بهترین مارک کفش کوهنوردی ایرانی

مدل آوات با زیره آیس ترک در واقع یک درجه این کفش را ارتقا داده و تبدیل به کفش مناسب برای کوهنوردی و برنامه های سنگینتر می شود. لازم به ذکر است که کدهای تخفیف غیراول دیجی کالا را اغلب با نامهایی چون: کد تخفیف دیجی کالا بدون محدودیت خرید اول، کد تخفیف دیجی کالا بالای 300 تومان، کد تخفیف 40 هزار تومانی دیجی کالا، کد تخفیف دیجی کالا بالای 600 تومان، دیجی کالا تخفیف 50 درصد، کد تخفیف 30 هزار تومانی دیجی کالا، کد تخفیف 50 هزار تومانی دیجی کالا، کد تخفیف دیجی کالا رایگان، کد تخفیف خرید دوم دیجی کالا، کد تخفیف خرید دوم از دیجی کالا، کوپن خرید دیجی کالا، کد تخفیف دیجی کالا برای خریدهای دوم، کد تخفیف بدون محدودیت دیجی کالا، کد تخفیف سایت دیجی کالا، تخفیف 70 درصدی دیجی کالا، کد تخفیف دیجی کالا امروز، کد تخفیف دیجی کالا بدون شرط حداقل خرید، کد تخفیف غیرسوپرمارکتی دیجی کالا، کوپن تخفیف غیر اول دیجی کالا، کد تخفیف برای دیجی کالا، کد تخفیف محصولات دیجی کالا و کد تخفیف دیجی کالا ویژه تمام کاربران مشاهده میکنید.

گتر یک پوشش محافظ است که قسمت بالایی کفش و قوزک پا و پایین ساق پای کوهنوردان را میپوشاند. کفش نیم ساق از برند سالومون میتواند همانی باشد که یک کوهنورد برای تفریح و ورزشش به آن نیاز دارد. وقتی کفش را پوشیدید قبل از اینکه بندهای آن را محکم کنید، پایتان را تا آنجایی که ممکن است به جلو فشار دهید اگر در این حالت به اندازه ی یک بند انگشت از از پاشنه ی پا تا انتهای آن فاصله بود یعنی کفش مناسبی است. اگر به دنبال کفش کوهنوردی مناسب برای درجه حرارت معمولی هستید ، G-Radikal GTX مطمئناً انتخاب خوبی است ، راحتی و تنفس پذیری عالی و درعین حال ایمنی را حتی در صعودهای فنی فراهم می کند ، بر روی سنگ کارایی خوبی دارد و قابلیت اتصال به کرامپون را دارد . زیره این مدل کفش انعطاف پذیری نداشته اما قابلیت نصبکرامپون را دارد.

اما زیره آیس ترک مخصوص کوهنوردی بوده و به مراتب بهتر و محکم تر از زیره اصلی آوات هست که این تغییر به نفع خریدار است. محصولی که مشاهده میکنید، توسط برندی ایرانی به نام ربوآر روانه بازار گشته است. جنس لژ لاستیکی جلوی کفش خشک و ضعیف بوده و دارای دوخت می باشد، در برخورد با سنگ و به مرور زمان از لبه ها پاره و یا لب پر میشود. نکته دیگر جنس رویه و مقاومت کفش در برابر سرما و گرما است. اگر به عکسها توجه کنید فرق زیره آوات با آیس ترک مشخص است. نوع سبکتر آن چابکی بیشتری به شما میدهد و بههمیندلیل با آن راحتتر میتوانید حرکت کنید. نوع سنگین آن انعطافپذیر نیست و سفتتر است بنابراین میتوان به آن کرامپون هم متصل کرد.

زیره کفش برای برنامه های کوهنوردی متوسط و سنگین که با سنگ درگیر است ضعیف بوده دچار سایش و حتی پارگی در ناحیه جلوی کفش خواهد شد. با زیره جدید قطعا ضعف زیره این کفش باید برطرف شده باشه و بشه در برنامه های کوهنوردی هم ازش استفاده کرد. اما این انتخاب مهم هم سختی های خودش رو داره. اما همانطور که اشاره شد به علت آج کم زیره، روی برف و یخ سر میده که باید با این مشکل کنار بیایید و یا ترجیحا از یخ شکن و کرامپون استفاده کنید. علت تولید این کفش با زیره آیس ترک بنا به گفته مدیریت تولیدی لاوان، عدم تامین زیره اصلی آوات بوده است. این فاصله برای این است که به هنگام پایین آمدن از کوه انگشتان پا به جلوی کفش برخورد نکنند و آسیب نبینند. این کفشها با گزینههای خنثی فرق دارند زیرا شکلی فرورفته دارند که برای کوهنوردی فنی بهتر است.