راهنمای خرید کفش کوهنوردی استاندارد

امروزه پوتین های کوهنوردی تمام چرم به ندرت دیده می شوند؛ چون نه تنها بسیار گران هستند، بلکه ماه ها طول می کشد که نرم شوند و پای شما به آن ها عادت کند. همچنین ضربهگیری خوبی در برابر اشیاء موجود در طول مسیر دارد. بالشتک های نرم در قسمت ساق از پیچ خوردگی ناگهانی مچ پاهای تان پیشگیری می کند. این محصول در 3 رنگ آبی، سبز و خاکی عرضه می شوند. برای جلوگیری از ورود برف به درون کفش وهنگام عبور از مناطق رودخانه و راههای پوشیده در علفهای بلند و خیس، داشتن گتر ضروری است. ضروری است که با تجهیزات مناسب و آگاهی از نحوه بکارگیری آنها وارد این عرصه شوید . با نام «کفش کوهنوردی سه فصل» نیز شناخته میشوند.

پوشش داخلی کفش نیز به گونه ای است که پاها دچار فشار و تنگی نمی شوند و حداکثر راحتی را فراهم می کند. کفش مناسب کوهنوردی و پیاده روی D7mai دارای ظاهر زیبا، طراحی شیک و جذابی است که توجه افراد خوش سلیقه را نیز به خود جلب می کند. در قسمت پنجه به دلیل دارا بودن لژ ضربه گیر دور تا دور کفش از پاهای شما در برابر ضربات احتمالی و فشار به زیاد به انگشتان پا محافظت می نماید. واکسهايي که محتوي سيليکون هستند، از نظر ضدآب بودن بيشتر دافع آب هستند و تنفس بهتري دارند، اما براي بافتهاي زبر و ترکيبي و جير مناسب نيستند و رنگ آنها را تغيير ميدهند.

تهیه کفش مناسب برای پیاده رویهای سخت، مثل دامنه های پرشیب و یخ زده کوههای مرتفع نیازمند آگاهی است زیرا در صورت نا مناسب بودن کفش سفری پرحادثه و خسته کننده در انتظار شما خواهد بود، حتی این امکان وجود دارد که از ادامه مسیر باز بمانید . در این نوع صعود راحتی پا اصلی اساسی است . راحتی بسیار بالا در تناسب و شکسته شدن کامل در پا برای حرکت راحتتر. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که برنامههایتان متنوع و تغییرپذیر است، یعنی گاهی به قلههای بلند و گاهی به ارتفاعات کم صعود میکنید یا یخنوردی و صخرهنوردی هم در برنامههایتان هست، باید حداقل دو نوع کفش خریداری کنید که بودجه بیشتری باید برای آن کنار بگذارید. اگر چنین تجربیاتی دارید، لطفا با ما هم به اشتراک بگذارید.

اگر بیشتر به پیادهروی در مسیرهای کوهستانی علاقهمند هستید، اولویت با کفشهای سبک است؛ زیرا با آن چابکی بیشتری خواهید داشت. بسیاری از افراد اهل کوهنوردی در سفرهای خود با کفشهای مختلف، تجربیات شخصی جدیدی را کشف میکنند. از این کفش میتوان هم برای کوهنوردی تا ارتفاعات کم و سفرهای یک روزه و هم برای پیادهروی استفاده کرد. همیشه در هنگام خرید کفش کوهنوردی جوراب مخصوص خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید انتخاب درستی انجام بدهید. در این مطلب از مجلهی آوینا مارت ۷ تا از بهترین کفشهای کوهنوردی در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی میکنیم. آنها همچنین یکی از مهمترین وسایل تجهیزات کوهنوردی هستند، زیرا ویژگیهای کفش کوهنوردی ازجمله کیفیت و دوام آنها میتواند توانایی یک کوهنورد را در پیمودن مسافتهای طولانی بدون آسیبدیدگی بهبود بخشد.