راهنمای خرید و نگهداری کفشهای کوهنوردی

بعد از اسپری کردن محلول ضد آب وقت آن است که برای جلوگیری از ترک خوردن سطح کفش از کرمهای محافظت کننده استفاده کنید. استفاده از این محلول باعث درخشندگی و ایجاد لایه محافظتی بر روی سطح میشود. در این مدت چند برنامه سنگین باهاش رفتم که شن اسکی های ناجوری داشت و نشون داد که کفش محکمی هست که میشه روش حساب کرد. اگر روی کفش دانههای نمکی چسبیدهاست، بهترین راه برای تمیز کزدن این دانهها خیساندن کفش به مدت 1 یا 2 ساعت در آب است. همینطور چند نفر دیگه از دوستان و همنوردان نیز در این مدت از این کفش خریدند که همگی راضی هستند. چند جلسه ای باید به همین صورت باهاش مدارا کنید تا ابر و فوم های قسمت ساق پا نرم شده و دیگه مشکل برطرف میشه. اگر کفش فاقد سوراخ فلزی در محل عبور بند کفش است باید از بند کفشهای پهن استفاده شود تا از پاره شدن محل بند کفش جلوگیری شود.

معمولا بر روی هر کفشی قسمت هایی فلزی برای رد شدن بند کفش وجود دارد. اگر برای مثال کفشی انتخاب کنید که خیلی گرم و یا خیلی سرد باشد، همهی لذت کوهنوردیتان از دست می رود. فضایی باز را برای خشک کردن کفش انتخاب کنید. همچنین تکنولوژی Goretex بکار رفته در آن باعث شده تا این کفش دارای خاصیت ضد آب بودن و همچنین تهویه هوا باشد. اگر جنس کفش شما جیر است برای جلوگیری از خراب شدن آن،مواظب باشید تا فشار زیادی به سطح وارد نکنید. مرحله چهارم: صابون بر جای مانده از سطح کفش را تمیز کنید. استفاده از سوپر گترها که تمام سطح کفش را میپوشانند در افزایش نگهداری گرما موثرند. Vibram SpA یک شرکت ایتالیایی است که در Albizzate ایتالیا مستقر است که هم Vibram تولید می کند و هم مجوز تولید می کند زیره های مارک دار لاستیکی ، برای کفش .

کفش کوهنوردی ربوآر که به مدل ۲۰۱۴ معروف است، یکی از بهترین کفش کوه های ایرانی است که دارای ویژگیهای منحصربهفردی می باشد.کفش کوه ربوآر مدل ۲۰۱۴، دارای مقاومت و انعطافپذیری بسیار عالی است که این موضوع باعث شده است این محصول از طول عمر بالا و کیفیت بینظیری برخوردار باشد و همچنین زمانی که از آن استفاده میکنید، برای پای شما احساس راحتی بسیار زیادی فراهم کند. یکی از ویژگیهای اساسی بهترین کفش کوهنوردی، خاصیت گردش هوا در کفش است. همچنین در انتها بهترین مدل های این سری کفش را به شما معرفی کنیم. این کفش در واقع کپی نسبی موفق از کفش اسکارپا مدل رولوشن هست که اتفاقا نمونه های چینی این کپی هم چند سال اخیر با نام های مختلف به بازر ایران آمده است. اگر می خواهید یک سفر چند روزه داشته باشید، این کفشها برای شما مناسب هستند.

”، “چه نوع کفشی مناسب فعالیت من است؟ معمولا می گویند که طبق یک قاعده ی کلی، کفشی که ۱ سایز از پای شما بزرگتر باشد مناسب تر است چون کمی از آن فضا هم با جوراب ضخیم پر می شود. یک کفش کوهنوردی مناسب باید شما را در قبال شرایط خاص کوهستانی اینم کند. در بندکشی کفش دقت شود آنها به نوبت از پایین به بالا کشیده شوند طوری که کفش تمامی قسمتهای پا را احاطه کند. 1 الی 2 ساعت به کفش خود زمان دهید تا یخ بزند، بعد از آن میتوانید به سادگی تمام آلودگیهای روی کفش را تمیز کنید. اما پیش از خرید کفش لازم است که در خصوص این نوع از کفش اطلاعات کافی را کسب نموده تا بتوانید انتخابی مناسب هنگام خرید داشته باشید. اگر به کفش شما آدامس یا شیرهی گیاه چسبیده باشد، برای خلاص شدن از دست این نوع آلودگیها باید حتما کفش خود را داخل فریزر بگذارید.