معرفی بهترین کفش کوهنوردی برای خرید

قبل از استفاده محافظت کننده ها از خشک بودن کفش کوه اطمینان حاصل کنید .وقتي از کفش کوه خود مراقبت ميکنيد، دقت ويژهاي در قسمت خم شدن انگشتان داشته باشيد. پاسخ به این سوال را باید در قسمت کفی کفش ها پیدا کرد. به علت غشای قابل تنفس و ضد آبی که در کفش استفاده شده جریان هوا به داخل کفش در روزهای گرم تابستانی به سختی اتفاق می افتد و همین باعث می شود در روزهای تابستانی و گرم احساس عرق کردن و گرما در قسمت کف پای خود داشته باشید. بیشتر در چکمههای کولهپشتی ساختهشده برای سفرهای طولانی، بارهای سنگین و زمینهای ناهموار استفاده میشود. از لحاظ کارشناسی این مدل کفش مناسب کوهپیمایی و راهپیمایی در سطوح ناهموار می باشد. جنس رویه مدل سهند چرم اشبالت گاوی است و بدلیل ساختار ضد آب و حمایت کامل از مچ پا و قابلیت تنفس قابل قبول می توان براحتی در کوهنوردی های طولانی استفاده کرد.

چرم های تراکم بالا معمولا در ساخت کفش هایی استفاده می شوند که قرار است در مسافت های طولانی و برنامه های سنگسن استفاده شوند. کفش هایی با دوام و منعطف با کفی هایی سخت تر از کفی های کفش های پیاده روی. درواقع کفش یک پوش است که یک گتر یا روکش اضافی روی آن آمده است. پوشش ضد آب: پوتین هایی که در ساخت آن ها از تکنولوژی ضد آب ساخته می شوند از غشایی قابل تنفس و ضد آب در مواد سازنده خود استفاده می کنند.این کفش ها به منظور خشک نگه داشتن پاهای شما در رطوبت ساخته و طراحی شده اند. کفش هایی که این مواد در ساخت شان به کار رفته است ارزان ترهستند و سریع تر خشک می شوند اما در اثر استفاده ی زیاد خیلی زود ظاهر کهنه ای به خود می گیرند. یکی از پرطرفدارترین مواد مورد استفاده در تولید زیره کفش کوهنوردی می باشد.

از این کفشهای نیم بوت میتوانید برای پیادهروی و کوهنوردیهای دو یا سه روزه با یک کولهپشتی سبک استفاده کنید. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که برنامههایتان متنوع و تغییرپذیر است، یعنی گاهی به قلههای بلند و گاهی به ارتفاعات کم صعود میکنید یا یخنوردی و صخرهنوردی هم در برنامههایتان هست، باید حداقل دو نوع کفش خریداری کنید که بودجه بیشتری باید برای آن کنار بگذارید. سعی کنید تنها زمانی از این نوع کفش ها بپوشید که یک مسیر سبک، بدون بارندگی و سنگ ریزه مد نظرتان است. • به دلیل داشتن دوخت روی کفش نباید با آن ها در مسیر های سنگ لاخی یا فرود از شن اسکی استفاده کرد. چرم تراکم پایین: در این مدل کفش ها معمولا از چرم تراکم پایین و نایلون استفاده می شود تا کفش سبک تر باشد و قابلیت تنفس پذیری بهتری ایجاد کند.

مواد مصنوعی ترکیبی : در ساخت پوتین های جدید ترکیب پلی استر و نایلون زیاد به چشم میخورد. ترکیب نایلون و چرم باعث می شود قیمت این کفش ها پایین تر باشد. رویه ی این کفش از چرم گاو (نوبوک) ضد آب می باشد. رویه آنها عموماً چرمی یا پارچههای ضد آب است. این زیره باکیفیت در برابر سایش مقاوم است و از همه مهم تر فشارهای وارده به پا را تا حد زیادی کاهش داده و امکان راحتی هر چه بیشتر پا را فراهم می کند. کفش های کوهنوردی ضمخت و مقاوم هستند و به خوبی از پاهای شما محافظت می کنند.