راهنمای خرید بهترین کفش کوهنوردی (مردانه و زنانه) :: بست شوز

جنس رویه مدل سهند چرم اشبالت گاوی است و بدلیل ساختار ضد آب و حمایت کامل از مچ پا و قابلیت تنفس قابل قبول می توان براحتی در کوهنوردی های طولانی استفاده کرد. برای تست اندازه بودن کفش ابتدا بندهای کفش را به طور کامل باز کنید سپس انگشتان پای خود را کاملا به جلو هل دهید تا جلوی کفش را لمس کنند، اکنون باید بین پشت پا و کفش به اندازه یک انگشت فاصله باشد. ایمنی و امنیت : یک کفش کوهنوردی در درجه اول باید ایمنی پای شخص را تامین کند. کفش هاي کوهنوردی سنگین دو پوش سنگين و بسيار قوي کوهنوردي است.

فروشگاه رهبر در منیریه نیز معمولا یکی دو مدل از این کفش را دارد. این ویژگی بسیار مهم است زیرا در صعود عمودی بیشتر وزن شما در قسمت جلویی کرامپون قرار دارد بنابراین برای ایمنی و راحتی شما نیاز به پشتیبانی عالی از پا دارید. مهم نیست که یک کفش چقدر خوب ساخته شده باشد ، اگر به خوبی جا نیفتد عملکرد مناسبی نخواهد داشت. توصیه میکنم که اگر مشکل مالی ندارید، کفش خوب خریده و به قیمت آن توجه نکنید. اما همانطور که اشاره شد به علت آج کم زیره، روی برف و یخ سر میده که باید با این مشکل کنار بیایید و یا ترجیحا از یخ شکن و کرامپون استفاده کنید.

کوهنوردی یکی از ورزشهای محبوب است که بسیاری برای حفظ سلامت انتخاب میکنند. زیره کفش برای برنامه های کوهنوردی متوسط و سنگین که با سنگ درگیر است ضعیف بوده و مناسب نمی باشد. زیره کفش برای برنامه های کوهنوردی متوسط و سنگین که با سنگ درگیر است ضعیف بوده دچار سایش و حتی پارگی در ناحیه جلوی کفش خواهد شد. البته در برنامه های کوتاه و یا برنامه هایی که برف خیلی شل نباشه جواب میده. جنس لژ لاستیکی جلوی کفش خشک و ضعیف بوده و دارای دوخت می باشد، در برخورد با سنگ و به مرور زمان از لبه ها پاره و یا لب پر میشود. یراق های کفش دارای ساچمه می باشد تا مانع از یخ زدن و پاره شدن بند شود و همچنین باعث می شود تا بند به صورت یکنواخت جمع شود.

بعد از هشت ماه استفاده زیره کفش پاره شده و غیر قابل استفاده شد. بنده این کفش رو مهرماه 92، با زیره آیس ترک با همان قیمت 375 هزار تومان خریداری نموده و دارم استفاده می کنم. این کفش رو نخریدم اما یک روز بصورت امانی در یک برنامه 8 ساعته زمستانی پام بود و با توجه به قیمت و ایرانی بودن کفش بنظرم میشه نمره قبولی رو بهش داد. اما توجه داشته باشید که به هر حال بیش از 4-5 ساعت نمیتونه مقاومت کنه و اگر برنامه طولانی و برف شل باشه در پایان برنامه حتما پاهای شما خیس خواهند بود.