راهنمای خرید و نگهداری کفشهای کوهنوردی

ترکینگ به معنای سفر پیاده در مناطقی است که اصولا وسیله ی نقلیه آنجا نباشدیا امکان آمدن آنها وجود نداشته باشد.ترکینگ معمولا به پیاده روی روی مسیر های گوناگون اطلاق می شود اما به پیاده روی های ماجراجویانه طی چند روز هم گفته می شود. این گروه اغلب به مواد نایلونی و پلیاستر اطلاق میشود. این کفش ها اغلب دارای ساق بلند تری نسبت کفش های تک پوش کوهنوردی بوده و اساسا زیره این کفش انعطاف پذیری ندارد و جنس زیره ها ، عایق های حرارتی می باشد. در واقع زیره کفش کوهنوردی ستون اصلی کفش است. اولا باید بدانید که از کفش کوهنوردی در چه شرایط و محیطی استفاده خواهید کرد. چه با یک تور حرفهای کوهنوردی باشید، چه به عنوان یک فرد مبتدی جهت کسب تجربه در کنار دوستان خود باشید، صعود به اولین قله پوشیده از برف کار شوخیبرداری نیست. می توانید سایز کفش خود را با سایزهای برند مطابقت داده و کفشی مناسب پای خود انتخاب نمایید.

ما در این مقاله به طور مفصل درباره کفش کوهنوردی و امکانات و ویژگی هایی که باید دارا باشد را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید. یک عایق گرمایشی نانو نقره و یا ذرات طلا است که در تولید پوشاک، کیسه خواب و رویه کفش کوهنوردی به کار می رود. پارچه نامناسب میتواند پاهای شما را بیش از اندازه گرم و ناراحت کند و یا حالت تنگی و خفگی در پایتان بوجود آورد. 6- به صورت کلی کفش کوهنوردی باید 1 شماره از پایتان بزرگتر باشد ولی حتما باید کفش را بپوشید و با آن راه بروید، کفشهای کوهنوردی به دلیل شکل ساخت به هیچ وجه جا باز نمیکنند!

2- پیش از بستن بندها پایتان را تا جایی که امکان دارد در داخل کفش به قسمت جلو برانید و پنجهی پایتان را کاملاً در جلوی کفش قرار دهید در این هنگام باید به اندازه حداقل قطر یک انگشت، پاشنه با انتهای کفش فاصله داشته باشد. از روی پا و تا قسمت غوزک را کاملاً بپوشاند. این مسئله باعث می شود در زمان ورزش کمتر احساس خستگی کنید و درعین حال به واسطه ی ساختار منعطف کفش، کنترل بهتری روی حرکات خود داشته باشید. کتانی های کوهنوردی به منظور راحتی برای طبیعت گردی یا کوهنوردی بر روی زمین های ناهموار ساخته شده است.این کفش ها برای محافظت از پا و پاشنه ی کوهنورد توصیه میشود زیرا هنگام صعود و فرود احتمال آسیب رسیدن به مچ پا بسیار بالاست.

• به دلیل داشتن دوخت بروی کفش نباید از با آن ها در مسیر های سنگ لاخی یا فرود از شن اسکی استفاده کرد. تنفس پذیری عالی و انتقال رطوبت از ویژگی های این الیاف است که باعث خشک نگه داشتن پا حین فعالیت می شود. همچنین داشتن لایه ی میانی ضخیم باعث می شود گرمای کمتری از طریق کف کفش هدر برود و در نهایت بتوانید از پای خود به خوبی در برابر سرما حفاظت کنید. اگر در ساخت لایه ی میانی کفشی که استفاده می کنید، موادی مناسب نظیر EVA به کار رفته باشد، فشاری که از ضربات واردشده به سطح زمین به پای شما برمی گردد تا حد بسیار زیادی کم می شود. اگر بودجه شما نمی رسد که دو تا کفش بگیرید، پیشنهاد من این است که سهند (تابستانی) بگیرید و در زمستان هم با آن مدارا کنید.