مقاله 1.کفش کوهنوردی چیست ؟

آیا قصد دارید به کوهنوردی بروید اما کفش کوهنوردی ندارید و نمی دانید چه کفشی را برای کوهنوردی باید خریداری کنید؟ در انتها به این نکته هم توجه داشته باشید که در هنگام خرید کفش کوهنوردی باید کفش یک سایز از پای شما بزرگتر باشد زیرا کفش های کوهنوردی به گونهای طراحی میشوند که به هیچ وجه جا باز نمیکنند و در همان حالت اولیه که شما خریداری کرده اید باقی می ماند. کفش کوهنوردی و طبیعتگردی زنانه اسنوهاوک آگرین – Snow Hawk Agreen یک انتخاب ایده آل برای همراهی شما در کوهنوردی و در دل طبیعت به حساب می آید. اگر ضربه مستقیماً به پایتان وارد نشود یعنی کفش خوبی است. بعد از بستن بندها، با پایتان به دیوار ضربه بزنید. این یک ماده بسیار بادوام است که برای کوهنوردان حرفهای که به دنبال عبور از زمینهای ناپایدار هستند، مناسب است.

این امر محصول را در برابر آب غیر قابل نفوذ میکند و در عین حال به بخار آب که اندازه کوچکتری دارد اجازه عبور میدهد، در نتیجه گورتکس قابل تنفس ، ضدآب و ضدباد است. اگر با کفشهای شهری به کوه بروید، کفش در عبور از رودخانه خیس میشود؛ اما کفشهای مخصوص کوه ضد آب هستند. زیرا پاها نمیتوانند تنفس و تعریق زیادی داشته باشند؛ که میتواند منجر به مشکلات پا مانند تاول، عفونتهای قارچی و پای ترانشِ شود. بنابراین برای داشتن تنفس و تبادل رطوبت برای ساخت رویه کفش کوهنوردی استفاده می شود تا در شرایط بارانی و برفی از نفوذ آب و باد جلوگیری شود. چرم دوشاخه: اغلب با چرم نیمه مصنوعی ساخته می شود، این مواد تنفس خوبی را برای پای شما به وجود میآورند.جرم دوشاخه به اندازه چرم تمام مقاوم در برابر آب نیست.

از میان انواع تجهیزات کوهنوردی، کفش های کوهنوردی خوب به محافظت از پاهای شما در هنگام کوهنوردی کمک می کند. مدلهای اولیه کرامپون که دارای ده تیغه بودند در سال ۱۹۳۰ جای خود را به کرامپونهایی با دو تیغه اضافی در جلو دادند که به کرامپونهای دوازده تیغهای معروف هستند. با این نوع کرامپون شما میتوانید یک جفت کفش همراه خود بر دارید و فقط هر جا لازم بود از کرامپون استفاده کنید. همچنین توصیه میشود برای خرید، کفش شما یک شماره از پای شما بزرگتر باشد. ممکن هست که کفشهای روزمرهتان کاملا به پای شما اندازه باشند، ولی این مورد در انتخاب کفشهای کوهستانی صدق نمیکند. شما باید بتوانید انگشتان پا را تکان دهید. همچنین با تخفیفهای شگفتانگیز خرید خود را انجام دهید. در این نوشته قصد داریم به توضیح نکاتی بپردازیم که یک کوهنورد باتجربه در انتخاب و خرید بهترین کفش کوهنوردی مورد توجه قرار میدهد.

با پوشیدن این کفش های کوهنوردی احساس راحتی فوق العاده ای به هنگام کوه پیمایی و راه رفتن بر روی زمین های سنگلاخی دارید. برای اینکه تصمیم بگیرید کدام نوع را انتخاب کنید، باید ارتفاعی کوه نسبت به زمین را در نظر بگیرید. یکی از لوازم و تجهیزات زمستانی بسیار کاربردی و ضروری در فعالیت های کوهنوردی و طبیعت گردی ، زنجیر کفش یا کرامپون میباشد ، استفاده از زنجیر کفش مناسب و استاندارد به کاربر این امکان را میدهد تا به راحتی بر روی سطوح برفی و یخی قدم بر دارد و از سر خوردن و بروز حوادث ناشی از آن جلوگیری نماید.