‫ راهنمای انتخاب و خرید کفش کوهنوردی

پولی اورتان معمولا پوششی محکم تر و بادوام تر ایجاد می کند. به همین خاطر است که در ساخت کفش های کوهنوردی از پولی اورتان استفاده می شود. 1. هنگام خرید و امتحان کردن کفش کوهنوردی همیشه کفش را از شماره پای خودتان یک شماره بزرگ تر انتخاب کنید به صورتی که پیش از بستین بندهای کفش، پایتان را تا جایی که امکان دارد در داخل کفش به قسمت جلو برانید و پنجه ی پایتان را کاملا در جلوی کفش قرار دهید،در این هنگام باید به اندازه حداقل یک قطر پاشنه با انتهای کفش فاصله داشته باشد. بندها را قبل از تمیز کردن بردارید. کفش کوهنوردی ربوآر که به مدل ۲۰۱۴ معروف است، یکی از بهترین کفش کوه های ایرانی است که دارای ویژگیهای منحصربهفردی می باشد.کفش کوه ربوآر مدل ۲۰۱۴، دارای مقاومت و انعطافپذیری بسیار عالی است که این موضوع باعث شده است این محصول از طول عمر بالا و کیفیت بینظیری برخوردار باشد و همچنین زمانی که از آن استفاده میکنید، برای پای شما احساس راحتی بسیار زیادی فراهم کند.برند ربوآر برای تولید این مدل کفش کوهنوردی، از تکنولوژی خاصی استفاده کرده است و برای همین بدون شک استفاده از این محصول در هنگام کوهنوردی، تجربهای منحصر به فرد برای شما به ارمغان می آورد.کفش کوهنوردی مدل ۲۰۱۴ ربوآر دارای طراحی بینظیر است و این طراحی به گونهای صورت گرفته تا خانمها و آقایان، هر دو بتوانند به راحتی از این کفش در عبور از مسیرهای نیمهپست و هموار، دامنه کوهها و…

مواد بسیار زیادی دور تا دور کفی کفش را احاطه می کنند تا خاصیت ضربه گیری و محافظت بیشتری برای کفش ایجاد کنند . ۳- در منطقههایی که تنوع گستردهای از سنگها و دیوارههای سنگی است باید کفشی انتخاب کرد که بتواند هم از نظر لبههای کفش و هم از نظر خاصیت اصطکاک بر سنگ جوابگو باشد. استفاده از EVA راحت تر است و کفشی که از این نوع ماده در آن استفاده شود سبک تر و ارزان تر می باشد. کفشی که درست اندازه ی پای شماست (نه تنگ) مانع جدا شدن پاشنه ی پا از کفش می شود. 7.بعداز پوشیدن کفش و بستن بند های آن با ایستادن روی کناره خارجی پای خود می توانید مطمئین شوید که قوزک پایتان نیز مورد حمایت کفش قرار دارد.

حجم کفش: حجم پای شما باید با امنیت کامل داخل محفظه ی داخلی کفش قرار گیرد . زیره کفش: سختی زیر کفش نیز درجه بندی دارد و باید متناسب با نوع کوهنوردی انتخاب شود. 2. کفش کوهنوردی را حتما با جوراب های مخصوص کوهنوردی تست کنید. جوراب ها همچنین هنگام راه رفتن در شب از پاها در برابر سرمای هوای کوهستان محافظت می کنند. پیشنهاد میکنیم قبل از هرچیز از نکات مهم طبیعتگردی بیشتر بدانید. البته باید بدانید معمولا اواخر بهمن و بیشتر در اسفند میتوانید این آبشارهای یخی زیبا را ببینید. اگر می خواهید یک سفر چند روزه داشته باشید، این کفشها برای شما مناسب هستند. در کشور ما سایز اروپایی برای تعیین سایز کفش ها استفاده می شود . سرمای هوا در زمستان سبب میشود که این آبشارها یخ بزنند و منجمد شوند. اگر به دنبال خرید تجهیزات کوهنوردی هستید بهتره سری به مطلب « بهترین تجهیزات کوهنوردی » که مستر نکست با تلاش بسیار زیاد برای شما تهیه کرده، بزنید و با انواع تجهیزات آشنا بشید و با خرید اونها کوهنوردی لذت بخشی رو داشته باشید.

بنابراین اگر فکر میکنید که زمستان فصل مناسبی برای گردش نیست و از آن دسته از افرادی هستید که تا رسیدن بهار برای تفریح و سفر صبر میکنید در اشتباهید. متداول ترین موادی که در ساخت کفی یا قسمت زیرین کفش از آن ها استفاده می شوند موادی به اسم EVA و پولی اورتان هستند. بیشترین استحکام این کفشها در قسمت پنجه آنهاست که بیشترین فشار روی آن است. در قسمت دوم مقاله ی انتخاب کفش مناسب چند سوال و جواب کاربرانی که قصد خرید کفش پیاده روی داشته اند را با هم بررسی می کنیم. میله ای به اسم Shank : یک میله ی نازک 3 تا 5 میلی متری که بین رویه و زیره ی کفش قرار می گیرد که باعث می شود فشار وزن انسان به خوبی به زیره ی کفش منتقل شود. پای خود را روی یک کاغذ قرار دهید و به صورت عمود و دقیق پاشنه و نوک شصت را علامت گذاری کنید.