راهنمای خرید و معرفی 14 مدل بهترین کفش کوهنوردی زنانه و مردانه

کفش طبیعت گردی : برای پیاده روی در آب و هوای خشک و مسیرهای سنگی و تقریبا هموار ساخته شده و مناسب برای هرگونه پیاده روی های روزانه است. هر چند در مقابل آب کمی مقاومترند اما همچنان برای مسیرهای گل آلود و مرطوب و سرد مناسب نیستند. برای انجام این تمرین ، مانند هر ورزش دیگر، باید تجهیزات مناسب را به همراه داشته باشید تا بتوانید به راحتی از مسیرهای مختلف بالا بروید و به عضلات و اندام های بدن آسیب نرساند. هنگام کوهنوردی ، بیشتر وزن بدن شما روی پاشنه است ، بنابراین کفش هایی که انتخاب می کنید باید سبک باشند و بتوانند از پاشنه پای شما محافظت کنند تا بتوانید به راحتی راه بروید.کفش کوهنوردی زنانه یکی از مهمترین تجهیزات هستند که باید با دقت کافی انتخاب شوند.

بنابراین چکمه های کوهستانی را انتخاب کنید که کفی شیب دار و کفی بلند دارند. کفی نسبتا خشک دارند جهت عدم خم شدن به دلیل شرایط محیطی که استفاده می شوند . از آن جهت که شرایط محیطی در طبیعت دارای چالش های فراوان است این کفش ها داری ساق می باشند تا از صدمات مفصلی و رباط پای شما در ناحیه مچ جلوگیری به عمل آید . اگر ساق کفش سفت باشد باید انتظار آن را داشته باشید که ممکن است در قسمت بالای پاشنه پا آسیب ببینید زیرا بعد از راه رفتن طولانی باعث ایجاد زخم در پاهای شما میشود، فراموش نکنید که آستر نرم یک کفش اصطکاک را کاهش می دهد. کثیف بودن کفشها میتواند باعث استهلاک و از بین رفتن بیشتر آنها بشود.

کم شدن رطوبت چرم باعث کم شدن انعطافپذیری چرم چکمهها شده و روند پیری آنها را تسریع میکند. از ویژگیهای کفش کوهنوردی در قسمت رویه باید ضد آب و نفوذناپذیر باشد، اما به پا اجازه نفس کشیدن دهد تا از ایجاد رطوبت بیشازحد در پا و درنتیجه ایجاد تاول و ناراحتیهای دیگر جلوگیری کند. ۵. روزنامه را مچاله کرده و داخل کفش را با روزنامه پر کنید تا هم رطوبت آن گرفته شود و هم حالت و فرم خود را حفظ کند. نوع غیر متحرک و همچنین نیمه متحرک آن در بازار وجود دارد. غیر از حفظ آمادگی جسمانی، تهیه وسایل کوهنوردی راحت و با کیفیت ضروری است. فلسفه آنها این است که مدلهای کفش کوهنوردی با بالاترین کیفیت و پیشرفتهترین فناوری ممکن تولید کنند. بهترین مدلهای کفش کوهنوردی از ترکیب متعادل نایلون، مش (mesh) و چرم ساخته میشوند تا متعادلترین حالت استحکام، گردش هوا، کارایی و هزینه به دست آید.

رویه بهترین کفش کوهنوردی چه مشخصاتی دارد؟ از جمله بهترین برند های تولید کننده این مدل کفش میتوان mammut , scarpa , la sportiva و ASOLO را نام برد . برند بستارد فعالیت خود را از سال 1940 در یک شهر کوچکی به نام لوستا در جزیره مایورکا آغاز کرد و به دلیل منحصر بفرد بودن، کیفیت و کارآیی بالایی که داشت، توانست شهرت خود را به تمام کشورهای دنیا ثابت کند. شعار برند بستارد که توجه بسیاری از کوهنوردان را جلب کرده این است: « کفش کوهنوردی برند ما تولید میشود که دوام داشته باشد! در این نوشته سعی کردیم به تمامی سوالات شما برای انتخاب یک کتونی کوهنوردی مناسب پاسخ دهیم. اگر برای مثال کفشی انتخاب کنید که خیلی گرم و یا خیلی سرد باشد، همهی لذت کوهنوردیتان از دست می رود.