت پا توجه نموده و در اين بين اهميت كفش مناسب و تاثير آن بر سلامت بدن به وضوح قابل درک است .

در ورزش كوه نوردی شايع ترين آسيبهای ورزشی صدمات عضله های پا و ناحيه كمر هستند . بدون ترديد بسياری از آسيبهای ورزشي دشوار وقت گير و پر هزينه است و در بسياری از موارد برگشت به سلامت كامل تحقق نمي يابد . اين واقعيت اهميت پيشگيری از بروز اسيبهای ورزشي را به خوبي اشكار مي سازد . لیستی از بهترین و باکیفیت ترین کفش های کوهنوردی موجود در بازار از برند های معروف را برای شما آماده کرده ایم. این کفشها اصلا برای کوهنوردیهای طولانی مدت و کوتاه مدت توصیه نمیشود. امروزه کفشها با توجه به پیشرفت تکنولوژی، بنا به نوع برنامه، قابلیت و کارایی تقسیمبندی میشوند. قبل از رفتن به کوهنوردی، جورابها را با کفش کوهنوردی خود مطابقت دهید. به تازگی لایهای نو با نام کولار نیز به بازار معرفی شده است که خاصیت شوکگیر یا ضربهگیر دارد که با استفاده از آن فشار ضربههای وارده به کف پا را کاسته، پا دیرتر خسته میشود و در سرازیری زانوها کمتر آسیب میبیند.

لایهای ویژه از کربن و لاستیک، که معروفترین آن نام تجاری “ویبرام – “Vibram ایتالیا بوده، مادهای سخت، ضد لغزش و پراستحکام است. یکی از گزینه های مهم هنگام انتخاب کفش کوهنوردی، این است که ضد آب باشد. 2- پیش از بستن بندها، پایتان را تا جایی که امکان دارد در داخل کفش به قسمت جلو برانید و پنجه پایتان را کاملاً در جلوی کفش قرار دهید در این هنگام باید به اندازه حداقل قطر یک انگشت، پاشنه با انتهای کفش فاصله داشته باشد. زیرا این کفش علاوه بر زیبایی از دوام و کیفیت بالایی نیز برخوردار است. انتخاب درست و استفاده به جا از آن میتواند بسیار بر سلامتی پاهای شما تاثیر بگذارد. • به دلیل داشتن دوخت بر روی کفش نباید از آنها در مسیرهای سنگلاخی یا فرود از شن اسکی استفاده کرد.