معرفی بهترین کفش کوهنوردی برای خرید

در نتیجه منجر به بسیاری از مشکلات پوستی مانند تاول ، بثورات و عفونت می شود. در این سایت هم میتوانید با مراجعه به مطلب “چه کفشی خوبه”(کفش مناسب طبیعتگردی، کوهپیمایی و کوهنوردی) اطلاعات جامع و کاملی در مورد این مهم مطالعه کنید. با پوشیدن این کفش ست و استایلی بسیار جذاب، متفاوت و چشم گیری خواهید داشت. مورد مهم دوم کفش مناسب کوهنوردی زیره آن است که کاربردهای متفاوتی دارا ست . کفش کوهنوردی آسیا مدل Argamon دارای کفی طبی و از چرم طبیعی است. این کفش از نوع بند دار است که بند دارای قابلیت تنظیم سایز و میزان محکمی کفش می باشد. این نوع از کفشها قابلیت استفاده از کرامپون اتومات را دارند. رویه کفش کوه باید ضد آب، دارای قابلیت تعریق، منعطف، محکم، دارای قابلیت ارتجاع، مقاوم به سرما گرما و عوامل محیطی، بندها تا نزدیکی پنجه پا ادامه داشته باشد و روی پا و قوزکها را بپوشاند.

برای همین باید در انتخاب و خرید آن بیشتر دقت کنید. جزئیات بیشتر کفش مناسب کوهنوردی و پیاده روی D7mai به چه صورت است؟ اگر چنین تجربیاتی دارید، لطفا با ما هم به اشتراک بگذارید. به همین جهت از همنوردانمان خواستیم تجربیاتشان از کفش کوه را با ما به اشتراک بگذارند. لاگ هایی که به فاصلهی زیادی قرار دارند، اصطکاک خوبی دارند و همچنین اگر بر روی گلها راه بروید، این گلها بهراحتی میریزند. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که برنامههایتان متنوع و تغییرپذیر است، یعنی گاهی به قلههای بلند و گاهی به ارتفاعات کم صعود میکنید یا یخنوردی و صخرهنوردی هم در برنامههایتان هست، باید حداقل دو نوع کفش خریداری کنید که بودجه بیشتری باید برای آن کنار بگذارید. به نوع طراحی و عبور جریان هوا از درون رویه و یا ضد آب بودن دوخت آن توجه کنید.

در گذشته کفش ها از دوختن چرم های درست میشدند، کفشهای چرمی امروزه کمتر متداول هستند و جای خود را به کفشهایی با طرحهای جدید و رویههایی از الیاف مصنوعی و سایر مواد نو ترکیب دادهاند. در این میان کفش های غیراستاندارد و بی کیفیت نیز وجود دارند که نه تنها برای سلامت پاها مضر هستند و موجب بروز مشکلاتی همچون تاول زدن، کمر درد و پا درد می شوند، بلکه تجربه ناخوشایندی از سفر را در ذهن ما به جای می گذارد. به یاد داشته باشید، ممکن است چند جلسه کوهنوردی طول بکشد تا در کفشهایتان جا باز کنند.

کفی این کفش ها به هیچوجه انعطافپذیر نیست اما برای نصب گرامپون (تیغههای فلزی برای کف کفش برای حرکت در برف و یخ) جا دارد. هنگامی که کفش را در یک فروشگاه انتخاب میکنید، انواع مختلفی از کفش های کوهستانی وجود دارد که دارای گردن بلند و کوتاه هستند. مواد مختلفی در ساخت کفش کوه استفاده میشوند؛ چرم طبیعی، چرم مصنوعی و گورتکس از جمله این مواد هستند. رویه کفش با پارچه مش، پلی استر، مواد مصنوعی و جیر ساخته شده است. به جز چرم طبیعی و مصنوعی و پلاستیک در ساخت رویه کفشها از پارچههای دیگری هم همچون گورتکس (لایه تنفسی که از ورود آب به کفش جلوگیری و بخارات پا را خارج میکند)، سیمپاتکس (با قابلیت تنفسی و ضد آب) و تینسولات (لایه گرما زا) استفاده میشود. این ماده بسیار بادوام است و به شما در عبور از زمینهای ناهموار کمک میکند. زیرا تجهیزات با کیفیت کوهنوردی می تواند شما را در رسیدن به باورنکردنی ترین نقاط دنیا کمک کند ولی در مقابل اگر ناکارآمد باشد می تواند به سادگی شما را در معرض خطر قرار دهد .