مقاله 1.کفش کوهنوردی چیست ؟

همیشه نگرانی که بابت خرید کالا ایرانی داریم کیفیت آن است. از وقتی که کفش های کوهنوردی برند خارجی افزایش قیمت داشت و افراد کیفیت و قیمت کفش کوهنوردی ایرانی مشاهده کردند هر روز به محبوبیت آن اضافه می شود. امروزه پوتین های کوهنوردی تمام چرم به ندرت دیده می شوند؛ چون نه تنها بسیار گران هستند، بلکه ماه ها طول می کشد که نرم شوند و پای شما به آن ها عادت کند. انتخاب یک کفش خوب نه تنها به شما این امکان را می دهد که وقت خود را در کوهستان با لذت سپری کنید – یعنی با پاهای راحت و محافظت شده – بلکه بیش از هر چیز به افزایش ایمنی شما کمک می کند. یعنی این که وقتی از این مواد استفاده شود کفش شما نمدار و مرطوب است. لاوان هماکنون تولیدکننده مدرن کفشهای کوهنوردی و سنگنوردی در ایران است که مراحل ساخت و تولید کفشها درجهت ارتقای کیفیت محصولات به کمک دستگاههای پیشرفته و تهیه مواد اولیه از بهترین شرکتهای صاحبنام جهان و همگام با دانش روز انجام میگیرد.

سختیهای فراوانی در این مسیر بود چون نه تجهیزاتی در جهت تولید بود نه موادی در خور توجهی اما با پشتکار، ایشان توانستند از چرم طبیعی و لوازمی که از لحاظ استقامت و رطوبت کارایی بهتری داشته باشند به صورت دست دوز از سال ۱۳۶۵ شروع به تولید کفش کوهنوردی کردند که در آن زمان تولید یک جفت کفش حدود ۴ تا ۵ روز زمان لازم داشت تا ساخته شود اما با استقبال همنوردان و دوستان ، ایشان تلاش مظاعفی در جهت بهبود کیفیت و تولید انبوه انجام دادند که توانستند در سال ۱۳۷۰ کفش کوهنوردی با نام تجاری سهند را روانه بازار نمایند و تا این زمان این کفش با تنوع و انواع مختلف تولید و روانه بازار می شود. سامانه ضمانت برگشت پول فروشگاه ایسام، این امکان را برای شما فراهم میکند تا خرید خود را با اطمینان بیشتری انجام دهید و سفارش خود را در کوتاهترین زمان ممکن، درب منزل تحویل بگیرید.

به طور کل باید کفش را بپوشید و با آن راه بروید تا مطمئن شوید که کفش اندازه پا شما است و شما می توانید ساعت ها در کوهنوردی از آن استفاده کنید در انتها بهتر است به این نکته اشاره کنیم که اگر کفش کوچک یا بزرگ خریداری کنید مطمئناً در اواسط کوهنوردی با مشکل مواجه خواهد شد پس این نکته را جدی بگیرید. پاسخ به سوالاتی از قبیل اینکه: “معیارهای انتخاب یک کفش کوهنوردی خوب چیست؟ اندازه کفش کوهنوردی برای راحتی باید به گونهای باشد که کوهنورد بتواند ساعتها کفش را به راحتی و آسانی بپوشد. اگر بلافاصله بعد از کوهنوردی خیلی خسته بودید، روز بعد آنها را تمیز کنید. در غیر اینصورت، صبح روز بعد به پا کردن کفشی مانند آهن غیرممکن است. این گروه با توجه به نیاز هموطنان ارجمند در زمینه تولید انواع کفشهای چرمی کوهنوردی و کویرنوردی، با استفاده از جدیدترین طرحها و نیز با به کارگیری دستگاهها و تکنولوژی روز دنیا و اکیپ اجرایی کار آزموده و با همکاری و بهره گیری از دانش فنی متخصصین شرکتهای ایتالیایی، چینی و ترکیه ای و با استفاده از مرغوبترین و استانداردترین مواد اولیه و ساخت مایه های داخلی و خارجی و نیز تولید کرد.

از نظر تنفسی برای چرم بهتر از واکس است، اما تأثیر آن نیز کمتر است. واکس وقتی که خیلی کم و با سر انگشتان شما به کفش مالیده شوند مناسب هستند. با مواد پایه محلول در آب یا موادی غیر از آب مانند روغن سیلیکون و واکس محلول در آب میتوانند باشند. وقتی مواد پی وی سی با مواد پلی یورتان ترمو پلاستیک TPU ترکیب می شود . از آن جهت که شرایط محیطی در طبیعت دارای چالش های فراوان است این کفش ها داری ساق می باشند تا از صدمات مفصلی و رباط پای شما در ناحیه مچ جلوگیری به عمل آید .