رازهایی در مورد ضد آب کردن کفشها و پوتین ها

در چند سال اخیر واژه فرانسوی بوت (فرانسوی : la botte) نیز در میان مردم عامه در ایران رایج شده است. به همین منظور یکبار برای همیشه قصد داریم تا با کمک راهنمایی های مشاوران تولیدی کیفش و کفش چرم سورنا تفاوت میان سه مدل از کفش های چرمی و ساق بلند زنانه را بررسی کنیم. سه مدل کفش زنانه با ساق های بلند نیز وجود دارد که اغلب نام هر مدل به اشتباه به کاربرده شده و چه بسا شما برای خرید نیز به اشتباه اقدام کنید و مدلی که می خواهید را نتوانید تهیه کنید! برای حفظ سلامتی خود و موفقیت بیشتر در کارهایتان، همواره به نظامیان عزیز و سربازان توصیه میشود، از پوتین سربازی طبی، که مناسب با سایز و اندازه پاهایتان است استفاده کنید.

این بوت را معمولا افرادی می پوشند که از لباس های چرم در استایل خود به وفور استفاده می کنند. توصیه می شود برای: محیط های سرد پیاده روی های کوتاه تر و کم تحرک تر. تولید کنندگانی که در این زمینه فعالیت می کنند برای این که نیاز خریداران را پاسخگو شوند مکان های مختلفی را در بازار شهر های مختلف ایجاد می کنند که از این موارد می توان به مراکز عمده فروشی اشاره کرد که تاثیر مستقیم بر معاملات می گذارند. چکمه ها در آغاز برای استخدام اسب سواران و سپاهیان درست شده بود ولی امروزه چکمه های زیادی نیز برای زیبایی و مد به ویژه برای بانوان ساخته می شود.چکمه در اصل واژه ای ترکی به معنای «چیزی که کشیده می شود» است. چکمه یا پوتین یا فارسی آن موزه گونه ای پای افزار است که معمولا هم پا و هم قوزک پا را می پوشاند.

شواهد نشان می دهد که یک نوع چکمه با چرم نرم توسط عشایری در شرق ایران پوشیده می شده همچنین وجود تکوک جام چکمه زمان اشکانی که در موزه اقارضا عباسی تهرن نگهداری می شود دلیل محکمی دیگر بر این مدعاست مابین قرن ۱۲ تا ۱۵ از طریق مهاجمان مغول به چین و هند و روسیه برده شده.با توجه به مدارک فراوان که نشان می دهد در عصر صفوی انواع کفشهای چرمی از ایران به اروپا صادر می شده گویا اولین طرح بوت که در زمان جنگ های صد ساله برای اسب سواران سپاهی در بریطانیا طراحی شده در واقع همان موزه ها و پوستال های ایرانیست یک لنگه سبز رنگ نمونه این چکمه ها متعلق به قرن هفدهم در موزه کفش ترونتو وجود دارد ازان پس چکمه های اروپایی تحت تأثیر سبک های نظامی قرار گرفتند و مانند موزه های ایرانی دارای پاشنه و ساقهای نرم بودند که در اصل برای حفاظت از سربازان اسب سوار طراحی شده بودند.

پوتین در بازار ها با نام برند های متعددی ارائه می گردد که با این تفاسیر تفاوت بسیار در ویژگی های شان دیده می شود. در فارسی واژه موزه که کنون نیز در شرق ایران و افغانستان و تاجیکستان و همچنین واژه پوستال مرکب از پوست و پسوند ال از فارسی به ترکی و عربی رفته و بین کردها و کرمانجها به کار می رود. چکمه یا پوتین یا فارسی آن موزه گونه ای پای افزار است که معمولاً هم پا و هم قوزک پا را می پوشاند. زیرا ساختار این کفش ها به گونه ای است که پا را در فصل سرد زمستان گرم نگه می دارد و از داخل دارای خز معمولا هستند و جنس بیرونی شان هم بسیار مرغوب می باشد. کفش پوتین ضد آب مناسب هر فصل و شرایط، دارای هواکش که مانع عرق کردن پا میشود. کفش پوتین مردانه از جمله محصولات پر فروش است که در بازار شهر های مختلف مورد داد و ستد قرار می گیرد.