خرید کفش کوهنوردی زنانه ارزان قیمت در 22 مدل شیک [راهنمای خرید] – تاپترین

بسته به نوع کفش، ابعاد و مقاومت این قطعات متفاوت است. این کفش، سنگین ترین نوع در بین کفشهای کوهنوردی می باشد. موارد مصرفشان بیشتر در کوهپیمایی و دوی کوهستانی می باشد از یخ شکن های شش شاخه و چهار شاخه مناسبترند. اما اگر قصد دارید از آن در سنگ نوری و یخ نوری استفاده کنید؛ باید کفشی انتخاب نمایید تا قابلیت اتصال کرامپون داشته باشد. برخی از پوتین های کوهنوردی هم هستند که قابلیت نصب کرامپون را دارند. همانطور که گفته شد، این کفشها به دلیل شکل و موقعیت قوی، بیشترین عملکرد را دارند. این ویژگی ممکن است در نگاه اول جذاب برسد، اما باید دقت داشته باشید که میزان کشش بند در تمامی نواحی یکسان خواهد بود و اگر قالب کلی بند کفش با شکل پای شما ناهمخوان باشد، نمیتوانید میزان سفتی بند در قسمتهای مختلف را تغییر دهید. یک تئوری محاسباتی بسیار ساده می گوید که به میزان هر 500 گرم وزن اضافی که روی پاهایتان تحمیل می کنید مثل این است که 2 کیلوگرم بار اضافه به کوله پشتی تان اضافه کرده باشید.

در مسیرهای سرپایینی معمولا ابتدا پاشنه پا به زمین برخورد می کند. می توانید ابتدا چند ساعت در خانه کفش را پوشیده و سپس در یکی دو برنامه سبک از آنها استفاده کنید. با پوشیدن یک کفش تا چه مقدار احساس راحتی می کنید؟ از آنجایی که اگر پاهای شما احساس راحتی نداشته باشند خیلی زود خسته می شوید و لذتی از گشت و گذارتان نخواهید برد انتخاب کفش مناسب مسئله ای بسیار مهم است. برنامه های سبک و مسیرهایی با شیب کمتر و در هوای آفتابی می توانند با کفش هاس ساده تری طی شوند. به عنوان مثال اگر یک کوهنوردی سبک نصفه روزه در کوه های کم ارتفاع اطراف شهر خود را در برنامه خود جای داده اید شما به هیچ وجه به کفش های بزرگ و سنگین احتیاجی ندارید.

کفشهای نیمه سنگین کوهنوردی هستند. در این مقاله زیگوکمپ به سراغ انواع کفشهای کوهنوردی رفتیم. اگر بیشتر به پیادهروی در مسیرهای کوهستانی علاقهمند هستید، اولویت با کفشهای سبک است؛ زیرا با آن چابکی بیشتری خواهید داشت. هدف شما : اگر چه که پوشیدن کفش های سنگین و گران قیمت کوهنوردی احساس امنیت بیشتری به شما می دهد اما واقعیت این است که این کفش ها مناسب برای همه ی مسیرها و برنامه ها نیستند. گران تر است و در برابر سایش مقاومت بیشتری دارد. زیره PU: یک پلیمر بسیار مستحکم و بادوام در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم است. بسیاری از کسانی که کوهنوردی میکنند مناطق سردسیر را برای این کار انتخاب میکنند که در این صورت باید از جوراب ضخیم هم استفاده شود. این کفش ها معمولا ساق های کوتاهی دارند و برای یک کوهنوردی نصف روزه بسیار مناسب هستند. آج ها در مسیرهای سربالایی کاربرد دارند زیرا در این مسیرها فشار بر روی انگشتان و کف پا است.

البته این نکته را در نظر بگیرید که در هنگام پیادهروی زیاد پاها قدری متورم میشوند و انگشتان پا نیاز دارند تا فضای کافی داشته باشند، بنابراین باید در قسمت پنجه کفش بتوانید به راحتی انگشتان پایتان را حرکت دهید. برای تمیز کردن سطح کفش از مواد صابونی از یک دستمال خیس کمک بگیرید. اما شرکت ها و برندهای معتبر معمولا برای انتخاب اندازه مناسب کفش برای شما بروشورهایی دارند که در آن با اندازه گیری دقیق ابعاد کف پا، اندازه کفش مناسب شما را به شما پیشنهاد می دهند. در انتها به این نکته هم توجه داشته باشید که در هنگام خرید کفش کوهنوردی باید کفش یک سایز از پای شما بزرگتر باشد زیرا کفش های کوهنوردی به گونهای طراحی میشوند که به هیچ وجه جا باز نمیکنند و در همان حالت اولیه که شما خریداری کرده اید باقی می ماند.