راهنمای خرید و معرفی 14 مدل بهترین کفش کوهنوردی زنانه و مردانه

برای خرید هر محصول فاکتورهایی وجود دارد که باعث میشود فرد یک انتخاب درست را تجربه کند و این فاکتور ها در مورد کفش کوهنوردی هم صدق می کند، به همین دلیل ما قصد داریم در این بخش از محتوا نکاتی را مورد بررسی قرار دهیم که در هنگام خرید کفش کوهنوردی یک نمونه با کیفیت و منحصر به فرد را انتخاب کنید، لازم به ذکر است بدانید که فاکتورهای مهم مربوط به کفش کوهنوردی در قسمت زیر ذکر شده اند و هر کدام به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته اند که شما با مطالعه هر بخش می توانید به راحتی متوجه شوید در هنگام خرید کفش کوهنوردی چه نوع کفشی را انتخاب کنید که در زمان پیمایش کوه آسیب نبینید و از کوهنوردی خود نهایت لذت را ببرید.

حال زمان آن رسیده تا بند کفش را محکم ببندید و با آن قدم بزنید در این شرایط اگر کفش اندازه پای شما باشد شما راحتی بسیار مطلوبی را حس خواهید کرد، نکته بسیار مهم در هنگام پوشیدن کفش این است که اگر با پای خود به دیوار ضربه وارد کنید ضربه به پای شما بر نمی گردد و این مسئله موجب میشود که در کوهنوردی راحتتر سطوح ناهموار را طی کنید. با مراجعه به زیر دسته کفش کوهنوردی مردانه میتوانید انواع مختلف کفش های کوهنوردی را در برند های نورث فیس، جک ولف اسکین و کلمبیا مشاهده کنید و بر اساس نیاز و بودجه تان خرید خود را انجام دهید.

بعد از خرید کفش کوهنوردی باید به خوبی از آن نگهداری کنید. اما به طور کلی سبک و راحت هستند و انعطاف پذیری ساختارشان به شما این امکان را میدهد تا از آن ها برای فعالیت های جایگزین مانند پیاده روی و حتی فعالیت های روزانه تان استفاده کنید. و یا حتی یک برنامه کاملا حرفه ای کوهنوردی داشته باشید. در حالیکه کفشهای ورزشی معمولی ممکن است پوشش نیمه داشته یا کلا هیچ پوششی نداشته باشند. در واقع متناسب با هدف شما، این مدل کفشها میتوانند برای حداقل چسبندگی یا حداکثر چسبندگی نسبت به یک کفش معمولی طراحی شده باشند و این موضوع در هنگام خرید کفش کوهنوردی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. معمولا ضد آب هستند و باید دقت شود که این کفش مناسب برنامههای یک روزه نیست.

کفشهایی که از TPU برای کفسازی بهره میگیرند معمولا درجه نرمی کمتری نسبت به مدلهایی دارند که تنها از EVA استفاده کردهاند، اما دوام بیشتری داشته و ضربات شدید را بهتر مهار خواهند کرد. شایان ذکر است بدانید که در حال حاضر شرکت های زیادی در سراسر جهان کفش های کوهنوردی را با تخت کفش فوق العاده با کیفیت تولید می کنند اما شاید بهتر باشد بدانید که یک تخت کفش با کیفیت باید از کربن و لاستیک ساخته شود که در حال حاضر بهترین شرکت که تخت کفش تولید می کند ویبرام نام دارد در واقع کمپانی ویبرام در ایتالیا فعالیت می کند و در حال حاضر رتبه اول در تولید کفی کفش های کوهنوردی را در اختیار دارد.