لیست قیمت و خرید آنلاین کفش کوهنوردی مردانه |اسپرت لند

چون کفش های زمستانی کفش های خشکی هستند که در تابستان پا داخل آن راحت نیست. در کوهستان، شما به چکمه یا کفشی نیاز دارید که در مسافتهای طولانی راحت باشد و از پاهای شما محافظت کند. این نوع کفش معمولا انعطافپذیر است و برای کمی راحتی به چند بار پوشیدن نیاز دارد. از دیگر نکات مهمی که در کفش کوهنوردی مطرح است و باید هنگام خرید به آن توجه شود، سبکی وزن کفش می باشد. به طور كلی برای خرید كفش دقت كنید تا اندازه آن 1 شماره از پای شما بزرگتر باشد و این فضا را توسط جوراب ضخیم پر كنید.

باشد و همین طور باید بتواند از پای شما در برابر اتفاق های پیش بینی نشده بخوبی محافظت کند. یقههای اسکرای (Scree Collars) از تاندون آشیل و مچ پا در برابر تاول زدن محافظت میکند. یراق های کفش دارای ساچمه می باشد تا مانع از یخ زدن و پاره شدن بند شود و همچنین باعث می شود تا بند به صورت یکنواخت جمع شود. بزرگ یا کوچک بودن آن می تواند به پا فشار آورده و باعث آسیب به پا شود. به نوع طراحی و عبور جریان هوا از درون رویه و یا ضد آب بودن دوخت آن توجه کنید. کفش های تک پوش سنگین و بسیار قوی کوهنوردی است، زیره این کفش انعطاف پذیری ندارد، تمام آن ها قابلیت نصب گرامپون را دارند و برای حرکت روی برف و یخ طراحی شده اند.

در زمان استراحت با کفش کوچک داخل چادر میشوند، تمام آن ها قابلیت نصب گرامپون را دارند. کفش در تمام رشته های کوهنوردی ، یخ نوردی ، سنگ نوردی ، جنگل پیمایی ، کوهپیمایی سبک و سنگ نوردی سالنی و … در این بین رسول کشوری از ۱۷ سالگی به علاقه فراوان خود به سنگ نوردی پی برد و سال ها با تمرین و پشتکار در بالاترین سطح سنگ نوردی ورزشی و دیواره نوردی ایران تجربه اندوخت که همراه با قهرمانی و شرکت در دوره های بین المللی بود. یک پوش آن کفش کوچکی و هم اندازه پای کوهنورد است و بجای بند کفش دارای چسبک برای بستن آن استفاده میشود و این کفش درون کفش اصلی که بزرگتر است قرار می گیرد . کفش راه پیمایی برای مسیرهای ساده و کفی استفاده میشود. متداولترین مواد کفی میانی EVA (اتیلن وینیل استات) و پلی اورتان هستند. چرم یا مواد ترکیبی ضدسایش.

جنس رویه این کفش از چرم و مواد مصنوعی است. شایان ذکر است بدانید که چند ویژگی بارز وجود دارد که باید در هنگام خرید کفش کوهنوردی به آنها توجه کنید. یکی از همنوردان خانم هم همین کفش رو خریده چند جلسه پوشیدن و راضی هستن. برای پیمایش کویرها، جنگلها به صورت چند روزه. هرگز برای برنامههای حتی یک روزه زمستانه، نپوشید! در هنگام کوهنوردی حتی برداشتن یک گام هم اهمیت زیادی دارد و حتی در شرایطی ممکن است فاصله بین مرگ و زندگی باشد؛ به همین دلیل باید موقع انتخاب و خرید یک کفش کوهنوردی دقت زیادی کرد، تا از مهم ترین ابزار کوهنوردی یعنی پای شما محافظت کند. بدون آنکه پاهای شما و حتی کفش آسیب ببیند. اگر بودجه شما نمی رسد که دو تا کفش بگیرید، پیشنهاد من این است که سهند (تابستانی) بگیرید و در زمستان هم با آن مدارا کنید. برای خرید کفش کوه حتما کفش را با جوراب حوله ای پوشیده و با روش های مرسوم (تست انگشتی و سطح شیبدار) سایز مناسب بگیرید.