لیست قیمت و خرید آنلاین کفش کوهنوردی

مستر نکست در ادامه 10 کفش برتر کوهنوردی را، ( از بین کفش های برند و کفش هایی که رضایت کاربران بیشتری را به همراه داشته) که با تلاش بسیار زیاد به برتری آن ها پی برده در اختیار شما قرار داده است. در خرید اینترنتی سعی کنید از برند های معروف یا کفش هایی خرید کنید که کاربران از آنها رضایت دارند. مستر نکست تحقیقات زیادی رو انجام داده تا عمل انتخاب و خرید کفش رو برای همه راحتر بکنه. برای پاسخ به این سوال مهم تحقیقات زیادی انجام شده که برای خرید کفش های معمولی و ورزشی هم به کمک شما می آید. هنگام خرید کفش به جنس زیره کفش دقت کنید.

کفی میانی از جنس EVA کمی بدتر، سبکتر و ارزانتر است. بخاطر داشته باشید که هرچه پیشرفت میکنید، ممکن است در جستجوی کفشی باشید که خواستههای مختلف این ورزش را برطرف کند. بهترین کار این است که بعدازظهر، یعنی زمانی که پای شما حداکثر حجم را دارد، به خرید بروید و کفش را با جوراب های مختلف امتحان کنید. کفش کوهنوردی کوهپیمایی (Mountaineering): کفشهای نیمه سنگین کوهنوردی با لایه گورتکس و سیمپاتکس برای صعودهای چند روزه در ۳ فصل است و در برخی صعودهای زمستانی سبک کاربرد دارد. به جز چرم طبیعی و مصنوعی و پلاستیک در ساخت رویه کفشها از پارچههای دیگری هم همچون گورتکس (لایه تنفسی که از ورود آب به کفش جلوگیری و بخارات پا را خارج میکند)، سیمپاتکس (با قابلیت تنفسی و ضد آب) و تینسولات (لایه گرما زا) استفاده میشود. از قدیم گفتن پا قلب دوم انسان حساب میشه و انتخاب یک کفش مناسب میتونه از خیلی از مشکلات برای پا، کمر، گردن و حتی چشم ها جلوگیری کنه.

روی یک پای خود بایستید و به دیوار آرام ضربه بزنید، اگر کفش مناسب باشد عکس العمل ضربه را دفع خواهد کرد. بعد از بستن بند ها روی لبه بیرونی کفش بایستید. هنگام خرید پنجه ی پا را تا حد امکان به قسمت جلویی کفش بچسبانید. رویه کفش کوه باید ضد آب، دارای قابلیت تعریق، منعطف، محکم، دارای قابلیت ارتجاع، مقاوم به سرما گرما و عوامل محیطی، بندها تا نزدیکی پنجه پا ادامه داشته باشد و روی پا و قوزکها را بپوشاند. کفش کوهپیمایی راهپیمایی (Trekking): کفشهای سبک کوهپیمایی که به دلیل داشتن دوخت در روی کفش نباید از آن در مسیرهای سنگلاخی یا فرود از شن اسکی استفاده کرد. این کفش کوهنوردی پاما دارای طراحی خاص خودش است و جنس رویه آن کاملا از چرم مصنوعی ساخته شده. در هنگام خرید کفش کوهنوردی راحت زمانی که وارد فروشگاه می شود باید نکات بسیار مهمی را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که کفش برای شما مناسب است، برای مثال در ابتدای کار باید یک جوراب ضخیم بپوشید و بعد کفش را تست کنید چون زمانی که شما به کوهنوردی می روید به علت فشار مضاعفی که بر روی بدن بر اثر شرایط جوی وارد می شود پای شما باد می کند به همین دلیل شما به راحتی می توانید تشخیص دهید که در هنگام باد کردن پا این کفش مناسب پای شما است یا خیر، نکته دوم که باید در هنگام تست کردن کفش انجام دهید این است که بعد از پوشیدن کفش پاها را تا جایی که امکان دارد به سمت جلو فشار دهید و پنجه های پایتان را کاملاً در جلوی کفش بگذارید در این صورت بعد از انجام این کار به اندازه قطر یک انگشت در پشت پای شما تا انتها کفش فاصله ایجاد می شود در صورتی که این فاصله ایجاد شد مطمئن باشید که کفش برای شما مناسب است.

کفشهای کوهنوردی هایکینگ غالبا یک پوشش پلاستیکی کامل در قسمت جعبه پنجه کفش دارند. در موقع پایین آمدن از شیب بند کفش را محکم کنید تا از فشار بیش از حد در پنجه پا جلوگیری شود. تا از سر خوردن بی مورد شما جلوگیری کند. این کفش با طراحی بسیار مناسب کاملا به پای شما می چسبد و از لقی پا و احتمال آسیب دیدن پای شما در اثر پیچ خوردن به شدت جلوگیری می کند. قرار دادن پاهای کثیف در کفشهای تمیز کاملا بیمعنی است. 1- کفش را کاملا تمیز کنید. یک کفش کوه نوردی فوق العاده زیبا با وزن سبک.