خرید 11 مدل از بهترین کفش کوهنوردی زنانه و مردانه [اصل] – لیست ابزار

ضدآب هستند و در برابر سایش مقاوم هستند. مواد استفادهشده در تهیه کفش، بر وزن، تنفس، دوام و مقاومت آن در برابر آب تأثیر میگذارد. در زمستان برنامه های سنگین و جدی نروید تا زمانی که بتوانید کفش زمستانی تهیه کنید. چون کفش های زمستانی کفش های خشکی هستند که در تابستان پا داخل آن راحت نیست. پیش از بستن بندهای، پایتان را تا جایی که امکان دارد در داخل کفش به قسمت جلو برانید و پنجهی پایتان را کاملاً در جلوی کفش قرار دهید در این هنگام باید به اندازه حداقل قطر یک انگشت، پاشنه با انتهای کفش فاصله داشته باشد. 7- هنگام شبخوابی در برنامه زمستانی کفشها را با روزنامه پر کرده و داخل یک کیسه نایلونی قرار داده و در انتهای کیسه خواب قرار دهید تا یخ نزند. به طور کلی میتوان گفت با وجود آنکه رویکرد طراحی بهترین کفشهای کوهنوردی امروزی به سمت انعطاف و سبکی بوده است، اما همچنان این کفشها اندکی سختتر و فشردهتر از سایر انواع کفشهای ورزشی هستند.

این نوع از کفشها دارای تفاوت های بسیار با کفش کوه هستند. حال باید بدانیم که کفش مناسب کوهپیمایی دارای چه ویژگیهایی است ، در این مقاله سعی شده تا با مهمترین شاخصه های کفش کوهنورد آشنا شویم با ما همراه باشید . اندازه كفش كوه برای راحتی باید به گونهای باشد كه كوهنورد بتواند ساعتها كفش را به راحتی و آسانی بپوشد. کفش قارتال سایز 45 کاملا اندازه پای من شد. قارتال مدل زمستانی هم دارد به اسم ساوالان که در واقع همان مدل سهند است با لژ دور بیشتر و ساق بلندرتر. در پایان باز هم متذکر می شوم که از ساوالان هم توقع ضد آب بودن و عدم نفوذ آب در زمستان نداشته باشید.

ضد آب بودن این کفش کمی (شاید حدود 20-30 درصد) از کفش سهند بهتر است. خشککردن آن نسبت به کفش یک پوش آسانتر ولی از دوپوش سختتر است. در نتیجه ضدآب بودن ساوالان نسبت به سهند فقط به اندازه تاثیر لژ و حذف دوخت است. رویههای چرمی احتمالاً تا نصف اندازه کش میآیند. اندازه كفش مناسب تنها با پوشیدن و راه رفتن مشخص میشود. بعد از پوشیدن پوتین و بستن بندهای آن، با ایستادن روی کنارهی خارجی پای خود، مطمئن شوید پوتین از قوزک مچ پایتان محافظت میکند. 5- بعد از پوشیدن پوتین و بستن بندهای آن، با ایستادن روی کنارهی خارجی پای خود، مطمئن شوید پوتین از قوزک مچ پایتان محافظت میکند. یکی از همنوردان خانم هم همین کفش رو خریده چند جلسه پوشیدن و راضی هستن. البته همانطور که در بالا توضیح داده شد فعلا چند جلسه اول بندهای بالا رو اصلا نبستم و دیگه اینکه فعلا چون کفش نو هست قطعا ضد آب بودنش خوبه و ضمن اینکه برف هم خیلی شل نبود که بشه خوب تستش کرد.

این گروه با توجه به نیاز هموطنان ارجمند در زمینه تولید انواع کفشهای چرمی کوهنوردی و کویرنوردی، با استفاده از جدیدترین طرحها و نیز با به کارگیری دستگاهها و تکنولوژی روز دنیا و اکیپ اجرایی کار آزموده و با همکاری و بهره گیری از دانش فنی متخصصین شرکتهای ایتالیایی، چینی و ترکیه ای و با استفاده از مرغوبترین و استانداردترین مواد اولیه و ساخت مایه های داخلی و خارجی و نیز تولید کرد. بله می شود این کار را کرد (و بعضا هم می کنند) اما اصلا و به هیچ وجه توصیه نمی شود. اوکی بود. پا رو نزد و نقوذ آب هم نداشت. خصوصا بعد از چند برنامه و چند ماه مثل تمام کفش ها ضد آب بودن کمتر و کمتر می شود.