مقاله 1.کفش کوهنوردی چیست ؟

کفش های کوهنوردی برای اینکه امکان گرم کردن پا را به خوبی داشته باشند بیشتر از رویه چرم طبیعی و مصنوعی هستند. برای اینکه کفشهای خود را تا حد ممکن نو و تمیز نگه دارید، می توانید قبل از کوه پیمایی، به آرامی یک پودر خوشبو کننده در کفش خود اسپری کنید. در مطلب ۲۰ دوچرخه کوهستان برتر برای افراد مبتدی تا حرفهای هم می توانید اطلاعات خوبی درباره دوچرخه های کوهستان به دست بیاورید. بنابراین اگر سفرتان به کوهستان چند روزه است این کفشها میتوانند مناسب باشند؛ زیرا کافی است در هنگام خواب آنها را درون کیسه خواب قرار دهید تا خشک شوند.

کفش کوهپیمایی هامتو کفشی با تکنولوژی بالا و کیفیت خوب، مناسب کوهنوردی سبک می باشد. این کفش داری زیره ارتجاعی است که فشار های وارده از کف را تا حد ممکن کاهش می دهد. برای خريد کتونی کوهنوردی، بعدازظهر يا غروب را كه پا در بزرگترين اندازه خود است، انتخاب کنید. هنگام آماده شدن برای کوهنوردی، کفش یکی از مهمترین وسایلی است که باید بهدرستی انتخاب کنید. کفش نیم ساق از برند سالومون میتواند همانی باشد که یک کوهنورد برای تفریح و ورزشش به آن نیاز دارد. نوع استفاده: در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که این کفش کوهنوردی را برای چه فصلی نیاز دارید، کوهنوردی در تابستان یا زمستان، در کوههای سنگی یا یخی. شما میتوانید تجهیزاتی مانند کرامپون نیمه اتوماتیک را به آن متصل کرده و در کوهنوردیهای سخت از آن بهره ببرید. برند کوهسار با همکاری و بهره گیری از دانش فنی متخصصین شرکتهای ایتالیایی، چینی و ترکیهای و با استفاده از مرغوب ترین و استانداردترین مواد اولیه و ساخت مایههای داخلی و خارجی و نیز تولید و استفاده از چرم واترپروف جهت تولید کفشهای مقاوم در برابر آب برای اولین بار در ایران شروع به کار کرده و همچنین به واسطه کنترل دقیق کیفی در هر مرحله از تولید توانسته توان کیفی خود را به سطح مطلوب و قابل رقابت با نمونههای مشابه خارجی برساند.

در مقابل برخی از مدلها از خاصیت چسبندگی بالا برای بالا رفتن از سنگها بهره میگیرند. فوم سلول بسته این نوع زیره, خاصیت جذب ضربه بالایی داداین نوع زیره می تواند در روش تزریق قالبی و اکستروژن تولید شود. مواد پلی یورتان به صورت دو جزئي از ترکیب دو مایع در فشار بالا توسط دستگاه تزریق و سپس تزریق به درون قالب ریخته می شود و زیره کفش تولید می شود. کفش کوهنوردی نیز به همین صورت به مرور زمان طراحی خود را تغییر داده است و پیشرفت هایی در این زمینه بوجود آمده است. لاوان یکی از برندهای معروفی ایرانی در زمینه تولید کفشهای کوهنوردی و سنگ نوردی است که از دستگاههای پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا استفاده میکند. این برند در سال ۱۳۷۵ تأسیس شده و در زمینه تولید کفشهای کوهنوردی و کویر نوردی فعالیت دارد. از جمله بهترین برند های تولید کننده این مدل کفش میتوان mammut , scarpa , la sportiva و ASOLO را نام برد .

اکثر کفشهای کوهنوردی در مدلهای مردانه و زنانه عرضه میشوند و نام دسته هر یک در شرکت تولید کننده میتواند متفاوت باشد. اگرچه در گذشته برندهای خارجی کیفیت و تنوع بیشتری داشتند؛ اما امروزه شرکتهای ایرانی نیز وارد این بخشها شده و دست به تولید کفشهای کوهنوردی ایرانی زدهاند؛ قیمت کفش های کوهنوردی ایرانی بهصرفهتر است و کیفیت قابل قبولی را ارائه میدهند. فایبرگلاس که بین کوهنوردان ایرانی به کفش پلاستیکی شناخته میشود و برای اسکی ساخته شده تا کوهنوردی. اگر به دنبال یک کفش کوهنوردی حرفهای و سبک هستید؛ بهتر است کفش الوند کوهسار را انتخاب کنید. گفتنی است کفش یک انتخاب بسیار شخصی است؛ اما وقتی صحبت از مسیرهای صعبالعبوری مانند کوهستانها میشود؛ بهتر است قبل از انتخاب کفش، علاوه بر ترجیحات شخصی، برخی نکات و اصول را بدانیم.