بهترین مارک کفش کوهنوردی زنانه موجود در بازار – لیموتاپ

این نوع کفش باید از مفصل و مچ پای شما محافظت کند و دارای ساقی بلند در حدود 14 تا 19 سانتیمتر باشد. آنها توانایی گردش هوا را دارند و دارای بالشتک هایی برای محافظت از پا هستند. ما برای شما نوعی از کفش کوهنوردی را تولید میکنیم که خودمان میخواهیم بپوشیم.» خانواده بستارد با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا همیشه در صدد به ارمغان آوردن صعودی آسان برای کوهنوردان بودند که در این راستا میتوان به افزایش مقاومت، کارایی و سبک سازی کفشها در عین حفظ ساختار اصلی آنها اشاره نمود. اما به طور کلی پیشنهاد میکنیم که از پوتین کوهنوردی برای کوهپیمایی استفاده نکنید. بهتر است که این نمونه کفش را در کوهنوردی نیمه سنگین در سه فصل بهار ، تابستان و پاییز استفاده شوند .

صفحات این زیره ها نازک و نیمه انعطافپذیر بین زیره اصلی و زیر ساق (در صورت وجود) قرار میگیرند. در کل این وسیله یک کفی فلزی است که زیر کفش کوهنوردی قرار گرفته و بندهای مخصوص آن روی کفش متصل و محکم میشود. کفش مهمترین وسیله ی کوهنوردی است از این رو کیفیت و دوام آن میتواند مشخص کننده ی توانایی های کوهنورد در پیاده روی های طولانی مدت باشد. این وسیله، پاها و شلوار کوهنورد را خشک نگه میدارد. اگربه دنبال کفشی هستید که متناسب سایز پا شما باشد باید حتما ساق کفش کوهنوردی را بررسی کنید. این مسئله به این دلیل است که کف کفشهای کوهنوردی باید به گونهای طراحی شوند که از مسیر کوهستانی که اغلب لغزنده یا سنگلاخ است عبور کنند. کفشهای کوهنوردی بهویژه از جنس چرم تاریخ انقضا دارد. در قدیم کفش کوهنوری از چرم ساخته میشد و تعداد لايههای متفاوتی از چرم استفاده میشد.

از کفی این کفش توقع هیچ انعطافی نداشته باشید ، ولی محل نصب کرامپون (تیغه های فلزی جهت عدم لغزندگی ) دارند . کفش کوهنوردی سنگین دو پوش ( Heavy mountaineering shoes with two coats ) از جمله کفش های مستحکم قابلیت نصب کرامپون را دارد . در مقابل سرما مقاومت بیشتر دارند و حتی برخی از آنها امکان نصب کرامپون فیکس را از سمت پاشنه دارند تا بتوان مسیرهای برفی کوتاه را با آنها طی کرد. کفش کوهپیمایی علاوه بر مقاومت رویه و زیره باید طبی باشد . برای اینکه در پایان کوهنوردی، احساس خوبی در پاهایتان داشته باشید، باید کتونی کوهنوردی درستی انتخاب کنید. معمولا در این هنگام پاهایتان با شروع گردش خون کمی بزرگتر می شوند.

این کفش از مواد مخصوص و با روش خاص تولید می شوند . دارای کفی مقاوم و غیرقابل انعطاف و یک گتر بلند که روی کفش قرار میگیرد. نوع سوم کفش های کوهنوردی هستند ، که دارای ساق به اندازه متوسط 17 سانتی متر می باشند . ممکن هست که کفشهای روزمرهتان کاملا به پای شما اندازه باشند، ولی این مورد در انتخاب کفشهای کوهستانی صدق نمیکند. با توجه به توضیحات فوق متوجه خواهیم شد که این کفش سنگین و قوی می باشد و در نتیجه وزن بالا و بدنه قوی دارند . در توضیحات مربوط به جنس رویه کفش بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. در اولین بخش از این نوشته، در ارائه توضیحات مربوط به انتخاب بهترین کفش کوهنوردی بر اساس نوع فعالیت، عنوان شد که کفشهای کتانی ورزشی معمولی هر چقدر هم کیفیت عالی و طراحی سبک و راحت داشته باشند، به هیچ وجه برای کوهنوردی مناسب نیستند.