خرید کفش کوهنوردی زنانه ارزان قیمت در 22 مدل شیک [راهنمای خرید] – تاپترین

نوع جنس کفش کوه با نوع پاک کردن آن بسیار مهم است. گل و لجن و خاکهای چسبیده به کفش را با برس پاک کنید. همچنین استفاده شهری در فصل زمستان، به جهت دارا بودن اندازه ساق مناسب و زیره ضد لغزش توصیه می شود. • این کفشها ضدآب بوده و دوخت با نخ ندارند، رویه کفش با چسب یا دوخت ذوبی به زیره میچسبد و دارای تاریخ انقضا است! اگر کفش کوه شما راهنما یا بروشور دارد از آن استفاده کنید، به علاوه باید اطلاعاتی هم در مورد ضدآب کردن و نگهداری، در راهنمای کفش کوه یا سایت سازنده وجود داشته باشد. • هرگز کفشهای کوهنوردی سنگین در مکانهایی که برف وجود ندارد، نپوشید، خیلی زود، پایتان تاول خواهد زد! کفشهای تکپوش سنگین و بسیار قوی کوهنوردی هستند. جدا از مدل و نوع پوتین کوهنوردی ، مهمترین چیز انتخاب سایز درست و متناسب بودن کفش با پا میباشد. باید توجه کرد که انتخاب بهترین کفش کوهنوردی از نظر ساختار زیره، باید متناسب با محیط هدف برای کوهپیمایی صورت گیرد.

پس از انتخاب نوع کفش مورد نظر بر اساس نیاز خود، جهت امتحان کفش کوهنوردی در فروشگاه، یک جفت جوراب ضخیم از نوعی که در فعالیتهای خود به پا میکنید همراه داشته باشید. ۳- در منطقههایی که تنوع گستردهای از سنگها و دیوارههای سنگی است باید کفشی انتخاب کرد که بتواند هم از نظر لبههای کفش و هم از نظر خاصیت اصطکاک بر سنگ جوابگو باشد. • مراقب سنگها باشید. این احتمالاً باعث میشود شما به فکر بویی باشید که ممکن است ناشی از نپوشیدن جوراب باشد. کفشهای کوهنوردی ساق کوتاه بسیار سبک هستند؛ بنابراین کمترین میزان وزن را به بار شما اضافه میکنند. بنابراین دور آن را یک خط بکشید لطفا!

به تازگی لایهای نو با نام کولار نیز به بازار معرفی شده است که خاصیت شوکگیر یا ضربهگیر دارد که با استفاده از آن فشار ضربههای وارده به کف پا را کاسته، پا دیرتر خسته میشود و در سرازیری زانوها کمتر آسیب میبیند. آب داخل منافذ چرم، ميتواند به عنوان مجراي ضد آب بودن به اين فرآيند کمک کند و آب داخل چرم را جذب نمايد. برخی کوهنوردان کفشهای خود را با ورقهای خشک کن در داخل نگه میدارند تا در بین کوه پیماییها نو تمیزتر بمانند و از بوی ناخواسته جلوگیری کنند. چکمههای موجود با برش کم را بهتر است در مسیرهای پیادهروی که خوب حفاظت میشوند و هموار هستند استفاده کنید.

کفش کوهنوردی mountaineering boots احتمالاً مهمترین جزء از تجهیزات ضروری کوهپیمایی است که باید خریداری کنید. شامل کفشهای با وزن سبک است. حفاظت از کفش کوه شامل تمیز کردن، حفظ شرایط نگهداری و ضدآب بودن است. شامل کفشهای نیمه سنگین کوهنوردی است. برای مثال، کفشهای کوهنوردی نیمه سخت با کرامپونهای استپین (step-in) که هم در پنجه و هم در پاشنه گیره دارند سازگار نیستند. به کفشهای B0 نمیتوان کرامپون متصل کرد، زیرا انعطافپذیری زیادی دارد و کرامپون متصل به آن شل میشود. به طور کلی ،کفشهایی که برای کوهپیماییهای بلند مدت استفاده می شوند به علت ویژگیهای ساختاری سنگین تر هستند و البته دوام بیشتری نیز دارند . ۷- کفش ضمن آنکه قوزک پا را محافظت میکند باید بیشترین انعطاف را نیز برای قوزک پا فراهم کند. ادامه حرکت با همان وضع، پاهایتان را زخم و حرکت را آزاردهنده میکند. ۱- کفش سنگ نوردی اگر هنگام تمرین خیس شود پس از خشک شدن جمع شده و چروک میشود و هنگام سنگ نوردی پا را ناراحت میکند.