صفحه اصلی – شرکت تولیدی کفش سهند

به طور متوسط، بیشتر کوهنوردان با کفش های کوهنوردی خود جوراب نمیپوشند، زیرا لایه اضافه شده بین پا و سنگ را دوست ندارند. کفش صخره نوردی رابط اصلی بین شما و سنگ است، تناسب یا استایل نامناسب میتواند باعث به عقب پرت شدن شما شود. بنابراین کفش که محافظ پا بوده و از مهمترین وسایل و پوشاک کوهنوردی به شمار میرود. از میان انواع تجهیزات کوهنوردی، کفش های کوهنوردی خوب به محافظت از پاهای شما در هنگام کوهنوردی کمک می کند. اینها معمولاً مسطح هستند که هنگام کوه پیمایی مفید است. در ساخت نمونه سوم کفش های کوهنوردی از متریال پارچه ضربه گیر استفاده می شود که نام اصلی آن نوترکیب است، این نکات را در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید در زمستان کوهنوردی کنید باید از کفش های کوهنوردی تینسولیت استفاده کنید زیرا این نوع از کفش به گونه ای ساخته شده است که گرما پا را داخل کفش حفظ میکند و باعث میشود در هنگام کوهنوردی در سردترین شرایط آب و هوایی پای شما در مقابل سرما مقاوم شود.

همیشه در هنگام خرید کفش کوهنوردی جوراب مخصوص خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید انتخاب درستی انجام بدهید. بخاطر داشته باشید که هرچه پیشرفت میکنید، ممکن است در جستجوی کفشی باشید که خواستههای مختلف این ورزش را برطرف کند. در انتها بهتر است بدانید این روز ها کفش هایی به بازار عرضه شده اند که در ساخت آن ها از متریال فایبرگلاس استفاده شده است، لازم به ذکر است بدانید این کفش ها اصلا برای کوهنوردی مناسب نیستند زیرا هنگام کوهنوردی به پاهای شما آسیب میرساند و از سوی دیگر اصلا راحت نیست و از کفی با کیفیتی در ساخت آن ها استفاده نشده است در نتیجه در کنار کیفیتی پایینی که دارد باعث لغزش کوهنورد هم می شود. کف پا نه تنها در وضعیت مستقیم و مناسب برای چکمه کوهنوردی قرار خواهد گرفت، بلکه پاها و لگن نیز برای مقاومت در برابر نیروهای تجربه شده در هنگام کوهنوردی، صافتر شده و در موقعیت قویتری قرار میگیرند.

کف پا را ثابت کنید- پا به طور طبیعی متحول میشود و هنگام قرار دادن کف پا روی سطح، متحرک میشود، مانند یک ضربه گیر عمل میکند اما در انتهای قدم ما سفت میشود تا اهرم محکمی برای رانش فراهم کند. این شرکت به نام بنیانگذار آن ، ویتاله برامانی ، نامگذاری شده است که اولین اختراع کف های لاستیکی را به خود اختصاص داده است. کفی کفش یکی از مهمترین بخشهای کفش کوهنوردی محسوب میشود چون محافظ پا شما است و شما با استفاده از آن به کوهنوردی میپردازید. این انتخاب بسته به نوع کوهنوردی که قصد انجام آن را دارید متفاوت خواهد بود. از ویژگیهای کفش کوهنوردی این است که قبل از شروع یک سفر طولانی، مدتزمان کافی برای انعطافپذیری و شکست لازم دارد. کفش کوهنوردی به طور خاص برای محافظت از پاها و مچ پا در حین فعالیت های کوهنوردی و پیاده روی های طولانی در فضای باز و سطوح ناهموار طراحی شده است.

به سادگی قابل نتیجهگیری است که در انتخاب بهترین کفش کوهنوردی، طراحی چشمهها اهمیت بیشتری نسبت به خود بند خواهد داشت. این کفشها تقریبا به تنگی کفش سنگ هستند. آنها دارای لاستیک چسبندهتر و کفی نازکتری نسبت به سایر مدلهای کفش هستند. از آنجایی که هم TPU و هم EVA از نظر کارایی در صنعت کفش مورد تایید هستند، بهترین مدلهای کفشهای کوهنوردی با ترکیبی از این دو ساخته میشوند.TPU که اندکی گرانتر است، اغلب برای ساخت قسمتهای اصلی و اضافه کردن به میزان دوام و نقش حفاظتی لایه میانی مورد استفاده قرار میگیرد و EVA میزان راحتی کفش را ارتقا میدهد.