خرید انواع کفش کوهنوردی اصل مردانه – بولگانو

سفت بودن کف آنها باعث میشود در زمین های سفت خراب نشوند و در محیط های خیس و گلی لیز نخورند. واکس بیشترین استفاده برای تمیز کردن کفش را دارد، اگرچه چرم را تیره میکند و مخصوصاً نمای ظاهری کفش شما را خراب میکند. ۷- اگر کفش فاقد سوراخ فلزی در محل عبور بند کفش است باید ازبند کفش های پهن استفاده شود تا از پاره شدن محل بند کفش جلوگیری شود. اگر کفش سنگنوردی با آب دریا خیس شود باید آنرا با آب شیرین کاملا شست تا هر نوع نمک و مواد دریایی که سبب پوسیدگی و خوردگی درزهای دوخته شده و سوراخهای بند کفش میشود از آن خارج شود. مواد مختلفی در ساخت کفش کوه استفاده میشوند؛ چرم طبیعی، چرم مصنوعی و گورتکس از جمله این مواد هستند. وقتی کفش را پوشیدید قبل از اینکه بندهای آن را محکم کنید، پایتان را تا آنجایی که ممکن است به جلو فشار دهید اگر در این حالت به اندازه ی یک بند انگشت از از پاشنه ی پا تا انتهای آن فاصله بود یعنی کفش مناسبی است.

زیرههای این کفش به پاهای شما کمک میکند تا هنگام عبور از زمینهای کوهستانی صخرهای، بهطورپیوسته قدم بردارید. وسیله ای که پای ما را از انواع خطرات محافظت می کند کفش است. به طور کلی ،کفشهایی که برای کوهپیماییهای بلند مدت استفاده می شوند به علت ویژگیهای ساختاری سنگین تر هستند و البته دوام بیشتری نیز دارند . هرگز در مسیرهای غیر برفی از این کفش های استفاده نکنید چرا که باعث تاول پاهایتان می شود. این ساق بلند برای حفاظت از مچ پای شما هنگان صعود است. زیر این کفش های هیچ گونه انعطاف پذیری ندارد و پوش اول آن یک گتر بلند است که بر روی کفش قرار میگیرد و به دور کفش دوخته شده و تمام رویه و اطراف کفش را در بر میگیرد. پوتین سربازی یک نمونه ارزان است؛ البته کفی (زیره) ضد لغزش ندارد. خاصیت ضد میکروبی طبیعی آنها از بوی بد جوراب جلوگیری می کند.

زیره اتیل وینیل استات یا به اختصار ای وی آ به دلیل ارزان و سبک بودن وزن,یکی از محبوب ترین مواد مورد استفاده در تولید زیره کفش است. این نوع کفش ها که مخصوص سنگ نوردی هستند با شکل و مواد خاصی تولید می شوند و برای صخره نوردی، دیوار نوردی و سنگ نوردی گزینه های بسیار مناسب و کاربردی هستند. ۵- اگرکفش سنگ نوردی با آب دریا خیس شود باید آنرا با آب شیرین کاملا شست تا هر نوع نمک و مواد دریایی که سبب پوسیدگی و خوردگی درزهای دوخته شده و سوراخ های بند کفش می شود از آن خارج شود.

کفش شما باید به گونه ای طراحی شده باشد، که در هر شرایطی از نفوذ آب جلوگیری کند. این نوع کفش باید از مفصل و مچ پای شما محافظت کند و دارای ساقی بلند در حدود 14 تا 19 سانتیمتر باشد. این نوع کفش ها سه پوش سنگین و بسیار قوی که مخصوص فتح کوه های هیمالیا هستند نیز از سخت ترین انواع کفش های کوهنوردی هستند. 7- هنگام شب خوابی در برنامه زمستانی کفش ها را با روزنامه پر کرده و داخل یک کیسه نایلنی قرار داده و در انتهای کیسه خواب قرار دهبد تا یخ نزند .در غیر اینصورت صبح روز بعد به پا کردن کفشی مانند آهن غیر ممکن است. هنگام شبخوابی در برنامه زمستانی کفشها را با روزنامه پر کرده و داخل یک کیسه نایلونی قرار داده و در انتهای کیسه خواب قرار دهید تا یخ نزند.