خرید 11 مدل از بهترین کفش کوهنوردی زنانه و مردانه [اصل] – لیست ابزار

5- بعد از پوشیدن پوتین و بستن بندهای آن، با ایستادن روی کناره خارجی پای خود، مطمئن شوید پوتین از قوزک مچ پایتان محافظت میکند. 2- پیش از بستن بندها، پایتان را تا جایی که امکان دارد در داخل کفش به قسمت جلو برانید و پنجه پایتان را کاملاً در جلوی کفش قرار دهید در این هنگام باید به اندازه حداقل قطر یک انگشت، پاشنه با انتهای کفش فاصله داشته باشد. بطوری که اگر يکی از کفش های مدرن امروزی را بهترين کفش بيست سال گذشته مقايسه کنيم متوجه اين فاصله بسيار زياد خواهيم شد . به طور کلی برای خرید کفش دقت کنید تا اندازه آن ۱ الی 2 شماره از پای شما بزرگتر باشد و این فضا را توسط جوراب ضخیم کوهنوردی پر کنید. به طور کلی برای خرید کفش دقت کنید تا اندازه آن 1 شماره از پای شما بزرگتر باشد و این فضا را توسط جوراب ضخیم پر کنید.

کفیهای میانی از تراکمهای مختلف EVA استفاده میکنند تا در صورت لزوم پشتیبانی محکمتری (مثلاً در اطراف پا) ایجاد کنند. خوشبختانه حذف و جایگزین کردن کفی ساده با کفیهای طبی ویژه و باکیفیت یکی از سادهترین کارهایی است که پس از خرید کفش میتوان انجام داد. کفش کوهنوردی را میتوان مهمترین لازمه کوهپیمایی و کوهنوردی دانست که در مدلهای متنوع از برندهای متعدد مختلف با توجه به چگونگی برنامه موجود است. همچنین فاکتور های زیادی در قیمت آن تاثیر دارد و شما با توجه به نیاز خود آن ها را باید انتخاب نمایید. این امر همچنین میتواند چسبندگی کفی را که برای کوهنوردی در آینده مناسب است، بازگرداند.

انتخاب درست و استفاده به جا از آن میتواند بسیار بر سلامتی پاهای شما تاثیر بگذارد. با این کفش اطمینان از یک کفش بسیار بادوام و با کیفیت و مناسب بیشتر شرایط آب و هوایی کوهستان را خواهید داشت. این ویژگی در این کفشها بیشتر از کفشهای کوهنوردی نمود پیداکرده است. واکسهایی که محتوی سیلیکون هستند، از نظر ضدآب بودن بیشتر دافع آب هستند و تنفس بهتری دارند، اما برای بافتهای زبر و ترکیبی و جیر مناسب نیستند و رنگ آنها را تغییر میدهند. بنابراین مقاوم بودن آن در برابر ضربه و محافظت از پا از ویژگی ها مهم آن است. زیرهی کفشهای کوهنوردی معمولا سفتتر از کفشهای معمولی است.

لایهای ویژه از کربن و لاستیک، که معروفترین آن نام تجاری “ویبرام – “Vibram ایتالیا بوده، مادهای سخت، ضد لغزش و پراستحکام است. یکی از مهمترین دلایل برای این موضوع، طراحی ویژه زیرههای کفش کوهنوردی میباشد. برای کوهنوردی های تابستانی زیرههایی با درجهی سفتی B0 تاB3-B0 یا پایینتر کاملا مناسب اند اما برای نصب کرامپونها بیش از حد انعطاف پذیرهستند. يک جفت كفش مناسب امكان اجرای تكنيك های ظريف و حركات متناسب را فراهم اورده و همزمان سلامت پا و بدن كوهنورد را نيز تضمين می كند. 1- پس از انتخاب نوع کفش موردنظر بر اساس نیاز خود، جهت امتحان کفش کوهنوردی در فروشگاه، یک جفت جوراب ضخیم از نوعی که در فعالیتهای خود به پا میکنید همراه داشته باشید. پوتین های معمولی، مانندDoctor Martens ، با بنددار کردن کفش تا انتها کمی از مچ پا محافظت میکنند اما در کوهنورد یهای طولانی به دلیل نداشتن لایه گذاری مناسب به درد نمیخورند.