راهنمای خرید کفش کوهنوردی استاندارد

کفشهای چرمی امروزه کمتر متداول هستند و جای خود را به کفش هایی با طرح های جدید و رویه هایی از الیاف مصنوعی دادهاند. در ادامه بهتر است بدانید که کفش کوهنوردی در انواع مختلفی تولید می شود برای مثال کفش های چرمی کوهنوردی که در حال حاضر یکی از پر مصرف ترین کفش ها در میان کوهنوردان است از چرم مصنوعی یا طبیعی ساخته می شود، نمونه دوم کفش های کوهنوردی پارچه ای است که در دو مدل گورتکس و سیمپاتکس تولید می شوند که عایق رطوبت و باد هستند در ثانی محفظه هایی بر روی آنها تعبیه شده است که باعث می شود هوا در داخل کفش به چرخش در بیاید و شما در تابستان احساس گرما نکنید چون همانطور که میدانید گرما و سرما از طریق پا وارد بدن می شود. بعد از شستن به کمک اسپری ضد آب و کرم های محافظت کننده مراحل محافظت از کفش را ادامه میهیم.

بنابراین در ادامه مطلب قصد داریم تا شما را با انواع کفش کوهنوردی در فروشگاه بولگانو آشنا کنیم. امیدواریم تا بتوانید بهترین کفش کوهنوردی که برایتان مناسب است را تهیه کنید. • به علّت سنگین و حجیم بودن این کفش ها در هنگام حرکت روی شیب های کم و مخصوصاً سراشیبی ها بندپوش داخلی را باز یا شل ببندید تا راحت تر حرکت کنید و در برنامه های فنی و استفاده از کرامپون بندها را محکمتر ببندید تا پای شما در کفش بازی نکند. پیشرفت ساخت کفشها، راحتی و ایمنی بیشتری را برای کوهنوردان به همراه داشته است. پیشرفت روزافزون ساخت کفش ها راحتی و ایمنی بیشتر را برای کوهنوردان حاصل کرده است. هشدار: هيچگاه براي اولين بار كفش نو را در يك برنامه سنگين استفاده نكنيد! پی وی سی ترکیبی یکی از پر مصرف ترین و ارزان ترین مواد در تولید انواع زیره کفش, صندل و دمپایی محسوب می شودو دانسیته زیره 0/75 تا 1/3 گرم بر سانتی متر مکعب تغییر است.

به علت سنگین و حجیم بودن این کفشها در هنگام حرکت روی شیبهای کم و مخصوصا سراشیبیها، بندپوش داخلی را باز کنید یا شل ببندید تا راحتتر حرکت کنید و در برنامههای فنی و استفاده از کرامپون بندها را محکمتر ببندید تا پای شما در کفش بازی نکند. دارای ساق بلند (14 تا 19 سانتیمتر) است، تا مچ پا را محکم نگه داشته و خوب محافظت کند. درسته است که نوع و جنس کفش ها تغییر کرد و یا حتی ظاهر آنها اما وظیفه اصلی آنها از ابتدا تا الان محافظت از پاست. چکمههای خود را بخرید و آنها را در اطراف خانه خود بپوشید یا برای جا بازکردن آنها فعالیتهایی انجام دهید. • هرگز برای برنامه های حتی یک روزه زمستانه، این کفش را نپوشید! شامل کفش های که وزن سبکی است، دارای ساق بلند (14 تا 19 سانتیمتر) است، تا مچ پا را محکم نگه داشته و خوب محافظت کند.

فوم EVA در محیط های آبی لغزنده است به همین دلیل قسمت تحتانی زیره کفش کوهنوردی که با زمین در تماس است را با لاستیک و قسمت بالایی را با EVA ترکیب می کنند. 2- پیش از بستن بندها پایتان را تا جایی که امکان دارد در داخل کفش به قسمت جلو برانید و پنجه ی پایتان را کاملاً در جلوی کفش قرار دهید در این هنگام باید به اندازه حداقل قطر یک انگشت، پاشنه با انتهای کفش فاصله داشته باشد. اندازه کفش کوه برای راحتی باید به گونه ای باشد که کوهنورد بتواند ساعت ها کفش را به راحتی و آسانی بپوشد. لایه ای ویژه از کربن و لاستیک، که معروف ترین آن نام تجاری “ویبرام” Vibram ایتالیا بوده و مادهای سخت، ضد لغزش و پراستحکام است. • پوتین سربازی یک نمونه ارزان است البته کفی (زیره) ضد لغزش ندارد، بنابراین دور آن را یک خط بزرگ بکشید لطفا.