راهنمای خرید کفش کوهنوردی {انواع کفش کوه نوردی} – موج کوه

لازم به ذکر است بدانید که شما باید کفش کوهنوردی را خریداری کنید که در هنگام پیمایش کوه که باعث لغزش ما نشود و حد الامکان از لغزش شما جلوگیری کند، در ثانی استحکام تخت کفش یکی از مهمترین عواملی است که باعث راحتی شما در هنگام کوهنوردی می شود. پس بهتر است با در نظر گرفتن نکات مهمی مانند جنس، سایز و نوع کفش یک محصول مناسب برای پیادهروی و برای کوهنوردی خود خریداری کنید. بنابراین یک سایز بزرگتر که پاهایتان در آن احساس راحتی کنند مناسب است. این بسیار جالب است که از تمامی دنیا و از برندهای متفاوتی، تعداد زیادی فروشنده در ایبی فعالیت می کنند و شرایط خرید محصولات ورزشی و کوهنوردی را برای این دسته از افراد به خوبی فراهم می نمایند. مدل دیگری از کفش گتردار هم هست که سه پوش است، یعنی درواقع یک کفش دوپوش است که یک گتر روی آن میآید و گرمای بیشتری را برای پاها فراهم میکند.

پشم مرینو گرما، کنترل رطوبت و بالشتک سازی را فراهم میکند. زیرههای این کفش به پاهای شما کمک میکند تا هنگام عبور از زمینهای کوهستانی صخرهای، بهطورپیوسته قدم بردارید. اینکار شما را در انتخابتان مطمئنتر میکند که آیا چکمههای کوهنوردیتان مناسب شما هستند یا نه. نوع سبکتر آن چابکی بیشتری به شما میدهد و بههمیندلیل با آن راحتتر میتوانید حرکت کنید. اگر قصد انجام کوهنوردی زمستانی را دارید، داشتن چکمه و کرامپون سازگار برای ایمنی شما بسیار ضروری است. با کفش سبک و منعطف که قابلیت اتصال به کرامپونهای ساده را داشته باشد می توانید از اکثر مسیرها با کفیتهای مختلف صعود کنید البته انتخاب این نوع کفش کوهنوردی که در کوهپیماییهای ساده انجام می شود بستگی کامل به شرایط بسیار متغیری مانند دما ، کیفیت و کمیت برف و غیره دارد . در قسمت زیره ی کفش از تکنولوژی Contgrip استفاده شده که سبب چسبندگی و اصطکاک هر چه بهتر زیره کفش با زمین شده و از لیز خوردن جلوگیری می کند و همچنین خاصیت ارتجاعی و دفع ضربه و فشار را دارد.

زیره این کفش انعطاف پذیری ندارد. این نوع کفش معمولا چیزی بین کفش یک پوش و دوپوش است. در واقع به دلیل میزان محفاظت مورد انتظار از یک کفش کوهنوردی مناسب، نمیتوان توقع داشت که این نوع کفشها وزن کمی داشته باشند. البته باز هم برای سفرهای چند روزه مناسب نیست چون نمیتوان آن را بهراحتی خشک کرد. قیمت این محصول با توجه به شرکت سازنده، جنس رویه و سایر امکانات آن متفاوت خواهد بود. بنابراین اگر سفرتان به کوهستان چند روزه است این کفشها میتوانند مناسب باشند؛ زیرا کافی است در هنگام خواب آنها را درون کیسه خواب قرار دهید تا خشک شوند. اما اگر برای کوهپیماییهای یک روزه به ارتفاعات بدون برف میروید، بهتر است از کفشهای انعطافپذیرتر استفاده کنید که نرمتر باشند. کفشهای کوهنوردی هایکینگ غالبا یک پوشش پلاستیکی کامل در قسمت جعبه پنجه کفش دارند.

این کفشها معمولا سنگینتر و حجیمترند، اما گرمای بیشتری هم دارند. به همین نسبت هم کفشهایی سنگین و بسیار قوی هستند. پلمیر پی وی سی بسیار سخت است. هر چقدر پیدا کردن و تنوع کفش در سایز های معمولی راحت و زیاد باشد به همان قدر هم پیدا کردن کفش در سایز های بزرگ سخت و مشکل است. عایق باشد یا معمولی؟ در واقع متناسب با هدف شما، این مدل کفشها میتوانند برای حداقل چسبندگی یا حداکثر چسبندگی نسبت به یک کفش معمولی طراحی شده باشند و این موضوع در هنگام خرید کفش کوهنوردی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.