راهنمای خرید و نگهداری کفشهای کوهنوردی

اما بی شک یکی از مهمترین بخشهای کفش کوهنوردی کفه یا تخت آن است که در سالهای اخیر در ساخت آن از کربن و لاستیک استفاده میشود یکی از معروفترین و بهترین برندهای سازنده کفی کفش نام تجاری ویبرام است با جنسی سخت و مقاوم برابر سایش. به همین خاطر علی رغم شباهت نبوک به اشبالت و جیر، اما چرم نبوک سطح مخملی تری داشته و بسیار ظریفتر از دو نوع دیگر است. سطح نبوک برس خورده و صیقل داده شده است، به طوری که الیاف پروتئین کوتاه آن یک سطح مخملی ایجاد میکنند. یک پوش آن کفش کوچکی و هم اندازه پای کوهنورد است و بجای بند کفش دارای چسبک برای بستن آن استفاده میشود و این کفش درون کفش اصلی که بزرگتر است قرار می گیرد. 1- کفش گشاد موجب ایجاد تاول های پوستی می کند. چرا که پا بیشترین سلول های حسی را در میان سایر اندام های بدن دارد و انتخاب نامناسب کفش می تواند آسیب هایی نظیر تاول زدن، کمر درد، پادرد و باعث بروز بسیاری از بیماری ها در کوتاه مدت و یا در دراز مدت شود.

سعی کنید آخر وقت کفش را انتخاب و خریداری کنید، زیرا در این زمان پا فاقد ورم بوده و در حالت عادی و استاندارد قرار دارد. 1- پس از انتخاب نوع کفش مورد نظر براساس نیاز خود، جهت امتحان کفش کوهنوردی در فروشگاه، یک جفت جوراب ضخیم از نوعی که در فعالیت های خود، به پا می کنید همراه داشته باشید. «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصل بودن کالا» سه اصل اولیه است که ایستگاه ورزش از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند باشد و تجهیزات ورزش و سرگرمی (لوازم ورزشی،، تجهیزات سفر و کفش ورزشی و تجهیزات کوهنوردی و کفش کوهنوردی )؛ از برندهای متنوع، متعدد و سرشناس جهانی همچون ،reebok .puma . این وسیله اهمیت اساسی در کیفیت فعالیتهای ورزشی دارد. این کفش ها که اصطلاحاً کتانی سنگ نیز نامیده می شوند با شکل خاص و مواد خاصی تولید می شود. کفش مناسب کوهنوردی و پیاده روی D7mai دارای ظاهر زیبا، طراحی شیک و جذابی است که توجه افراد خوش سلیقه را نیز به خود جلب می کند.

اندازه کفش مناسب تنها با پوشیدن و راه رفتن مشخص می شود نه با نگاه کردن و پرسیدن از دیگران. در طی صعود یک مسیر طولانی عمل تمیز کردن کفش را میتوان با همراه داشتن کمی آب و یک عدد مسواک و یک تکه پارچه چندین مرتبه تکرار کرد. باز کردن بند کفش یخزده شما را دچار دردسر میکند. زیره کفش باید در عین مقاوم بودن، راحتی را برای افراد فراهم کند و نباید در کوهنوردیهای طولانی باعث خستگی زودهنگام فرد شود. امروزه در کوهنوردی صحبت از کفشی که بتوان از آن در برنامه های مختلف در طول سال استفاده کرد کاملاً اشتباه است و باید برای هر برنامه خاص کوهنوردی، کفش مخصوص آن را تهیه کرد. شامل کفشی سه پوش سنگین و بسیار قوی کوهنوردی است، زیره این کفش انعطاف پذیری ندارد، پوش اول آن یک گتر بلند است که بر روی کفش قرار می گیرد و به دور کفش دوخته شده و تمام رویه و اطراف کفش را در بر می گیرد.

لایه ای ویژه از کربن و لاستیک، که معروف ترین آن نام تجاری “ویبرام” Vibram ایتالیا بوده و مادهای سخت، ضد لغزش و پراستحکام است. در کل رویه کفش های کوهنوردی باید ویژگی بارز داشته باشند برای مثال در وهله اول باید ضد آب باشند چون شما در طبیعت ساعت های زیادی را به کوه پیمایی میپردازید در نتیجه اگر ضد آب نباشد و به صورت اتفاقی آب به داخل کفش نفوذ کند مطمئنا شما روز سختی را سپری خواهید کرد، از سوی دیگر اگر در تابستان کوهنوردی میکنید رویه کفش باید قابلیت انتقال و چرخش هوا به داخل کفش را داشته باشد. کفش های کوهنوردی سنگین دو پوش سنگین و بسیار قوی کوهنوردی است. چه قبلاً یک جفت کفش کوهنوردی تهیه کردهاید چه میخواهید یک جفت کفش کوهنوردی جدید بخرید، این جزء جدایی ناپذیر را اضافه کنید تا از تجهیزات خود بیشترین بهره را ببرید.