مقاله 1.کفش کوهنوردی چیست ؟

به فلپ ها و یا قسمتی که ورودی قسمت فوقانی را میپوشاند، زبانه گفته میشود. به کفی های تولید شده توسط ویبرام ، کفی های ویبرام ، لاستیک ویبرام یا به سادگی ویبرام گفته می شود. این کفش مخصوص صعود های حرفه ای به قلل مرتفع دنیا از جمله هیمالیا ، کی تو ، لهتسه و یا کانگچنجونکا می باشد . این باعث ناراحتی کوهنورد در آب و هوای گرم می شود زیرا پاها واقعاً داغ می شوند و عدم تهویه اجازه نمی دهد که رطوبت از کفش خارج شود. زیرا می توانند تجهیزات مناسب و به روز شده ای را با قیمت های مناسب از برندهای مطرح دنیا تهیه کنند. یکی از لذت بخش ترین ورزش ها، کوهنوردی می باشد که اکثر مردم دنیا از آن لذت می برند. این سایت با برخورداری از تعداد بسیار زیادی از فروشندگان در تمامی دنیا و بهره گیری از تنوع بالای محصولات، توانسته است خدمات ارزنده ای را در دنیا برای مشتریان خود فراهم نماید.

از ویژگیهای کفش کوهنوردی این است که بیشتر آنها از چرم ساختهشدهاند. از دیگر ویژگیهای مهم رویه این کفش، ضدآب بودن آن است. این محصول در 3 رنگ آبی، سبز و خاکی عرضه می شوند. یکی از مهم ترین ویژگی ها مخصوصا در فصل های گرم مثل بهار و تابستان، قابلیت هواخوری کفش است که در صورت عرق کردن و گرما، کفش این ویژگی را داشته باشد و پاهای شما را خنک نگه دارد و از تعرق نیز جلوگیری کند. همچنین جنس زیر کفش نیز مهم است که باید قبل از خرید به آن توجه کنید. کفی در پایینترین قسمت داخلی است که پا روی آن قرار میگیرد. در نوع سه پوش علاوه بر این دو کفش یک لایه گتر بلند نیز بر روی کفش قرار میگیرد که به دور کفش دوخته شده و تمام رویه و اطراف کفش را در بر میگیرد. جنس لایه میانی کفش، تاثیر مستقیم بر میزان فشار و خستگی بر روی پا، کمر و گردن شما در طول مسیر دارد.

کفش های پیاده روی در رده کفش های سبک قرار می گیرند که عموما دارای ساق نیستند . در فصل تابستان اگر مسیری که برای کوهنوردی در پیش روی دارید خیلی پر از سنگ و چاله و دست انداز نیست و می خواهید بیشتر پیاده روی کنید تا کوهنوردی، کفش هایی با کف صاف و بدون استوک برایتان مناسب تر است، چون باعث می شود راحت تر بتوانید حرکت کنید. به عنوان مثال در کفشهای مخصوص سنگنوردی نوع کفش برای مرد و زن و همچنین بسته به جنس و نوع سنگ متفاوت میباشد. کفشهای کوهنوردی در قدیم از چرم ساخته میشد؛ که بنا به شرایط مورد استفاده ضخامت و تعداد لایههای چرم متفاوت بود. اکثر کفشهای کوهنوردی در مدلهای مردانه و زنانه عرضه میشوند و نام دسته هر یک در شرکت تولید کننده میتواند متفاوت باشد.

مدلهای اولیه کرامپون که دارای ده تیغه بودند در سال ۱۹۳۰ جای خود را به کرامپونهایی با دو تیغه اضافی در جلو دادند که به کرامپونهای دوازده تیغهای معروف هستند. که در ادامه هر کدام را به طور مختصر توضیح خواهیم داد. ۷- بندها تا نزدیکی پنجهی پا ادامه داشته باشد. فقط توجه داشته باشید که اگر کفش شما از قوزک پا محافظت نکند، در مسیرهای سنگلاخی مشکل ساز میشود. اگر در هر حال قصد خرید کفش کوهنوردی ضدآب را دارید، ما انتخاب مدلهایی را به شما توصیه میکنیم که در ساخت آنها از لایههای ضدآب Gore-Tex به صورت 360 درجه استفاده شده باشد. هنگام خرید کفش به صورت اینترنتی ، حتما به برند محصول و اعتبار و سابقه فروشگاه توجه کنید.