فروش ویژه انواع کفش کوهنوردی و پوتین کوهپیمایی – مهندس مارت

همچنین پای شما باید داخل کفش احساس ثبات کافی کند. همچنین همیشه باید کفشهای کوهنوردی را همراه با جوراب بخصوص جورابهای ضخیم بپوشید تا احساس راحتی و تناسب آن را حس کنید. می توانید ابتدا چند ساعت در خانه کفش را پوشیده و سپس در یکی دو برنامه سبک از آنها استفاده کنید. قانون ساعت ۱۴ در کوهنوردی از کجا آمده است؟ برخی از کفشهای کوهنوردی مخصوص کوهنوردیهای حرفهای هستند و میتوانید از آنها برای عبور از مناطق سنگلاخ، یخبندان و حتی مسیرهای برفی استفاده کنید. با این نوع کرامپون شما میتوانید یک جفت کفش همراه خود بر دارید و فقط هر جا لازم بود از کرامپون استفاده کنید. به ویژه اگر شما در این زمینه مبتدی باشید، انتخاب یک مدل نامناسب میتواند موجب دلزدگی شما نسبت به فعالیت کوهپیمایی شود. از انواع کفش کوهپیمایی ایرانی می توان به کفش دماوند کوهی و رخش نام برد.

لیست قیمت و خرید انواع کفش کوهنوردی ارزان قیمت ایرانی و خارجی را شما عزیزان میتوانید در این صفحه مشاهده کنید. پس بهتر است با در نظر گرفتن نکات مهمی مانند جنس، سایز و نوع کفش یک محصول مناسب برای پیادهروی و برای کوهنوردی خود خریداری کنید. از ویژگیهای کفش کوهنوردی با غشای ضد آب این است که چکمهها و کفشهایی که بهعنوان ضد آب شناخته میشوند، رویه کفش از موادی ساختهشده که هم ضد آب هستند و هم قابلیت تنفس دارند (مانند Gore-Tex® یا eVent®) تا پا را در شرایط مرطوب خشک نگهدارند. کفش کوهنوردی(hiking boot) یا چکمه کوهنوردی (کفش مخصوص کوهنوردی) کفشی است که بهطور خاص برای محافظت از پا و مچ پا هنگام فعالیتهای پیادهروی در فضای باز مانند کوهنوردی طراحیشده است. شما پوتین را برای ساعتها خواهید پوشید و در شرایط سخت با آن زندگی خواهید کرد. 2. آیا از پوتین کوهنوردی فقط در شرایط سرما استفاده خواهید کرد یا قصد استفاده از آنرا در کوهپیمایی هم دارید؟

همچنین، در صورت طراحی ضعیف محل قرارگیری چشمههای بند کفش، کفش از ناحیه ابرو (محل قرارگیری چشمههای بند کفش) به اندازه لازم با ارگونومی پای شما منطبق نبوده و با هر بار حرکت، به پاهایتان فشار وارد خواهد کرد. از کفی این کفش توقع هیچ انعطافی نداشته باشید ، ولی محل نصب کرامپون (تیغه های فلزی جهت عدم لغزندگی ) دارند . برخی از چکمهها و کفشهای کوهنوردی بدون استفاده از هیچ گونه مواد حیوانی ساخته شدهاند. کفشهای کوهنوردی انواع مختلفی دارند و برای برنامههای گوناگونی هم طراحی شدهاند. این مواد در ساخت رویه کفش کوهنوردی از نظر دوام چندان خوشنام نیستند اما در عوض سبکی ویژهای را به همراه دارند. البته پوشیدن هر روز این کفشها میتواند باعث از بین رفتن آجها شود. اما میتواند محافظت کافی را از پای شما را به عمل بیاورد.

جدا از مدل و نوع پوتین کوهنوردی ، مهمترین چیز انتخاب سایز درست و متناسب بودن کفش با پا میباشد. اکثر آنها برش بلندی دارند که برای حمایت از بالای مچ پا بسیار عالی هستند. بر اساس اطلاعاتی که از طرف تولید کننده ارایه می گردد، این نوع کفشها توان تحمل دمای منفی پنجاه درجه سانتیگراد را دارند. سطح رویی این چرم هنگامی که دست خود را روی آن میکشید به اصللاج خواب آن تغییر میکند؛ قویتر و ضخیمتر از جیر است و میتواند به هر رنگی تولید شود. معتبرترین برند تولید کننده زیره کفش، Vibram میباشد و بهترین مدلهای کفش کوهنوردی موجود در بازار از این زیره بهره میبرند.