راهنمای خرید کفش کوهنوردی {انواع کفش کوه نوردی} – موج کوه

در این بخش از مقاله خرید کفش کوهنوردی راحت قصد داریم به رویه کفش های کوهنوردی اشاره کنیم، توجه داشته باشید که در گذشته از چرم برای ساخت کفش های کوهنوردی بیشتر استفاده می شد، اما این روزها با ظهور متریال های جدید مانند الیاف مصنوعی و یا مابقی متریالها ماننده نوترکیب کفش ها ساختار جدیدی به خود گرفته اند. مشخصات لایه میانی EVA در کفش کوهنوردی: EVA نوعی پر کننده فومی میباشد که استفاده از آن غالبا در کفشهای ورزشی و کوهنوردی رایج است. اگر به دنبال بهترین کفش کوهنوردی میگردید، این کفش یکی از بهترین گزینههای موجود در بولگانو میباشد.

اما این کفشها را میتوان بهترین انتخاب برای طبیعتگردانی که پیادهروی زیاد میکنند و کوهنوردیشان شامل کوهنوردیهای سنگین و در فصل سرما و برف نمیشود، دانست. کفش باید با کمک این ویژگی، هوا را به درون و بیرون خود هدایت کند. این بخش شامل کفش های بسیار قوی کوهنوردی است که تمام آن ها قابلیت نصب گرامپون را دارند و برخی به دلیل ویژگی لایه های مصرف شده در تولید آن ها قابل استفاده در صعود های بلند و زمستانی نیز می باشد. اما توصیه حرفهای ها اینست که از این نوع کفش برای سفرهای زمستانی و در برف استفاده نکنید. این کفش ها اغلب دارای ساق بلند تری نسبت کفش های تک پوش کوهنوردی بوده و اساسا زیره این کفش انعطاف پذیری ندارد و جنس زیره ها، عایق های حرارتی می باشد. کوهنوردان به خوبی میدانند که در فصل زمستان جهت کوهنوردی و سفر به نقاطی که از برف پوشیده شده است میبایست از یک زنجیر کفش مناسب استفاده نمایند تا علاوه بر ایجاد امنیت ، کاملا بر روی کفش پایدار و مستحکم نصب گردد .

۷- اگر کفش فاقد سوراخ فلزی در محل عبور بند کفش است باید ازبند کفش های پهن استفاده شود تا از پاره شدن محل بند کفش جلوگیری شود. کفشی که درست اندازه ی پای شماست (نه تنگ) مانع جدا شدن پاشنه ی پا از کفش می شود. کفشها هم در قسمت عقب یعنی پاشنه و هم در قسمت جلو یعنی پنجه باید دارای شیار مخصوص باشند. امروزه در کوهنوردی صحبت از کفشی که بتوان از آن در برنامه های مختلف در طول یکسال استفاده کرد، کاملا بیهوده است و باید برای هر برنامه خاص کوهنوردی، کفش مخصوص آن را تهیه کرد.

از کفش سه پوش برای صعود قلل هشت هزار متری و همچنین قطب نوردی استفاده می شود. همچنین ظاهری ناهموارتر از جیر دارد و ممکن است علائم طبیعی پوست حیوان را نیز بر روی سطح خود حفظ کرده باشد. این امکانات را به شما می دهند که از این کرامپونها با کفشهایی مانند Trango Plus می سازد که شیار مخصوص کرامپون آن فقط در پاشنه است. معمولا در قسمت پاشنه این کفشها شوکگیر استفاده میشود. کفشهای کوهپیمایی را میتوان تقریبا در تمامی فصول سال استفاده کرد. این کفش نیز قابلیت نصب گرامپون را دارد و از مهمترین برندهایی که آن را تولید میکنند میتوان Mammut، Millet، Ia Sportiva، Scarpa و Asolomammut را نام برد که قیمتهای بسیار بالایی دارند.